«جنایات جنگی در سرزمین‌های فلسطینی»؛ دیوان کیفری بین‌المللی یک ماه به اسرائیل مهلت داد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 59%

بنیامین نتانیاهو،‌ نخست وزیر اسرائیل پس از آنکه دیوان کیفری بین المللی از آغاز تحقیقاتِ جنایات جنگی در سرزمین‌های فلسطینی خبر داده بود تصمیم دیوان را مصداق بارز «یهودی‌ستیزی و نفاق» توصیف کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دیوان کیفری بین‌المللی در آستانه تحقیقات در باره جنایات جنگی در سرزمین‌های فلسطینی به اسرائیل یک ماه فرصت داد تا درخواست احتمالی برای به تعویق افتادن تحقیقاتِ این پرونده را ارائه کند.

این اعلام صلاحیت و نیز خبر آغاز تحقیقات مقدماتی در دیوان کیفری بین المللی در باره وقوع جنایات جنگی در سرزمین‌های فلسطینی به شدت با اعتراض دولت اسرائیل و نیز مقامات ارشد ایالات متحده آمریکا همراه شد. یک سخنگوی دادستان دیوان کیفری بین المللی که نامی از وی برده نشده به خبرگزاری فرانسه گفت: یادداشتی در این خصوص در تاریخ ۹ مارس برای کلیه کشورهای عضو دیوان کیفری بین المللی از جمله کشورهایی که صلاحیت قضایی دارند از جمله اسرائیل و فلسطین ارسال شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

دنیا دنیای زوره 💪

ای کاش ضمانت اجرایی داشت . عدالت بازیچه ی در دست قدرتهاست.

صد سال همش این یک ماه رو تمدید میکنن

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نقض محکومیت حسام‌الدین آشنا در دیوان عالی کشورحسام الدین آشنا از نقض حکم محکومیت خود در دیوان عالی کشور خبر داد. جلسه دادگاه آشنا یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ به عنوان متهم جرم سیاسی بابت دو مورد اتهام نشر اکاذیب با شکایت معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور و همچنین شکایت سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه، در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شده بود. hesamodin1 در دیوان عالی ملت و نخبگان چطور؟ hesamodin1 مردم ایران چگونه تاثیر مشاوره هایت را در وضعیت بغرنج امروز فراموش خواهند کرد؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

با تمرکز بر ثروت خامنه‌ای؛ کنگره آمریکا نقش ایران در جنایت‌های جنگی را بررسی می‌کندنماینده جمهوری‌خواه آمریکایی جمعه 19مارس 2021 پیش‌نویس قانونی را به کنگره ایالات متحده ارائه کرد که نقش آمریکا در جنایت های کل جهان را کی و کجا بررسی می کنه ملاها سال تا سال کاری جز مفتخوری نداشتند موقع برداشت گندم در خانه های ما می آمدند و چند من گندم صدقه ای بهشان میدادیم الان ثروتمندترین کشور دنیا بواسطه خیانت غربی ها به اشغالشان در آمده این قبیل حرکات از طرف اینا طبیعیه هرکسی به ذات خود باز میگردد خامنه‌ای جنایتکار را به دادگاه لاهه بکشانید
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کاهش چشمگیر صادرات جنگی آلمان در سه ماهه نخست سال جاری | DW | 14.04.2021دولت آلمان صادرات نظامی خود در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ به کشورهای غیر اروپایی یا غیر عضو ناتو را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. قطر بیش‌ترین تسلیحات صادراتی آلمان را در این مدت دریافت کرده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

هفت تپه در اختیار وزارت صمت قرار می‌گیرد/ هیات داوری سازمان خصوصی‌سازی به خلع ید از مالک رای نداده بود/ تحقیق و تفحض دیوان محاسبات در پرونده‌ی جداگانه‌ای مورد بحث قرار می‌گیردعضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، با اشاره به صدور رای لغو واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه، در دادگاه، گفت: «به رغم اینکه هیات داوری سازمان خصوصی‌سازی، به خلع ید از مالک شرکت، رای نداده بود؛ اما خوشبختانه قوه قضاییه ورود خوبی داشت و آیت‌الله رئیسی دستور ویژه‌ای را برای پیگیری این پرونده صادر کرد و با در نظر گرفتن تمام جوانب امر، دادگاه حکم به خلع ید داد.»
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا تحریم‌ها علیه مقامات ارشد دیوان کیفری بین‌المللی را لغو کردوزیر امور خارجه آمریکا از لغو تحریم‌ها علیه مقامات ارشد دیوان کیفری بین‌المللی خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »