«تصویری... زمزمی‌های خردسال» اینگونه از زائران کعبه استقبال می‌کنند

23/07/2019 07:50:00 ب.ظ

«تصویری... زمزمی‌های خردسال» اینگونه از زائران کعبه استقبال می‌کنند

«تصویری... زمزمی‌های خردسال» اینگونه از زائران کعبه استقبال می‌کنند

کودکان سعودی با در دست داشتن شاخه‌های گل و بطری‌های حاوی آب زمزم به استقبال حجاج بیت‌الله الحرام

در ابتکاری که «زمزمی‌های خردسال » نام گرفت، تعدادی از کودکان سعودی در مسیر مدینه به مکه مستقر شده و با گل و آب زمزم از زائران خانه خدا پذیرایی و استقبال کردند. این ابتکار زیر نظر دفتر مرکزی «زمزمی‌ها» انجام شد.امیر عبید، معاون هیات مدیره و سخنگوی مرکز زمزمی‌ها گفت که ابتکار «زمزمی‌های خردسال» زیر نظر این مرکز و با این هدف انجام شد که حجاج احساس کنند میان اعضای خانواده خود حضور داشته و در پادشاهی عربی سعودی احساس غربت نکنند.

امیر عبید در ادامه گفت که این برنامه علاوه بر خدمت‌رسانی به حجاج، اندیشه ضرورت خدمت‌رسانی به حجاج و اهمیت این موضوع را در نسل‌های آینده نهادینه می‌کند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران؛ تظاهرات گسترده در سراسر کشور، همبستگی ایرانی‌ها در سراسر جهان

روز شنبه نهم مهر (اول اکتبر) تظاهرات گسترده در بسیاری از شهرهای ایران ادامه یافت. در سومین هفته از آغاز موج اعتراض به جمهوری اسلامی، ایرانیان در بیش از ۱۵۰ شهر جهان تجمع همبستگی برگزار کردند. ادامه مطلب >>

رسانه‌ پاکستان: عدم استقبال عمران خان از سوی مقام‌های آمریکایی عمل غیردیپلماتیک استعمران خان نخست‌وزیر پاکستان یکشنبه 21 ژوئیه به‌ دعوت رسمی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا راهی این تحقیر عمران خان نخست وزیر پاکستان اتمی رو با تحقیر آمریکا و انگلیس توسط ایران مقایسه کنین و ببینین که اقتدار انقلاب یعنی چه، وقتی ریس جمهورافغانستان به اسلام اباداسوی امی اشرار بزیرای نشود شوما اوسولی ديپلوماتیکه میشناختی

استقبال حزب 'آلترناتیو برای آلمان' از ناوگان حفاظتی اروپایی در خلیج فارس | DW | 23.07.2019رئیس حزب راستگرا و محافظه‌کار AfD پیشنهاد بریتانیا مبنی بر تشکیل یک ناوگان حفاظتی اروپایی در خلیج فارس را 'بسیار معقول' خواند و خواهان مشارکت آلمان در تامین امنیت نفتکش‌ها در تنگه هرمز شد. بازی خطرناکی خواهد شد ایران چیزی واسه از دست دادن نداره اما اونا چرا ایرانیا از مرگ نمیترسن اونا چی؟؟؟ پيشنهاد مي كنم پيش از هر اقدام اين چنيني، گرفتاري سربازان ناتو در باتلاق بي انتهاي افغانستان بازبيني شود. تنگه هرمز آب های سرزمینی ایرانه و عبور و مرور در تنگه هرمز تابع کنوانسیون های سازمان ملل در عبور از آب های سرزمینی در زمان صلح. تنگه هرمز آبهای بین المللی نداره و کشتیها مجبورند از آب های سرزمینی ایران ( آب های سرزمینی عمان قابلیت عبور ندارد) عبور کنند.

