«ایرانشهر بالاترین نرخ تالاسمی در ایران را دارد»

21/07/1398 10:34 ق.ظ

استان‌وایر- استان سیستان و بلوچستان علاوه بر آنکه از مشکل فقر و بیکاری، رواج کودک همسری، بحران کم آبی و خرابی‌های بادهای ۱۲۰ روزه رنج می‌برد، بالاترین نرخ آمار بیماران تالاسمی در کشور را نیز داراست.اخبار_ایران

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، این شهرستان ۶۷۱ بیمار تالاسمی دارد که «همگی از مشکلات ایاب و ذهاب و نبود تخت بیمارستانی و مراکز درمانی مناسب گله مندند.

» ازدواج‌های خویشاوندی و نزدیک بودن به دریا از جمله دلایل مهم این بیماری در بین مردم منطقه اعلام شده است.

پندار گفته «از همه بدتر آنکه برخی از زنان باردار شهرستان به دلیل اعتقادات مذهبی حاضر به سقط جنین دارای تالاسمی ماژور با دستور پزشک متخصص نمی‌شوند.» محمدنعیم امینی‌فر، نماینده ایرانشهر در مجلس هم گفته «بلوچستان بیشترین آمار را در این بیماری دارد و متاسفانه از هر ۱۰۰ نفر یک نفر به این بیماری مبتلا است.»

امینی‌فر گفته «از مشکلات اصلی این بیماران تهیه و هزینه داروهای آنان است که بیشتر آن به دانشگاه علوم پزشکی تحمیل می‌شود.» محمد مهران امینی‌فرد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر هم از ازدواج‌های فامیلی به عنوان یکی از دلایل شیوع این بیماری در این استان نام برده است. headtopics.com

تا وقتی تهران هست کی خرج شهرستانیا میکنه!

ادامه مطلب:
iranwire »

نگرانی بیماران تالاسمی سیستان و بلوچستان از گرانی‌ و کمبود دارو/ ایرانشهر دارای بالاترین نرخ تالاسمی در کشور است/ وعده مسئولان؛ افزایش تخت‌های بیمارستانی و ساخت همراه سرا تا 6 ماه دیگرمشکلات سیستان و بلوچستان یکی دوتا نیست. این استان علاوه بر آنکه از مشکل فقر و بیکاری، رواج کودک همسری، بحران کم آبی و خرابی‌های بادهای 120 روزه رنج می‌برد بالاترین نرخ آمار بیماران تالاسمی در کشور را نیز داراست...

کار رکابزن ایران حرفه‌ای نبود/ هم جریمه شدیم و هم معذرت‌خواهی کردیم!مربی تیم ملی دوچرخه سواری گفت: کار دوچرخه سوار ایران را در تور ایران- آذربایجان توجیه نمی‌کنم و این رفتار حرفه ای نبود. چیکار کردن؟باز چه دسته گلی به آب دادین؟!!!😡😡😡 رکاب زن یعنی دوچرخه سوار؟ 😂😂😂 تو فيلم مشخص كه به آذري داره ميگه بزنش واقعا بايد تاسف خورد به حال همچين ورزشكاري

سرکوب فعالان صنفی و کارگری در ایران ادامه دارد | رضا شهابی به دادسرای اوین احضار شدسرکوب فعالان صنفی و کارگری در ایران ادامه دارد | رضا_شهابی به دادسرای اوین احضار شد رضا شهابی، فعال کارگری و از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران ، به دادسرای اوین احضار شد.

ویدئو؛ نخست وزیر هند زباله‌های ساحل را جمع‌آوری کردنارندرا مودی، نخست وزیر هند ویدئوی کوتاهی در حساب کاربری خود در توئیتر منتشر کرد که او را در حال جمع‌آوری زباله‌های کنار ساحل جزیره تاریخی ماهابالی پورام نشان می‌دهد. این اصل عوام فریبی هست، هند به تنهایی به اندازه آفریقا و امریکای جنوبی دنیا رو آلوده میکنه که این آقا نخست وزیرش هست، بعد اومده لب ساحل ۲ اشغال جمع کنه؟ عمو گه زدی به عالم ... مهمون داره میاد تمیز میکنه این یکی دیگر در عوام فریبی دست همه را از پشت بسته.

خیال روی حافظ را در سرسبزی باغش ببینید+عکسحافظ از نام‌آشناترین شاعران برای ایرانی‌هاست و چه روزی خوش‌تر از ۲۰ مهر برای دیدار با مزارش در شیراز، که به نام او در تقویم ما ایرانی‌ها ثبت شده است؟ شیراز گشتنی زیاد دارد، اما در روز حافظ می‌توانید سفرتان را به گشتی در مثلث گردشگری حافظیه خلاصه کنید.

توییت مداخله‌جویانه «پمپئو» درباره تصویب نشدن پالرمو و CFT در ایرانوزیر امور خارجه آمریکا در توییتی از به تصویب نرسیدن کنوانسیون‌های پالرمو و لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) توسط جمهوری اسلامی ایران انتقاد کرد. چه رويي دارن اينا الکی نمیگیم هر چی دوس دارین به خورد مردم میدین یعنی همین. گفته اگه ایران مدعی اینه که پولشویی نمیکنه چرا این قانون رو تصویب نمیکنه

استان‌وایر- استان سیستان و بلوچستان علاوه بر آنکه از مشکل فقر و بیکاری، رواج کودک همسری، بحران کم آبی و خرابی‌های بادهای ۱۲۰ روزه رنج می‌برد، بالاترین نرخ آمار بیماران تالاسمی در کشور را نیز داراست.، مسئول بخش بیماران تالاسمی بیمارستان ایرانشهر گفته «این شهرستان بالاترین آمار ابتلا به تالاسمی را داراست.»

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، این شهرستان ۶۷۱ بیمار تالاسمی دارد که «همگی از مشکلات ایاب و ذهاب و نبود تخت بیمارستانی و مراکز درمانی مناسب گله مندند.»

ازدواج‌های خویشاوندی و نزدیک بودن به دریا از جمله دلایل مهم این بیماری در بین مردم منطقه اعلام شده است.

پندار گفته «از همه بدتر آنکه برخی از زنان باردار شهرستان به دلیل اعتقادات مذهبی حاضر به سقط جنین دارای تالاسمی ماژور با دستور پزشک متخصص نمی‌شوند.»

محمدنعیم امینی‌فر، نماینده ایرانشهر در مجلس هم گفته «بلوچستان بیشترین آمار را در این بیماری دارد و متاسفانه از هر ۱۰۰ نفر یک نفر به این بیماری مبتلا است.»

امینی‌فر گفته «از مشکلات اصلی این بیماران تهیه و هزینه داروهای آنان است که بیشتر آن به دانشگاه علوم پزشکی تحمیل می‌شود.»

محمد مهران امینی‌فرد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر هم از ازدواج‌های فامیلی به عنوان یکی از دلایل شیوع این بیماری در این استان نام برده است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: