«ترانس‌نیستریا» کجاست و چرا تحولات آن خبرساز شده است؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«ترانس‌نیستریا» کجاست و چرا تحولات آن خبرساز شده است؟ جزئیات بیشتر🔽

کمتر از یک هفته پس از حرف‌های مینه‌کایف نیز چند انفجار در ساختمان وزارت امنیت دولتی دولت خودخوانده «ترانس‌نیستریا» در شهر تیراسپل، مرکز آن روی داد.

با این وجود نیکو پوپسکو، وزیر خارجه مولداوی در آخرین گزارش خود اعلام کرد که وضعیت در ترانس‌نیستریا «کم و بیش آرام» است و مولداوی نشانه‌هایی از فعالیت نظامی غیرعادی در آنجا ندیده است.مولداوی در اوایل ماه مارس یعنی یک هفته پس از حمله روسیه به اوکراین، درخواست خود را برای عضویت در اتحادیه اروپا مطرح کرد و همان زمان رهبران «ترانس‌نیستریا» اعلام کردند که از این ایده حمایت نمی‌کنند و بار دیگر خواستار ایجاد «دو کشور مستقل» شدند.

با این وجود کم نیستند تحلیلگرانی که معتقدند بعید است ارتش روسیه که درگیر جنگی سنگین برای تصرف شرق اوکراین است، قصد باز کردن جبهه جدیدی در خاک کشوری دیگر را داشته باشد؛ بویژه آنکه ارتش روسیه تلفات سنگینی را در جریان حضور دو ماهه حضور خود در خاک اوکراین متحمل و مجبور به ایجاد تغییرات قابل توجهی در استراتژی خود در میدان نبرد شده است. تغییراتی که بسیاری از ناظران را شگفت‌زده و نقاط ضعف ارتش روسیبه را آشکار کرده است.

او گفت که «ما منحصراً از صلح و امنیت همه مردمی که در ترانس‌نیستریا زندگی می‌کنند دفاع می‌کنیم» و افزود که این منطقه بیش از ۲۷ هزار پناهنده اوکراینی را نیز پذیرفته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چرا یک متن خبری این همه غلط داره؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جهان داستانی مهشید امیرشاهیمهشید امیرشاهی از نسل داستان‌نویسانی است که تب و تاب انقلاب را دید، اما از ابتدا در برابر آن ایستاد و موضع مخالف گرفت؛ موضعی که مهاجرت اجباری‌اش را در پی داشت.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

اوکراین: شمار سربازان کشته شده روسیه به بیش از 22 هزار نفر رسیدستاد کل ارتش اوکراین اعلام کرد تعداد سربازان کشته شده روسیه در جنگ به 22 هزار و 100 نفر افزایش یافته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

امانوئل ماکرون با اکثریت آرا به ریاست جمهوری فرانسه انتخاب شد⭕️تصاویر زنده از شادی هواداران امانوئل ماکرون پس از اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در صفحه پوشش زنده خبرهای مربوط به دور دوم انتخابات فرانسه در وب‌سایت یورونیوز بیشتر بخوانید: - ممدباقر این چه گندی بود زدی؟ +والله حاجی من بهشون گفته بودم برن چارراه استانبول سیسمونی بخرن. نمی دونم چرا از استانبول سردآوردن. مثل اینکه ماکرون جلو هست و بلژیکم جلو جلو برنده اعلام کرده 😁 شانساز چند جا اوردین از بغل گوشتون گذشت
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جنگ اوکراین؛ بورل: اتحادیه اروپا برای تحریم کامل نفت و گاز روسیه اتفاق نظر نداردجوزپ بورل: اتحادیه اروپا برای تحریم کامل نفت و گاز روسیه اتفاق نظر ندارد در صفحه پوشش زنده حمله روسیه به اوکراین بیشتر بخوانید: استعمار جهانی با به مسند قدرت نشاندن مکرون، فرانسه را خریده هرچند این خرید مکرون به کار صلیبچیهای استعمار جهانی نخواهد آمد!!!.... اروپا نیازمند گاز و تجارت و همگرائی همزیستی با تورکان و روسیه و چین است انگلستان به سرآب رسیده بجز ذوب شدن در سیاستهای روسیه راه دیگری ندارد!!!.... پهلوی هم میتونست استدلال کنه نسل بعد میزاد و بعد خراب درومد نسل بعد میزاد و سقوط نمی کرد [25/04, 12:13] Kaveh K: اگر بحث این بود که نسل بعد میزاد و خراب درومد بازم نسل بعد میزاد که کشف نیست ایده جدیدی نیست میلیونهاساله هست اینکار، و پهلوی با اونهمه ادعا و دکوپز ارتشش و قرارداداش با غرب سقوط نمی کرد-که کرد- می گفتن بازم نسل بعد میزاد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بیم شیوع ویروس مرموز هپاتیت در جهانشیوع هپاتیت مرموز در میان کودکان 11 کشور در اروپا، خاورمیانه و آمریکا موجب نگرانی شیوع همه‌گیری جدید شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رهبر حزب سوسیال دموکرات آلمان خواهان خروج شرودر از حزب شد | DW | 25.04.2022با ادامه همکاری صدراعظم پیشین آلمان با شرکت نورد استریم روسیه، فشارها برای کناره‌گیری گرهارد شرودراز این پست و یا خروج از حزب سوسیال دموکرات بیشتر شده است. AliArya23654408 باید اخراج شود
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »