«حبس ابد» برای دو عضو ديگر حزب‌الله لبنان به جرم مشارکت در ترور رفیق حریری

26/03/1401 10:46:00 ب.ظ

سه نفر از اعضای گروه حزب‌الله که در این پرونده مجرم شناخته شده و به حبس ابد محکوم شده‌اند، آزاد هستند و محل زندگی یا اختفای آن‌ها مشخص نیست.

سه نفر از اعضای گروه حزب‌الله که در این پرونده مجرم شناخته شده و به حبس ابد محکوم شده‌اند، آزاد هستند و محل زندگی یا اختفای آن‌ها مشخص نیست. این افراد در مجموع به ارتکاب پنج فقره جرم از جمله مشارکت در «قتل عمدی» رفیق حریری و ۲۱ نفر دیگر محکوم شناخته شدند. گزارش‌ها حاکی است که اعلام رأی دادگاه بین‌المللی ویژه لبنان در سال ۱۳۹۹ موجب خشم و ناامیدی بخشی از مردم لبنان شد.

دادگاه در حکم خود اعلام کرد که برای اثبات دخالت حکومت سوریه و رهبری حزب‌الله لبنان در این ترور مدارک کافی وجود ندارد و در عین حال تاکید کرد که بمب‌گذاری دقیقا زمانی اجرا شد که رفیق حریری و متحدان سیاسی او در مورد درخواست از سوریه برای خارج کردن نیروهایش از لبنان گفت‌وگو می‌کردند.

دادگاه بین‌المللی ویژه لبنان در سال ۱۳۸۶ و براساس قطعنامه مصوب شورای امنیت تشکیل شد و در سال ۱۳۹۲ پس از گذشت حدود هشت سال از ترور رفيق حريری محاکمه غيابی متهمان از جمله چهار عضو گروه حزب‌الله لبنان را آغاز کرد. headtopics.com

با صدور حکم روز پنج‌شنبه، دادرسی پرونده اصلی در این دادگاه پایان می‌یابد. پیش‌بینی می‌شود که بخش اعظم فعالیت این دادگاه که درسال‌های اخیر با کمبود بودجه روبرو بوده است تعطیل شود و فقط بخش محدودی از کارکنان آن برای تکمیل وظایف باقی‌مانده به کار خود ادامه دهند.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

چالش‌های 'پیشا‌سیاسی' در گذار به دمکراسی در ایران | DW | 16.06.2022چه چیزی سرنوشت دمکراسی در ایران را تعیین می‌کند؟ علی افشاری می‌گوید پاسخ این پرسش را نه در عرصه سیاسی، بلکه در عرصه 'پیشاسیاسی' باید جست. این تحلیلگر سیاسی همچنین تلاش کرده تا موانع کنونی تحقق دمکراسی در ایران را برشمرد. ماشاالله دکتر فشاری چقدرم پرکاره شبانه روز در حال مصاحبه بعدشم نوشتن مقاله های متعدد واقعا دمش گرم ایرانیان داد میزنند جاویدشاه، و علی افشاری نمود همه آن چیزهایی هست که ما ایرانیان از آن متنفریم ، سفسطه، دروغ ، تازی_پرستی ، همکاری_با_رژیم_ملایان ، گذار او از رژیم از نوعی هست که سیستم اسلامی را بزک میکنه و از پاسداران_بسیجیها_اخوندها به نسل دوم حکومتی_های_کراواتی میبره قبل از اینکه به کسی گوش بدیم تاریخچه کارش را جستجو کنیم، این چهل سال گذشته کجا بوده، چی میکرده، بعدا ببینیم تمام این لوبیست های رژیم لو میرند، آیا کسانی که سبز هستند یادشان رفته رهبران سبز در دو دهه اول حکومت اخوندی در اعدام چند هزار ایرانی شرکت داشتند؟!

«خائن به ترامپ» یا «قانون‌مدار»؛ نقش مایک پنس در یورش به کنگره آمریکا چه بود؟برخی گزارش‌ها حاکی است که معاون رئیس‌جمهوری در برهه‌ای از حوادث روز شش ژانویه تنها ۳۰ متر با طرفداران دونالد ترامپ فاصله داشت. یکی از شعارهایی که هواداران دونالد ترامپ سر می‌دادند «مایک پنس را دار بزنید» بود. جزییات بیشتر: مرتیکه کونی جاکش بیشرف ، انسان ستیز ، این جاکش خودشو فروخت ترامپ ریس جمهور حقیقی امریکا ریدم_به_محمد_و_آل_محمد

یک ایرانی آمریکایی در کالیفرنیا به اتهام تیراندازی به پلیس بزرگراه بازداشت شدیک ایرانی آمریکایی در ایالت کالیفرنیا صبح سه‌شنبه، ۲۴ خردادماه، به اتهام تیراندازی به یک پلیس بزرگراه بازداشت شد.

بیانیه آستانه: کشورهای ضامن به همکاری در برابر گروه‌های تجزیه‌طلب در سوریه ادامه خواهند دادترکیه، روسیه و ایران هجدهمین دور مذاکرات آستانه در خصوص تداوم همکاری در برابر گروه‌های تجزیه‌طلب در سوریه توافق کردند. - خبرگزاری آناتولی

انتقال «نگرانی جدی» روسیه به سفیر اسرائیل در مورد حملات هوایی به سوریهوزارت خارجه روسیه روز چهارشنبه، ۲۵ خردادماه، به طور رسمی «نگرانی جدی» خود از حملات هوایی به خاک سوری، به‌ویژه حمله به فرودگاه دمشق، را به سفیر اسرائیل ابلاغ کرد.

دادگاه ویژه سازمان ملل ۲ عضو حزب‌الله را به حبس ابد محکوم کردحکم دادگاه ویژه سازمان ملل علیه حسن حبيب مرعی و حسين حسن عنيسی به طور غیابی و به اتفاق آراء صادر شد. این دو عضو حزب الله لبنان روز ۱۰ مارس در دادگاه تجدیدنظر مجرم شناخته شده بودند. کار بسیار عاقلانه ای کرد تروریستها برای همه خطرناک هستند