بازداشت یک نوکیش مسیحی ایرانی پس از اخراج از آلمان | DW | 23.07.2019به گزارش یک روزنامه آلمانی، فاطمه آزاد که به مسیحیت گرویده در تهران دستگیر و به قید وثیقه آزاد شده است. سازمان عفو بین‌الملل از وزات کشور آلمان خواسته است، در سیاست خود در قبال نوکیشان مسیحی ایرانی بازنگری کند.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در ایران

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در ایرانیه واقعیت هایی از داخل ایران براتون ارایه کنم که خارمادرتون تکبیر و احسنت بگن. Ye modat dg begzare pol mizaran ba ham Karton mikharan wase Karton khabi . این بچه ها از رو ناچاری از شهرستانشان آمدند تو تهران با ماشین کار میکنن وشبها هم تو ماشین میخوابند.شرف دارند به دزدای حکومتی.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در ایران

رفته و برای آنها در مدت اقامت در پادشاهی عربی سعودی آرزوی موفقیت و قبولی طاعات و عبادات کردند.واشنگتن شد، در این سفر او در فرودگاه از سوی هیچ مقام رسمی دولت آمریکا استقبال نشد.جهان استقبال حزب"آلترناتیو برای آلمان" از ناوگان حفاظتی اروپایی در خلیج فارس رئیس حزب راستگرا و محافظه‌کار AfD پیشنهاد بریتانیا مبنی بر تشکیل یک ناوگان حفاظتی اروپایی در خلیج فارس را"بسیار معقول" خواند و خواهان مشارکت آلمان در تامین امنیت نفتکش‌ها در تنگه هرمز شد.روز سه‌شنبه، یکم مرداد (۲۳ ژوئیه) روزنامه آلمانی بیلد (Bild) گزارش داد که یک نوکیش مسیحی به نام فاطمه آزاد در اردیبهشت ماه (مه) از آلمان اخراج شده است.

در ابتکاری که «زمزمی‌های خردسال » نام گرفت، تعدادی از کودکان سعودی در مسیر مدینه به مکه مستقر شده و با گل و آب زمزم از زائران خانه خدا پذیرایی و استقبال کردند. این ابتکار زیر نظر دفتر مرکزی «زمزمی‌ها» انجام شد. این عمل واکنش برخی رسانه‌های پاکستانی را به همراه داشته و رسانه‌های پاکستانی آن را یک عمل «تحقیر آمیز» و «غیر دیپلماتیک» عنوان کردند. امیر عبید، معاون هیات مدیره و سخنگوی مرکز زمزمی‌ها گفت که ابتکار «زمزمی‌های خردسال» زیر نظر این مرکز و با این هدف انجام شد که حجاج احساس کنند میان اعضای خانواده خود حضور داشته و در پادشاهی عربی سعودی احساس غربت نکنند.» او تشکیل گشت حفاظتی در خلیج فارس را ابزار مفیدی برای بالا بردن ایمنی کشتی‌های تجاری دانسته و کارایی بیشتر این ماموریت را مستلزم مشارکت آمریکا و منطبق با چارچوب‌های ناتو دانسته است. امیر عبید در ادامه گفت که این برنامه علاوه بر خدمت‌رسانی به حجاج، اندیشه ضرورت خدمت‌رسانی به حجاج و اهمیت این موضوع را در نسل‌های آینده نهادینه می‌کند. به گفته یک مقام ارشد آمریکا، در جریان این دیدار، بر لزوم برداشتن گام‌های مشخص از سوی پاکستان برای پیشبرد روند صلح افغانستان و نابودی شبه‌نظامیان در خاک پاکستان تاکید خواهد شد. به گفته این مقام مسئول سعودی این برنامه با استقبال جالب توجه حجاج کشورهای مختلف و همچنین شهروندان سعودی روبرو شد. نویسننده گزارش بیلد، مایکه بک‌هاوس (Maike Backhaus) در گفت‌وگو با دویچه وله، به نقل از فرزندان خانم آزاد اظهار داشت که او پس از ورود به تهران دستگیر شده و با تلاش یکی از بستگانش و به قید وثیقه به طور موقت آزاد شده است.

. صدیق صدیقی سخنگوی رییس‌ جمهوری افغانستان در واکنش به سفر عمران خان به آمریکا گفت: «این سفری نیست قسمی که آمریکایی‌ها به آن اشاره کردند، تا امتیازی برای کدام کشور داده شود، جز این‌که به طرف پاکستان گفته شود سیاست‌های خود را تغییر دهد و دست از حمایت طالبان بردارد و برای از بین‌بردن مراکز اصلی طالبان در داخل پاکستان اقدامات عملی را اتخاذ نماید.  جرمی هانت، وزیر خارجه بریتانیا عصر دوشنبه (۲۲ژوئیه) با حضور در پارلمان این کشور، پیشنهاد تشکیل یک گشت دریایی اروپایی در تنگه هرمز را مطرح کرد تا تردد امن نفتکش‌ها در خلیج فارس تضمین شود.