«اجاره‌نشین‌ها»؛ تصویر یک جامعه در آینه‌ای چندوجهی

07/11/1400 06:23:00 ب.ظ

درباره فیلم «اجاره‌نشین‌ها» و حاشیه‌های فرامتنی پیرامونش با منیژه نیاز سلیمی، از بازیگران آن گفت‌وگو کرده‌ایم. او که در «اجاره‌نشین‌ها» در نقش خانم توسلی بازی کرده، ساکن کاناداست.

درباره فیلم «اجاره‌نشین‌ها» و حاشیه‌های فرامتنی پیرامونش با منیژه نیاز سلیمی، از بازیگران آن گفت‌وگو کرده‌ایم. او که در «اجاره‌نشین‌ها» در نقش خانم توسلی بازی کرده، ساکن کاناداست. من این شانس و افتخار را داشتم که در طول این کار یک مقدار مورد توجه آقای مهرجویی قرار بگیرم و بعد...

من این شانس و افتخار را داشتم که در طول این کار یک مقدار مورد توجه آقای مهرجویی قرار بگیرم و بعد در پایان فیلم هم ما با هم تماس داشتیم. بعید می‌دانم ایشان کار تئاتر من را دیده باشند هیچ‌وقت، ولی ظاهرا کارهای تلویزیونی را دیده بودند. اگر کسی به ایشان پیشنهاد کرده ببینند، من نمی‌دانم. ولی گفتند که کارهای تلویزیونی را دیدند و به نظرشان من و همسرم آقای شاهپور شهیدی مناسب نقش‌ها آمدیم. این که آیا فرد دیگر در ذهنشان بود یا حتی با فرد دیگری صحبت کرده بودند، در آن مدتی که منتظر برگشت ما بودند، من خبری ندارم.

تان به آثار تلویزیونی محدود شده بود. می‌توانید نام ببرید از کارهای تلویزیونی منیژه سلیمی در نمایش «مأموریت حساس» اجرا شده در سال ۵۹، در سالن چارسوی تئاتر شهر بعد از آن کار، من برای «جُنگ هفته» برنامه می‌ساختم، هر هفته، که گاهی خودم هم کارگردانی می‌کردم. همزمان هر هفته برای گروه کودک ما برنامه می‌ساختیم و یک سری برنامه دیگر برای گروه تاریخ و امثالهم، ولی در آن دوره هر هفته ما در سیمای اقتصاد برنامه داشتیم و چهره‌مان بر پرده تلویزیون بود.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

چین با چه شرایطی نفت ایران را می خرد؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: چندی پیش «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین بنا بر دعوت پادشاهی سعودی راهی ریاض شد تا در دو نشست یکی میان چین و سران کشورهای عربی و دیگری با حضور رئیس جمهور چین و سران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس شرکت داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

درخواست مقامات سابق سازمان ملل برای تحقیق درباره نقش رئیسی در «قتل عام» سال 67قضات و بازرسان برجسته سابق سازمان ملل در نامه‌ای از میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر این سازمان خواستند که تحقیقاتی را درباره «قتل‌عام» زندانیان سیاسی ایران چرا مقامات سابق؟

امیر قطر در دیدار با جو بایدن درباره امنیت جهانی انرژی گفت‌وگو می‌کندواشینگتن اعلام کرد که امیر قطر روز دوشنبه ۱۱ بهمن دیداری با رئیس جمهوری ایالات متحده در کاخ سفید خواهد داشت که به بحث پیرامون مسائل متنوعی از جمله امنیت جهانی انرژی خواهد گذشت.

بایدن در اقدامی کم‌سابقه درباره تحریم‌ ولادیمیر پوتین هشدار دادجو بایدن با اشاره به تجمع حدود ۱۰۰ هزار سرباز روسیه در نزدیکی مرز این کشور با اوکراین، اعلام کرد که در صورت حملۀ روسیه، آن را باید «بزرگترین تهاجم از زمان جنگ جهانی دوم» دانست که «جهان را تغییر خواهد داد». واشنگتن دیگه معتاد تحریم شده.. آخرش به جایی می رسه که خودشون هم رو تحریم کنند. مثلا دموکراتها جمهوری خواه ها رو تحریم کنند و برعکس. متحدین آمریکا حتما از این صحبت ناامید و افسرده خواهند شد، در مقابل دشمنی که توپ و تانک به میدان آورده، ایالات متحده فقط چند کاغذ پاره به اسم تحریم دارد...

غیبت‌های متوالی در اردوی تیم ملی؛ دستِ خالی اسکوچیچ در خط حمله مقابل عراقبا افزایش تعداد بازیکنان مبتلا به بیماری کووید و همچنین مشکلاتی که در پرواز مهدی طارمی به وجود آمده، ممکن است دراگان اسکوچیچ مجبور شود در خط حمله تیم ملی، از ترکیبی ناشناخته استفاده کند. به فیوت فنا رفتیم

چرا و چگونه مردم عادی در سراسر اروپا، در کشتار همسایگان یهودی خود سهیم شدند؟وهمین موارد در جنایتهای رخ داده در افریقا آسیا خاورمیانه وسایرمناطق صدق میکند.

مدافع حقوق همجنسگرایان در زندان ارومیه در خطر اعدام است | DW | 25.01.2022یک کنشگر جامعه جامعه ال‌جی‌بی‌تی در ایران با اتهام 'فساد فی‌الارض' رو به رو شده و در خطر اعدام قرار دارد. عفو بین‌الملل می‌گوید زهرا صدیقی همدانی در زندان ارومیه مورد آزار و توهین و تهدید قرار گرفته است. اگه همجنسبازی فساد نیست، فساد دقیقا چیه؟