«آی، آی، بپاخیز»، ترانه جدید پینک فلوید در حمایت از اوکراین

19/01/1401 05:32 ب.ظ

«آی، آی، بپاخیز»،گروه اسطوره ای پینک فلوید پس از سه دهه، آهنگ جدیدی منتشرکرد که در حمایت از مردم اوکراین ساخته و تدوین شده است جزئیات بیشتر🔽

گروه اسطوره ای پینک فلوید پس از سه دهه، آهنگی جدید منتشرکرد. قطعه جدید در حمایت از مردم اوکراین ساخته و تدوین شده است. نام این قطعه Hey Hey, Rise Up، آی آی، بپا خیز، است.در ساخت این قطعه، دیوید گیلمور و نیک میسون، اعضای اصلی گروه پینک فلوید با یک خواننده اوکراینی همکاری کرده اند.

در ساخت این قطعه، دیوید گیلمور و نیک میسون، اعضای اصلی گروه پینک فلوید با یک خواننده اوکراینی همکاری کرده اند. آندره ای کلیونیک، ترانه سرا و خواننده اوکراینی که در جریان حمله روسیه جراحت هم برداشته، این آهنگ را اجرا کرد. کلیونیک که محبوبیت زیادی در اوکراین پس از ۲۴ فوریه، روز آغازین حمله روسیه به اوکراین پیدا کرده، تور بین المللی خود را لغو کرد و به نظامیان اوکراینی ملحق شد. کلیونیک و دیوید گیلمور زمانی که خواننده اوکراینی مجروح شده و در بیمارستان بود درباره ساخت این قطعه جدید با هم گفتگو کردند.

قطعه جدید با هنرمندی خواننده اوکراینی که ساخته دیوید گیلمور و با نوای گیتار خود اوست الهام گرفته از یک ترانه اوکراینی اعتراضی در دوران جنگ جهانی اول است. پینک فلوید اعلام کرد که درآمد حاصل از فروش این ترانه جدید برای کمک های بشردوستانه در اوکراین خرج خواهد شد.

دیوید گیلمور به همراه راجر واترز دو پایه گذار گروه مشهور پینک فلوید هستند. این گروه در اواخر دهه شصت میلادی پا به عرصه موسیقی بریتانیا گذاشت و سریعا جهانی شد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

کرملین: تعداد قابل توجهی از نظامیان خود را در اوکراین از دست دادیمسخنگوی کاخ کرملین گفت که روسیه تعداد قابل توجهی از نظامیان خود را در حمله به اوکراین از دست داده است. - خبرگزاری آناتولی

اخراج بیش از ۳۳۰ دیپلمات روس از اروپا از ابتدای حمله روسیه به اوکرایناخراج بخش بزرگی از دیپلمات‌های روس پس از انتشار تصاویر کشتار دسته‌جمعی ساکنان شهر بوچا اتفاق افتاده است.

احضار ۹ نفر از فرهنگیان به دادگاه انقلاب در چهارمحال و بختیاریشورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران اعلام کرد ۹ نفر از فرهنگیان لردگان در استان چهارمحال_و_بختیاری به دادگاه انقلاب این شهرستان احضار شدند. این تشکل ضمن حمایت از این ۹ فعال صنفی، روند سرکوب فعالان را محکوم کرده است. معلمان_ایران فرهنگیان

انتقاد شدید علم‌الهدی از مجلس و دولت در بحث مدیریت فضای مجازی/ چرا انقدر معطل هستید؟خطیب نماز جمعه مشهد، گفت: مسئولان در مجلس و دولت چقدر می‌خواهید این ور و آن ور کنید تا فضای مجازی را کنترل کنید؟ شورای عالی فضای مجازی چند سال است، چه می‌کند این شورای عالی فضای مجازی؟ معطل نیستند مدارس و دانشگاه ها را بی معطلی حضوری کردند تا آموزش مجازی جمع شود بعد اینترنت بی معطلی مدیریت کنند.

انتقاد شورای اروپا از نقض حقوق پناهجویان در کشورهای اروپایی | DW | 08.04.2022انتقاد شورای اروپا از نقض حقوق پناهجویان در کشورهای اروپایی شورای اروپا خودداری فزاینده و غیرقانونی کشورهای اروپایی از پذیرش پناهجویان را محکوم کرد و از آنها خواست استانداردهای دوگانه را کنار بگذارند و به موازین حقوق بشری پایبند باشند.

