«تصفیه خون» در درمان بیماران بدحال کرونا

عضو کمیته کشوری مبارزه با کرونا روش درمانی تصفیه خون در بیماران بدحال کرونا را توضیح داد و گفت: این روش در بیمارانی استفاده می‌شود که بدن آنها به درمان‌های معمول در ICU پاسخ نداده است، البته این روش هم به شکل معجزه آسا عمل نمی کند.

12/07/2020 06:43:00 ق.ظ

عضو کمیته کشوری مبارزه با کرونا: *بیمارستان‌های ما بسیار شلوغ است *کرونا همچنان بشدت قابل انتقال است و هنوز هم ضعیف نشده است *استفاده مناسبی از تخت‌های نقاهتگاهی صورت نگرفته *عمده بیمارانی که به ما مراجعه می‌کنند تک نفره نیستند، چند نفر مراجعه می‌کنند

عضو کمیته کشوری مبارزه با کرونا روش درمانی تصفیه خون در بیماران بدحال کرونا را توضیح داد و گفت: این روش در بیمارانی استفاده می‌شود که بدن آنها به درمان‌های معمول در ICU پاسخ نداده است، البته این روش هم به شکل معجزه آسا عمل نمی کند.

تصفیه خون در بیماران بدحال کرونا وی با تاکید بر اینکه این روش درمانی برای بیماران بسیار بد حال مستقر در بخش‌های مراقبتی ویژه انجام می‌شود، افزود: بدن این بیماران به درمان‌های معمول در آی‌سی‌یو پاسخ نداده است و با انجام هموپرفیوژن می‌توانیم تاثیرات مثبتی در بیمار ببینیم، اما این آثار به شکل معجزه‌آسا عمل نمی‌کند.

انفجار بیروت؛ دولت لبنان استعفا داد - BBC News فارسی آب دریای خزر امسال 'حدود چهار سانتیمتر پایین‌تر' است - BBC News فارسی نخست وزیر لبنان به هنگام استعفاء: فساد مزمن موجب انفجار بیروت شد

دکتر مردانی با بیان اینکه این‌ روش درمانی در ایران نیز انجام می‌شود، ادامه داد: درمان با هموپرفیوژن بویژه در بیماران کلیوی که به کرونا مبتلا می‌شوند، از آنجایی که کلیه آنها نمی‌تواند سموم را به خوبی دفع کند، بهتر پاسخ خواهد داد.  اما مردم نباید تصور کنند این درمان برای همه موثر است و به محض اینکه به کووید ۱۹ مبتلا شوند، این اقدام درمانی برایشان انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این روش درمانی هزینه‌ بالایی هم دارد، تصریح کرد: این روش درمانی تحت پوشش بیمه نیست البته همه بیماران هم به آن نیاز نخواهند داشت.بیمارستان‌ها شلوغ استکرونا ضعیف نشده است وی درباره مباحث مطرح شده مبنی بر اینکه شاخه‌ جدید ویروس کرونا شیوع بیشتری دارد اما کمتر از گذشته سبب بیماری می‌شود، خاطرنشان کرد: برخلاف این نظر اکنون بیمارستان‌های ما بسیار شلوغ است. ویروس همچنان به شدت قابل انتقال است و هنوز هم ضعیف نشده است.

عضو کمیته کشوری مبارزه با کرونا همچنین به تخت‌های نقاهتگاهی اشاره کرد و با بیان اینکه استفاده مناسبی از تخت‌های نقاهتگاهی صورت نگرفته است، افزود: بیماران معمولا ترجیح دادند به منزل خود بروند و به این ترتیب اکنون عمده بیمارانی که به ما مراجعه می‌کنند تک نفره نیستند، چند نفر مراجعه می‌کنند که هر کدام سبب انتقال بیماری از خود به دیگری شدند و این نشان می‌دهد به نقش قرنطینه در منزل و چگونگی انجام آن اهمیتی داده نمی‌شود.

این متخصص عفونی گفت: فکر می‌کنم درصورتی که قرنطینه‌های دولتی به شکل رایگان در اختیار مردم قرار می‌گرفت از این ظرفیت بهتر استقاده می‌شد. ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

کرونا در اروپا؛ یونان محدودیت‌های تازه در مرز بلغارستان وضع می‌کندایتالیا نیز ضمن ابراز تمایل برای تمدید وضعیت اضطراری بهداشتی، فهرستی سیاه برای ممانعت از ورود مسافران از سیزده کشور جهان را تهیه کرده است.

ثبت بیشترین مورد ابتلا به کرونا در یک روز در آفریقای جنوبیشمار مبتلایان به کرونا در آفریقای جنوبی با شناسایی 13 هزار و 674 مورد جدید به 238 هزار و 339 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

۱۸۸ جان‌باخته کرونا در ۲۴ ساعت گذشته /۱۵ استان در شرایط قرمز و هشدارشناسایی ۲۳۹۷ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور ۱۸۸ جان‌باخته کرونا در ۲۴ ساعت گذشته *تعداد مبتلایان جدید: ۲۳۹۷ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۱۸۸ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۲۵۵۱۱۷ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۲۱۷۶۶۶ نفر *تعداد فوت شدگان: ۱۲۶۳۵ نفر

شیوع کرونا در آمریکا؛ رکورد مبتلایان در یک شبانه روز بار دیگر شکسته شدشیوع کرونا در آمریکا؛ رکورد مبتلایان در یک شبانه روز بار دیگر شکسته شد ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽

۲۲۶۲ ابتلا و ۱۴۲ فوتی جدید کرونا در کشور / ۳۳۱۹ بیمار در وضعیت شدید بیماریسخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲هزار و ۲۶۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور و طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

متخصص سرشناس چینی پس از حضور در آمریکا از پنهانکاری پکن در مورد ویروس کرونا می‌گوید🔺متخصص سرشناس چینی پس از حضور در آمریکا از پنهانکاری پکن در مورد ویروس_کرونا می‌گوید ⚡️لی منگ یان، یک ویروس‌شناس سرشناس چینی در مصاحبه ای با شبکه فاکس نیوز آمریکا حکومت چین را به پنهانکاری در مورد شیوع ویروس کرونا متهم کرد.