«تئوری جایگزین» به حملات مرگبار و نژادپرستانه در آمریکا دامن زده است

29/02/1401 08:02 ق.ظ

🔺«تئوری جایگزین» به حملات مرگبار و نژادپرستانه در آمریکا دامن زده است ▪️مرد مسلحی روز شنبه ۲۴ اردیبهشت با تیراندازی در یک فروشگاه مواد غذایی در شهر بوفالو، واقع در ایالت نیویورک، ۱۰ نفر را کشت. ⬇️ بیشتر بخوانید:

مرد مسلحی روز شنبه ۲۴ اردیبهشت با تیراندازی در یک فروشگاه مواد غذایی در شهر بوفالو، واقع در ایالت نیویورک، ۱۰ نفر را کشت.جندرون به ۱۳ نفر تیراندازی کرد. همه آنها به جز سه نفر کشته شدند. یازده نفر از قربانیان تیراندازی، سیاه‌پوست و دو نفر سفیدپوست بودند.

جندرون به ۱۳ نفر تیراندازی کرد. همه آنها به جز سه نفر کشته شدند. یازده نفر از قربانیان تیراندازی، سیاه‌پوست و دو نفر سفیدپوست بودند. این سند یک ایدئولوژی نژادپرستانه را توصیف می‌کند که معتقد است ایالات متحده به طور کامل به مسیحیان سفیدپوست تعلق دارد. این سند می‌گوید که مردم از همه نژادها و مذاهب دیگر «جایگزین‌هایی» هستند که باید با زور یا با وحشت، حذف شوند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

لطفا اینم بگید امروز یک‌مرد سیاه پوست هم اسلحه به دست به دیگران تیر اندازی کرد! اسم اینو چی میزارید؟

واکنش روسیه به حملات هوایی اخیر اسرائیل در آسمان سوریهاگر چه مسکو سال گذشته، دست تل‌آویو را در اجرای حملات هوایی علیه گروه‌ها و شبه‌نظامیان ایرانی در سوریه کاملا بازگذاشت، اما ظاهرا این موضع روسیه، دستخوش

پیش نویس سند الگوی پیشرفت در آستانه تقدیم به مقام معظم رهبری استیازدهمین نشست الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با حضور رییس و اعضای شورای عالی و هیات رییسه اندیشکده‌های مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برگزار شد و رییس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در افتتاحیه این نشست گفت: پیش­ نویس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت پس از حدود ۱۱ سال اندیشه­ ورزی و طراحی، در آستانه نهایی شدن برای تقدیم به رهبر معظم انقلاب اسلامی است. بی زحمت بفرمایید راه حل پاکیزگی هوای جنوب کشور در صفحه چندم این سند هست تا بتونیم از این الگو استفاده کنیم و رفعش کنیم از ایران ۱۴۰۴ چه خبر؟؟؟؟ تا الان‌نباید یه چیزایی ازش مشخص میشد ؟؟؟🤣🤣🤣 هنوز دارید طرح میدید ؟؟

وزارت دادگستری آمریکا به دنبال تیراندازی‌های مرگبار: ایالات متحده در سلاح غرق شده استوزارت دادگستری آمریکا در گزارشی از افزایش بی‌سابقه میزان فروش اسلحه چه به صورت رسمی و ثبت شده و به صورت غیرقانونی ابراز نگرانی کرده است. فرهنگ زیبای آمریکا................ دولت بایدن بخاطر بدنام ساختن کشورهای مخالف خود(چین)ازهرنوع دسیسه استفاده میکند.

سفر رئیسی به آذربایجان‌غربی اگر کمکی به حل مشکلات استان نکند، بیهوده استنماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه وضعیت آذربایجان‌غربی از لحاظ شاخص‌های توسعه در بین استان‌های انتهایی و محروم کشور قرار دارد.گفت: سفر رئیس جمهور به آذربایجان‌غربی اگر کمکی به رفع مشکلات استان نکند، بیهوده خواهد بود.

پمپئو در دیدار با مریم رجوی: رژیم ایران در ضعیف‌ترین نقطه است | DW | 17.05.2022مایک پمپئو در دیدار با مریم رجوی گفت، «رژیم ایران در ضعیف‌ترین نقطه خود در دهه‌های گذشته قرار دارد». سازمان مجاهدین خلق که زمانی در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا قرار داشت، مورد حمایت مقام‌های دولت پیشین این کشور است. فقط میخوام بدونم که پمپئو برای دیدن و تبلیغ این تئاتر تراژیک کمدی غیر حرفه ائي ، چقدر خندیده ، چقدر دستمزد دریافت کرده ؟ . یا گریه کرده و کفاره داده ؟!! . درجه استیصال شون رو نشون میده که برای شکست دادن ج.ا با کسی متحد شدن که شاید یک درصد ایرانیها قبولش داشته باشن و تنزل خبرگزاری که این موضوع رو پوشش میده خنده دار نيست ؟! هر سال يك مقام آمريكايى ميره مقر منافقين، چند ده هزار دلار ميگيره، وعده ميده بزودى تهران را فتح خواهيم كرد !! خسته نميشن، منافقين ، از اين همه دوشيده شدن ؟!

تاخیر در تمرین پرسپولیس در اعتراض به پرداخت‌نشدن مطالباتبازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس به خاطر پرداخت‌نشدن مطالباتشان تمرین سه‌شنبه را با تاخیر برگزار کردند.

مرد مسلحی روز شنبه ۲۴ اردیبهشت با تیراندازی در یک فروشگاه مواد غذایی در شهر بوفالو، واقع در ایالت نیویورک، ۱۰ نفر را کشت.

