«اختلالات روانی» ۱۰ تا ۲۰ سال می‌تواند «عمر» را کم کند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 14 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 9%
  • Publisher: 63%

به گفته دبیر اجرایی سی‌ونهمین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران، ۶۰ درصد ایرانیان از وجود اختلال روان خود اطلاع ندارند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، دکتر غلامرضا حاجتی در نشست خبری سی‌ونهمین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران، اظهار کرد: اختلالات روانپزشکی در صورت عدم تشخیص، ۱۰ تا ۲۰ سال می‌توانند عمر افراد را کم کنند و طبق پیمایشی که در ایران انجام شده، ۶۰ درصد ایرانیان از وجود اختلال روان در خود اطلاع نداشتند.

دبیر اجرایی سی‌ونهمین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان ایران در بخش دیگر سخنان خود درباره لزوم حمایت از روانپزشکان و روانشناسان تاکید کرد: خود روانپزشکان و روان درمانگران نیاز به همدلی دارند چراکه گاهی روانپزشک به دلیل همدلی با بیمار دچار فرسودگی می‌شوند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برنامه آذربایجان برای دو برابر کردن صادرات گاز به اروپا ناکام می‌ماند؟جمهوری آذربایجان ممکن است موفق نشود صادرات گاز طبیعی به اروپا را تا سال ۲۰۲۷، دو برابر کند زیرا نتوانسته است قراردادهای فروش بلندمدت را منعقد کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دولت مکلف به بازنگری در ترکیب اعضای مجامع عمومی شرکت‌های دولتی شدنمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت را مکلف کردند تا پایان سال اول برنامه هفتم در ترکیب اعضای مجامع عمومی شرکت‌های دولتی و شرکت‌هایی که دولت در آنها سهام مدیریتی بازنگری کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ابراز همدردی و تسلیت شورای ائتلاف با دولت، ملت و ارتش سوریهدر این پیام آمده است: ملت سوریه عزم خود را جزم کرده تا از عزت، شرف و آزادگی‌اش دفاع کند ولو آنکه عزیزترین‌هایش را تقدیم این مسیر پرافتخار کند.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

غربالگری «سلامت روان»۴ میلیون دانش‌آموز/ رویکرد آموزش‌وپرورش نسبت به مشکلات تربیتی است نه سیاسیمعاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که از اردیبهشت سال گذشته تا کنون چهار میلیون دانش‌آموز از نظر «سلامت روانی» غربالگری شده‌اند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تکلیف مجلس به وزارت جهاد کشاورزی برای انتقال حمایت‌های قیمتی و غیرقیمتی به انتهای زنجیره تولیدنمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت جهاد کشاورزی را مکلف کردند تا به صورت تدریجی حمایت‌های قیمتی و غیرقیمتی بخش تولید محصولات کشاورزی و غذایی را به انتهای زنجیره تولید منتقل کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تکلیف مجلس به دولت برای پایدارنمودن شرایط دریای خزرنمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت را مکلف کردند تا تمهیدات لازم برای پایدارنمودن شرایط دریای خزر را فراهم کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »