«حذف حوثی‌ها از لیست گروه‌های تروریستی مشوق آنها به انجام عملیات خصمانه است»

17/12/1399 04:28:00 ب.ظ

حذف حوثی‌ها از لیست گروه‌های تروریستی مشوق آنها به انجام عملیات خصمانه است»» العربية

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، یکشنبه 7 مارس، اعلام کرد که حذف حوثی‌ها از لیست گروه‌های تروریستی این در حالی است که در مجموع، 10 پهپاد انفجاری حوثی‌ها که با هدف قرار دادن مراکز غیرنظامی پرتاب شده بودند، رهگیری و منهدم شده‌اند. ائتلاف عربی پیشتر از رهگیری و انهدام 5 پهپاد انفجاری حوثی خبر داده بود که قصد هدف قرار دادن غیرنظامیان را داشتند.

پس از آن 3 پهپاد و سپس دو پهپاد دیگر نیز رهگیری و منهدم شدند که بدین ترتیب شمار کلی پهپادهای انفجاری پرتاب شده به سوی سعودی، به 10 عدد رسید.

به گفته ائتلاف عربی، واقعیت میدانی و پیروزی‌های ارتش یمن و قبایل مارب، عامل اصلی افزایش تنش آفرینی‌ تروریست‌های حوثی است. ائتلاف عربی پیشتر اعلام کرده بود که شبه نظامیان حوثی، پهپادهای بمب‌گذاری شده را به شکلی هدفمند و سیستماتیک برای هدف قرار دادن مراکز غیر نظامی پرتاب می‌کنند.

ائتلاف عربی افزوده است: «ما در حال انجام اقدامات عملیاتی برای محافظت از غیرنظامیان در راستای قوانین بشردوستانه بین المللی هستیم.» سرتیپ ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن تأکید کرد که نیروهای ائتلاف توانسته‌اند صبح شنبه 6 مارس، دو پهپاد انفجاری پرتاب شده از سوی حوثی‌های تروریست مورد حمایت ایران را رهگیری و منهدم کنند که با برنامه‌ریزی قبلی و عامدانه برای هدف قرار دادن غیرنظامیان به سمت شهر خمیس مشیط و جازان در خاک سعودی پرتاب شده بودند. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن یک احمقه... از دستاوردهای اسلیپی جو و هیری هریس! هدف دولت جدید امریکا هم اتفاقا دقیقا همین است

نشریه سپاه: ایران از معادله اقتصادی سوریه حذف شده استنشریه «اخبار تحلیل‌های سپاه» در شماره روز سه‌شنبه 26 اسفند 99، ابراز داشت که ایران نهمین شریک تجاری

واژه 'نژاد' از قانون اساسی آلمان حذف می‌شود | DW | 05.03.2021وزیر دادگستری و وزیر کشور آلمان بر سر حذف واژه نژاد از قانون اساسی توافق کردند. دانشمندان دانشگاه ینا در شرق آلمان گفتند واژه نژاد بار نژادپرستانه دارد و دسته‌بندی انسان‌ها به نژادهای مختلف پایه علمی و بیولوژیکی ندارد. Richtig so. Das finde ich gut und Richtig und zeitgemäß. خبر خوشحال کننده ای هستش. 😂😂😂😂 پایه بیولوژیک ندارد ؟ پس چجوری درخت تبار زایشی گونه ها رو ساختن دانشمندان ، پس چجوری پدر و مادر یه نفر رو پیدا میکنن ؟ مضخرفاتی که از دهن یه مشت صهیونیست گلوبالیست تزریق شده تا ملل دیگه رو گیوم کنن پس لطفا واژه یهود رو حذف کنید، چون اساسش نژاد سامی منتسب به ابراهیمه

اعتراض وزیر رفاه به شورای نگهبان به‌دلیل احتمال حذف غربالگری پیش از زایمان

طرح ترافیک از فردا تا پایان هفته لغو می‌شود/ حذف ممنوعیت تردد شبانه در شب‌های قدراقدام ضروری اما دیرهنگام

رمزگشایی «یاهونیوز» از جزئیات عملیات حذف قاسم سلیمانی؛ همکاری اسرائیل، آمریکا و کُردهای عراقپایگاه خبری یاهونیوز با انتشار گزارشی تحقیقی ابعاد تازه‌ای از عملیات کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق سپاه قدس ایران توسط نیروهای ویژه آمریکایی منتشر کرد. جک مورفی و زَک دورفمن، نویسندگان این گزارش تحقیقی برای تکمیل آن با ۱۵ مقا‌م‌ فعلی و سابق آمریکا گفتگو کرده‌اند.