حمایت رئيس‌جمهور آلمان از محاکمه پوتین و لاوروف در دادگاه لاهه | DW | 08.04.2022رئيس‌جمهور آلمان از محاکمه رئيس‌جمهور و وزیر خارجه روسیه در دادگاه بین‌المللی لاهه به دلیل ارتکاب جنایات جنگی حمایت کرده است. فرانک‌والتر اشتاین‌‌مایر همچنین اعلام کرده‌، به‌زودی راهی کی‌یف خواهد شد. چرا تنها به خاطر جنایت علیه بشریت در اوکراین؟ چرا جنایات_پوتین در سوریه رو فراموش می کنید؟ من هم آرزومه این جنایتکار جنگی در لاهه محاکمه بشه. پوتین اوکراین سوریه گپ های مفت است از این حرف ها چیزی چور نمیشه شما درخانه اول وست میدازید بسته کند این مصقره بازی بیکاران پیرا نه کدام ظور است که جلو پوتین ایستاده محمکه خنده شد شما در فکر دوباره آمدن مردم باشد نقس ویرانی در شهر های اوکوراین 2 تیلون دولار کم میگویم که میشود دوباره زندهگی کرد

گروه اسطوره ای پینک فلوید پس از سه دهه، آهنگی جدید منتشرکرد. قطعه جدید در حمایت از مردم اوکراین ساخته و تدوین شده است. نام این قطعه Hey Hey, Rise Up، آی آی، بپا خیز، است.

در ساخت این قطعه، دیوید گیلمور و نیک میسون، اعضای اصلی گروه پینک فلوید با یک خواننده اوکراینی همکاری کرده اند.

آندره ای کلیونیک، ترانه سرا و خواننده اوکراینی که در جریان حمله روسیه جراحت هم برداشته، این آهنگ را اجرا کرد. کلیونیک که محبوبیت زیادی در اوکراین پس از ۲۴ فوریه، روز آغازین حمله روسیه به اوکراین پیدا کرده، تور بین المللی خود را لغو کرد و به نظامیان اوکراینی ملحق شد. کلیونیک و دیوید گیلمور زمانی که خواننده اوکراینی مجروح شده و در بیمارستان بود درباره ساخت این قطعه جدید با هم گفتگو کردند.

قطعه جدید با هنرمندی خواننده اوکراینی که ساخته دیوید گیلمور و با نوای گیتار خود اوست الهام گرفته از یک ترانه اوکراینی اعتراضی در دوران جنگ جهانی اول است. پینک فلوید اعلام کرد که درآمد حاصل از فروش این ترانه جدید برای کمک های بشردوستانه در اوکراین خرج خواهد شد.

دیوید گیلمور به همراه راجر واترز دو پایه گذار گروه مشهور پینک فلوید هستند. این گروه در اواخر دهه شصت میلادی پا به عرصه موسیقی بریتانیا گذاشت و سریعا جهانی شد.

راجر واترز کنسرت بازخوانی آثار پینک فلوید در اسرائیل را لغو کرد

پینک فلوید را می توان یکی از متعهدترین گروه های موسیقی دهه های اخیر در عرصه حمایت از جنبش های اجتماعی و ضدجنگ دانست. دو عضو مهم گروه راجر واترز و دیوید گیلمور دراواخر دهه ۸۰ برای همیشه از هم جداشدند.

راجر واترز پس از جدایی از گروه، آلبوم Amused to Death را در سال ۱۹۹۲ ساخت. دیوید گیلمور هم تا سال ۱۹۹۸ گروه پینک فلوید را زنده نگاه داشت. گیلمور آخرین بار با پینک فلوید آلبوم «ناقوس جدایی» را در سال ۱۹۹۴ ساخت.راجر واترز هیچ نقشی در ساخت این آهنگ نداشته است.

واترز ۷۸ ساله یکی از مهم ترین هنرمندان مخالف اشغال سرزمین های فلسطینی است. اصلی ترین سازنده آلبوم مشهور «دیوار» پینک فلوید، بارها انتقادات تندی علیه رهبران اسرائیل و عدم احترام به حقوق بشر در این کشور داشته است.