«بیمه زنان خانه دار » تا پایان دولت نهایی می شود

14/11/1399 05:02:00 ب.ظ

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از افزایش ۵ برابری مشارکت اقتصادی زنان در چهار دهه گذشته خبر داد.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از افزایش ۵ برابری مشارکت اقتصادی زنان در چهار دهه گذشته خبر داد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با ارائه آمارهایی از حضور زنان در قبل و پس از انقلاب اسلامی اظهارکرد: هم اکنون زنان در عرصه های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حرکت می کنند و به موفقیت های فراوانی نیز دست یافته اند.

وی افزود: قبل از انقلاب تنها ۶ درصد فارغ التحصیلان زن بودند درحالی که هم اکنون این رقم به ۴۵ درصد رسیده است. در گذشته حدود یک درصد کرسی استادی در دانشگاه های کشور به زنان اختصاص داشت اما هم اکنون این رقم به ۲۰ درصد افزایش یافته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تعداد زنان پزشک قبل از انقلاب را ۳ هزار و ۵۰۰ نفر عنوان کرد که این رقم در حال حاضر به حدود ۶۰ هزار نفر رسیده است. وی افزود: پزشک متخصص زن در گذشته ۵۹۷ نفر و در دوره کنونی ۳۰ هزار نفر است. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

مشاهده دوباره یوز آسیایی در خراسان‌شمالی/ امیدها برای تداوم نسل یوزها زنده شد- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

شریعمتداری نکبت که بیشترین اختلاس کرده, درتیم خامنه ای فاسده شریعمتداری نکبت دزد هم حامی خامنه ای فاسده. بیمه بخورد درسرتان نکبتها.