به گفته مقامات، این مهاجم ۱۸ ساله که پیتون جندرون نام داشت بیش از ۳۰۰ کیلومتر از خانه خود به منطقه‌ای عمدتا سیاه‌پوست‌نشین در ایالت نیویورک رانندگی کرد تا آنها را در فروشگاه «تاپس فرندلی مارکت» هدف قرار دهد.

جندرون به ۱۳ نفر تیراندازی کرد. همه آنها به جز سه نفر کشته شدند. یازده نفر از قربانیان تیراندازی، سیاه‌پوست و دو نفر سفیدپوست بودند.

مقامات می‌گویند که در حال مطالعه یک سند ۱۸۰ صفحه‌ای هستند که به صورت آنلاین منتشر شده است و گمان می‌رود جندرون نویسنده آن است. این نوشته‌ها برنامه‌های او برای حمله روز شنبه گذشته در بوفالو را شرح می‌دهد. در آن نوشته‌ها همچنین به تیراندازی‌های نژادپرستانه دیگر، از جمله حمله سال ۲۰۱۵ به کلیسای سیاه پوستان در ایالت کارولینای جنوبی و قتل در دو مرکز مذهبی مسلمانان در نیوزیلند در سال ۲۰۱۸ اشاره شده است.

این سند یک ایدئولوژی نژادپرستانه را توصیف می‌کند که معتقد است ایالات متحده به طور کامل به مسیحیان سفیدپوست تعلق دارد. این سند می‌گوید که مردم از همه نژادها و مذاهب دیگر «جایگزین‌هایی» هستند که باید با زور یا با وحشت، حذف شوند.

این ایده‌ها از آنچه به عنوان «نظریه جایگزینی بزرگ» شناخته می‌شود، بر آمده است.افرادی که از این نظریه پیروی می‌کنند معتقدند که توطئه‌ای برای کاهش نفوذ سفیدپوستان در ایالات متحده و سایر کشورهای غربی وجود دارد. معتقدان به آن تئوری می‌گویند که طرح «کاهش نفود سفیدپوستان» از طریق مهاجرت افراد غیرسفیدپوست به ایالات متحده و محلات آنها و افزایش نرخ زاد و ولد در میان گروه‌های اقلیت نژادی محقق خواهد شد.

برخی از پیروان آن نظریه معتقد هستند که یهودیان، پشت طرح به اصطلاح جایگزینی هستند. هنگامی که برتری‌گرایان سفیدپوست در سال ۲۰۱۷ در شهر شارلوتزیل، واقع در ایالت ویرجینیا، راهپیمایی می‌کردند، فریاد می‌زدند «شما جایگزین ما نخواهید شد» و «یهودیان جایگزین ما نخواهند شد.»مارک پیتکاویج، یک محقق ارشد در مرکز «اتحادیه ضد افترا» در مورد افراط‌گرایی است. او گفت که معتقدان افراطی‌تر آن نظریه، به برتری‌طلبان سفیدپوست که دست به کشتار دسته جمعی زده‌اند، مانند تیراندازانی که حملات را در کارولینای جنوبی و نیوزیلند انجام دادند، با احترام نگاه می‌کنند. آنها معتقدند که تغییرات کوچک اجتماعی، کار چندانی انجام نخواهد داد، بنابراین تنها راه حل از نظر آنها نابودی جامعه است – در این مورد، کشتار.

نوشته‌های ادعایی تیرانداز بوفالو و برخی از روش‌های او نشان می‌دهد وی از تیراندازی‌ها در دو مسجد در نیوزیلند پیروی کرده است که در آن حملات، یک مهاجم به نمازگزاران حمله کرد و تیراندازی خود را به طور زنده از اینترنت پخش کرد. جندرون نیز حمله در بوفالو را از طریق اینترنت به طور مستقیم پخش کرد، درست مانند تیراندازی که به مساجد در نیوزیلند حمله کرد.

در یک بررسی افکار عمومی که هفته گذشته منتشر شد، آسوشیتدپرس و مرکز تحقیقات روابط عمومی ان‌اوآر‌سی دریافتند که از هر ۳ آمریکایی یک نفر معتقد است که تلاشی برای جایگزینی آمریکایی‌های متولد این کشور با مهاجران برای کسب منافع انتخاباتی جریان دارد.

همین تعداد از مردم، همچنین ابراز نگرانی می‌کنند که افزایش مهاجرت منجر به از دست دادن نفوذ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی آمریکایی‌های بومی متولد این کشور می‌شود. هر دوی این نگرانی‌ها استدلال‌هایی هستند که پشت نظریه «جایگزینی بزرگ» قرار دارند.استیو کارلسون، ۲۹ ساله می‌گوید این که کشته شدگان در فروشگاه «تاپس فرندلی مارکت» جان خود را به دلیل نژادپرستی تیرانداز از دست دادند، تهوع‌آور است. استیو کارلسون سیاه پوست است و با یکی از قربانیان تیراندازی بزرگ شده است.

او گفت: «درست نیست.» کارلسون گفت: «شما انتخاب نمی کنید که در چه قومیتی متولد شده‌اید. این افراد (قربانیان) فقط در حال خرید بودند، رفتند تا برای خانواده خود غذا بیاورند.»

کشیش راسل بل از یک کلیسای شهر بوفالو گفت که نمی‌تواند آنچه را که در آخر هفته اتفاق افتاده باور کند و دلیل آن تنفر منجر به کشتار را درک نمی‌کند: «من نمی فهمم این چیست، متنفر بودن از مردم فقط به خاطر رنگشان، متنفر بودن از مردم به دلیل تفاوت‌های ما. خداوند همه ما را متفاوت ساخته است. این همان چیزی است که دنیا را به چرخش در می آورد.»

در نگارش این مقاله از مطلب خبرگزاری آسوشیتدپرس استفاده شده است