«باطوم می‌چرخاندند و از فاصله چند متری گلوله رنگی می‌زدند»

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«ما در خیابان‌ها می‌دویدیم و گریه می‌کردیم. حتی وقتی در خیابان‌های فرعی می‌رفتیم هم موتورسوارها به دنبالمان می‌آمدند. گاز می‌دادند و باطوم می‌چرخاندند.» اعتراضات_دی‌ماه_۹۸ سقوط_هواپیمای_اوکراینی اخبار_ایران روایت یکی از معترضان در گفتگو با aidaghajar:

۲۲ دی‌ماه بود. جمعیت بسیاری از مردم معترض به خیابان‌ها آمده بودند و علیه نظام جمهوری اسلامی شعار می‌دادند. جرقه شکل‌گیری این تجمع، اصابت دو موشک زمین به هوا توسط جمهوری اسلامی به هواپیمای مسافربری بود که ۱۷۶ سرنشین آن، سوختند و جان باختند. حالا بعد از یک هفته، معترضان آن شب، لب به سخن گشوده‌اند و راوی تظاهرات و رعب و وحشتی شده‌اند که نیروهای امنیتی علیه‌شان اعمال کرده‌اند.

«شیوا» و همراهانش خود را به نزدیکی خیابان آزادی رسانده بودند. چندین بار اقدام کردند تا از خیابان‌های فرعی به جمع معترضان بپیوندند اما هر بار نیروهای امنیتی با پرتاب گاز اشک‌آور آ‌ن‌ها را متفرق می‌کردند: «بالاخره تصمیم گرفتیم با پوشاندن صورت‌هایمان از میان گاز اشک‌آور عبور کنیم و خود را به خیابان آزادی برسانیم. به‌محض ورود به خیابان آزادی، سر «استاد معین» بودیم که به سمت ما تیراندازی شد.

«شیوا» به داخل خیابانی فرار کرد که فقط می‌توانست در فاصله بین خودروهای پارک شده و دیوار بدود: «کوچه عرض کمی داشت. در فاصله بین دیوار و ماشین‌های پارک‌شده می‌دویدم. یکی از خواهرهایم و دوستانم زیر ماشین پنهان شده بودند. یک‌لحظه بین دیوار و خودرو گیر افتادم. یکی از موتورسوارها که با صدای گاز موتور و چرخاندن باطوم می‌خواست رعب و وحشت ایجاد کند، در پنج قدمی‌ام بود. استیصال من را دید. بسیار ترسیده بودم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

aidaghajar مشروح گفتگوی aidaghajar با یکی از معترضان دی‌ماه در اعتراض به ساقط کردن هواپیمای_اوکراینی با شلیک موشک سپاه را در یوتیوب ایران وایر بشنوید:

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مفتی داعش و برادرش در موصل بازداشت شدندبازداشت یک مفتی داعش و برادرش نیروهای امنیتی عراق شفاء النعمه مفتی داعش را در موصل دستگیر کردند. این مفتی با وانت به بازداشتگاه منتقل شد. 😀 چقدر شبیه آیت الله های نازنین خودمونه! 😀 حتما در عملیات فوق سری و پیچیده هم دستگیر شده!!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هشدار آمریکا پیش از تشکیل کابینه لبنان: بدون اصلاحات خبری از کمک مالی واشینگتن نیستبیش از سه ماه است که لبنان با شدیدترین بحران مالی و گسترده‌ترین مشکل در حاکمیت روبرو است. پس از
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اطلاعیه کانون هواداران پرسپولیس خطاب به AFC و شیخ سلماناطلاعیه کانون هواداران پرسپولیس خطاب به AFC و شیخ سلمان ما هواداران پرسپولیس تصمیم اخیر کنفدراسیون مبنی بر این که بازی‌های نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان در کشور ثالث برگزار شود را متاثر از لابی‌ها و فشارهای غیرورزشی می‌دانیم و به آن اعتراض داریم اونم میگه حتما، چشم ‌پاسخ AFC: بیاین بخورینش تروریستها 🖕🏾 عباس گدا:))))))))
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یک منبع در AFC: تیم‌های ایرانی درخواست انصراف نداده‌اندیک سایت عربی به نقل از کنفدراسیون فوتبال آسیا مدعی شد که تهدید تیم‌های ایرانی برای انصراف از لیگ قهرمانان آسیا صحت ندارد و آنها هیچ درخواست انصرافی نداده اند. بابا خودشون گفتن اگر رای قطعی بشه انصراف میدیم نگفتن انصراف دادیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

موافقت آمریکا با سرمایه‌گذاری هند در چابهارموافقت آمریکا با سرمایه‌گذاری هند در چابهار مدیرکل توافقنامه‌ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی از نهایی شدن سرمایه‌گذاری حدود ۸۵ میلیون دلاری هندی‌ها در بندر چابهار با کسب موافقت این کشور از آمریکا خبر داد. الان خوشحالید؟ خب بسلامتی چاه بهار هم دادن هند حالا بگویید موشکهامون رسید به عین الاسد..! عین الاسد ما چابهاره.. بدون دود و خونریزی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مدارس برخی از شهرستان‌های استان تهران روز یکشنبه تعطیل شدتهران- ایرنا- روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از تعطیلی مدارس در کلیه مقاطع در نوبت صبح امروز یکشنبه ۲۹ دی ماه در برخی از شهرستان‌های استان تهران خبر داد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »