«اشتغال» را هم سیل برد/امان از «پارتی‌بازی» در توزیع کالاها!

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 72 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گزارش ایلنا از سیل‌زدگان پل‌دختر؛ «اشتغال» را هم سیل برد/امان از «پارتی‌بازی» در توزیع کالاها!

به گزارش خبرنگار ایلنا، حدود 4 ماه از روزی که بهار مردم با خروش رود کشکان زمستان شد، می‌گذرد. در مسیر جاده معمولان به پلدختر هنوز هم آثار خرابی ناشی از سیلاب بر آبادی‌ها و این مسیر ١٠٠ کیلومتری پرپیچ و‌خم باقی مانده است. جاده‌ای که اگرچه در ابتدای آن نوشته شده «جاده پلدختر مسدود است» اما در حقیقت قسمتی از راه را آب برده است و در طغیان رودخانه کشکان دیگر اثری از جاده باقی نگذاشته است.

یک خانم میانسال از اهالی پلدختر در پاسخ به سوالم درباره وضعیت شهر بعد از ۴ ماه از وقوع سیل در این شهرستان می‌گوید: وضع شهر تقریبا بهتر شده است، اما هنوز هم مثل سابق نیست و هنوز هم خوب نیست. در زمان سیلاب آب حدود یک و نیم متر از منزل‌مان را گرفته بود و همه وسایل‌مان خراب شد. متاسفانه تمام وسایل و جهیزیه‌ای که برای دخترم درست کرده بودم را آب برد.

وی خاطرنشان می‌کند: آمده‌ایم اینجا تا کولر بگیرم، اما می‌گویند کولرهای دو خیابان در منطقه ساحلی کنار رودخانه که منزل ما هم در آنجا واقع است را به معتمد داده‌اند در صورتی که من اصلا نمی‌دانم معتمد کیست، فقط به ما می‌گویند اقلام این دو خیابان را به یک معتمد داده‌اند و خودتان بروید معتمد را پیدا کنید! از پایگاه هلال احمر خارج می‌شوم و به میدان شهرداری که بیشترین آسیب را در سیل فروردین ماه در این منطقه دیده بود، می‌روم. وارد یک مغازه تعمیر لوازم خانگی می‌شوم و درباره وضعیت شهر از صاحب مغازه که مردی میانسال است و در حال تمیز کردن یک قطعه یدکی است می‌‌پرسم، می‌گوید: در این سیل هر چه داشتیم از بین رفت. پس از اینکه ارزیاب‌ها آمدند یک وام ۴۵ میلیون تومانی به ما دادند، برای خسارت‌هایی که به مغازه‌هایمان وارد شده بود، اما مگر با ۴۵ میلیون تومان زندگی من دوباره بر می‌گردد.

وی ادامه می‌دهد: به مغازه مجاور ما که یک مغازه کوچک بود و شاید ۲ میلیون تومان بیشتر در آنجا جنس و سرمایه نداشته هم ۴۵ میلیون تومان وام دادند، در حالی که به نظرم باید اسامی فروشندگان و فعالان آن صنف را یادداشت می‌کردند و بعد از بازدید به مغازه‌ای که بیشتر خسارت دیده بود، وام بیشتری پرداخت می‌کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سپاه از کشته شدن دو تن از نیروهایش در درگیری مسلحانه در سراوان خبر دادقرار گاه قدس سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای از درگیری مسلحانه در منطقه مرزی سراوان و پاکستان و کشته شدن دو تن از نیروهایش خبر داده است. این درگیری در اوایل صبح امروز در کشتگان سراوان اتفاق افتاد. دو تن از نیروهای سپاه هم در این درگیری‌ها مجروح شدند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در ایران
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در ایرانیه واقعیت هایی از داخل ایران براتون ارایه کنم که خارمادرتون تکبیر و احسنت بگن. Ye modat dg begzare pol mizaran ba ham Karton mikharan wase Karton khabi . این بچه ها از رو ناچاری از شهرستانشان آمدند تو تهران با ماشین کار میکنن وشبها هم تو ماشین میخوابند.شرف دارند به دزدای حکومتی.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در ایران
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چهار تروریست پ.ک.ک در بینگول ترکیه از پای در آمدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ: آمریکا می‌توانست افغانستان را از صحنه زمین محو کندترامپ: آمریکا می‌توانست افغانستان را از صحنه زمین محو کند رئیس جمهور آمریکا مدعی شد، کشورش می‌تواند 'در عرض چند روز افغانستان را از صحنه زمین محو کند' اما او به جایش تصمیم گرفته نیروهای آمریکایی را بعد از حدود دو دهه جنگیدن در این کشور از آنجا خارج سازد. بازم زره مفت زد این چاقال ترامپ_چاخان اگه میتونستی میکردی! خیلی پستین که انقدر راحت در مورد یک کشور و مردمش صحبت میکنین😡
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »