«اتحاد برای نوید» خواستار تعلیق مدال طلای المپیک عضو سپاه پاسداران شد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 72 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 51%

«اتحاد برای نوید» خواستار تعلیق مدال طلای المپیک عضو سپاه پاسداران شد العربيه_فارسى

ایران اخبار, ایران سرفصلها

پاسداران ایران، سازمان ورزشی حقوق بشری «اتحاد برای نوید» خواستار تعلیق اعطای این مدال و دیگر مدال‌های احتمالی به اعضای سازمان‌های سیاسی و نظامی ایران شد.

«اتحاد برای نوید» سازمانی است که پس از اعدام نوید افکاری، به منظور دفاع از حقوق بشر ورزشکاران ایرانی تاسیس شد. افکاری کشتی‌گیر فرنگی‌کاری بود که دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی وی را به جرم مشارکت در تظاهرات علیه رژیم در سال 2018 بازداشت کرد و تا مدت‌ها تحت شکنجه قرار داد، تا اینکه سرانجام در سپتامبر سال 2020 این ورزشکار معترض را اعدام کرد.

پیشتر، کمیته بین‌المللی المپیک با پست کردن تصویری از فروغی در حساب توییتر خود که بیش از شش میلیون نفر دنبال‌کننده دارد، به این عضو سپاه پاسداران که سازمانش به عنوان یک «سازمان تروریستی» در ایالات متحده ثبت شده تبریک گفته بود: «اولین طلایی! مدال مقام اول. جواد فروغی در فینال مردان طپانچه بادی طلا گرفت و در اولین حضور در المپیک رکورد المپیک را شکست. آفرین!»

«اتحاد برای نوید» در بیانیه خود در «جروزالم پست» خاطرنشان کرد که در اوایل سال جاری به کمیته بین‌المللی المپیک نامه نوشته و به آنها در مورد احتمال حضور نظامیان و حتی سیاستمداران ایرانی تحت عنوان نمایندگان ورزش ایران هشدار داده بوده است، و با این وجود مقامات این سازمان هرگز اقدامی برای جلوگیری از این عمل نکردند.

«اتحاد برای نوید» در پایان بیانیه خود تاکید می‌کند که «اعطای مدال طلای المپیک به یکی از اعضای سازمانی تروریستی، توهین به سایر ورزشکاران و لکه ننگی بر دامن کمیته بین‌المللی المپیک است. ‘اتحاد برای نوید’ خواستار رسیدگی فوری کمیته بین‌المللی المپیک به این قضیه، و تعلیق اعطای هر جایزه یا مدال تا زمان تکمیل تحقیقات است».

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این عضو سپاه باید به دلیل عضویت در یک سازمان تروریستی دستگیر میشد المپیک۲۰۲۰ جواد_فروغي

4FreedominIran آدمکش حرفه ای پاسدار جواد فروغی که در شلیک به معترضان در ایران و کشتن مردم سوریه مرتکب جنایت شده صاحب مدال شد

ورزش رو وارد لجنزار سیاسی خودتون نکنید

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تبریک فرمانده کل سپاه به جواد فروغی برای برای کسب مدال طلای المپیکسرلشکر سلامی کسب مدال طلای جواد فروغی در المپیک توکیو ۲۰۲۰ را تبریک گفت. از دوستان کسی می تونه این پیام انتقادی را هر چه سریعتر به سازمان سنجش ارسال کند آزمون عملی طراحی در مقطع کارشناسی با آزمون کاردانی در یک روز است. چرا ۲۰۲۰ما که در ۲۰۲۱ هستیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دشت اولین مدال المپیک توکیو برای ایران با طلای جواد فروغیجواد فروغی در رقابت های تیراندازی بازی های توکیو و در قسمت تپانچه بادی بالاتر از رقبای خود از کشورهایی نظیر آلمان، چین و کره جنوبی بر سکوی نخست ایستاد و مدال طلای المپیک را بر گردن انداخت. به تخمم این جواد فروغی پاسداره، آیا پاسدارها یی که تعداد زیادی آدم کشتند مجازند در المپیک شرکت کنند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایران موفق به کسب مدال طلای تیراندازی المپیک شدجواد فروغی، ورزشکار ایران مدال طلای تیراندازی المپیک توکیو را از آن خود کرد. - خبرگزاری آناتولی همون پاسداری که تو سوریه ماجراجویی میکرد به نفع اسد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایران به اولین مدال طلا در المپیک توکیو دست یافت - BBC News فارسیدر اولین روز مسابقات المپیک توکیو، جواد فروغی در رشته تیراندازی ۱۰ متر تپانچه مردان با تاریخ‌سازی به اولین مدال طلای تاریخ ایران در این رشته دست یافت و توانست با پیشی گرفتن از رقیب اهل صربستان در جایگاه نخست قرار بگیرد. به کوری چشم شما بهاره جان 👍
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

کیمیا علیزاده در آستانه کسب اولین مدال تاریخ المپیک برای تیم پناهندگانکیمیا علیزاده، ۲۳ ساله، در دوره قبلی المپیک تنها ورزشکار زن از کاروان ایران و اولین زن در تاریخ ورزش کشور بود که توانست مدال کسب کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تکواندوکار ترکیه مدال برنز المپیک توکیو را کسب کردخدیجه کبری ایلگون، ملی پوش ترکیه در جایگاه سوم رقابت‌های تکواندوی المپیک 2020 ایستاد. - خبرگزاری آناتولی بهر حال ورزش قهرمانی اینجوریاس و یک اشتباه کوچک برنده را مشخص میکند و کیمیا_علیزاده که کلا مشکل روحی داشت . حتی با وجود برد اولش اما روحیه یک المپیکی را نداشت . من خودم چون جودوکا هستم این حرف را میگویم و البته پیروزی دختران ترکیه هم افتخار ماست.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »