«آدم‌ربایی مجازی»؛ پلیس استرالیا به دانشجویان چینی و خانواده‌‌هایشان هشدار داد

06/05/1399 04:02:00 ب.ظ

«آدم‌ربایی مجازی»؛ پلیس استرالیا به دانشجویان چینی و خانواده‌‌هایشان هشدار داد جزئیات بیشتر🔽

گزارش‌ها حاکیست که کلاهبرداران اغلب به زبان چینی سخن می‌گویند و ادعا می‌کنند که از سفارت چین یا پلیس، یا کنسولگری چین با آنها تماس گرفته‌اند. کلاهبرداران به این ترتیب دانشجویان و خانواده‌هایشان را ترسانده و درنهایت می‌گویند که برای رفع این خطرات باید مبلغی را پرداخت کنند.

کلاهبرداران به تهدید قربانی‌ها ادامه می‌دهند و درنهایت آنها را مجبور می‌کنند تا مبالغ قابل توجهی را به حساب‌های بانکی آنها در خارج از کشور واریز کنند.

بنا بر اعلام پلیس استرالیا، تنها در سال جاری میلادی ۸ مورد از این دست کلاهبرداری‌ها شناسایی شده است و کلاهبرداران در مجموع توانسته‌اند بیش از ۳ میلیون دلار استرالیا اخاذی کنند. سال گذشته نیز کلاهبرداران توانستند تحت عنوان جعلیِ «مقامات چینی» بیش از هزار مورد کلاهبرداری را در خاک استرالیا به ثبت برسانند.

مخالفان دولت چین که در تبعید به سر می‌برند و اعضای گروه‌های اقلیت چینی نیز اعلام کرده‌اند که بارها تحت همین عنوان مورد اذیت و آزار قرار گرفته‌اند. افزایش این دست کلاهبرداری‌ها باعث شد تا مقامات چین رسما اعلام کنند که هیچ مرجعی حق ندارد با دانشجویان تماس گرفته و از آنها درخواست پول کند. headtopics.com

کلاهبرداری اینترنتی ۱۱۶هزار دلاری از حساب‌ توییتر چهره‌های مشهور جهان تحصیل در استرالیا چهارمین منبع درآمد این کشور محسوب می‌شود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

هفته‌ای که گذشت به روایت تصویر'جنگل اتومبیل' عنوان یک نمایشگاه چیدمان هنری است که در آن وسایل نقلیه اوراقی را در فضای باز به صورت عمودی در زمین کاشته‌اند. این عکس با استفاده از لنز فیش‌آی (چشم‌ماهی) گرفته شده است.

چین پرچم خود را بر فراز کنسولگری آمریکا در چنگدو به اهتزاز درآوردوزارت خارجه چین پس از صدور دستور تعطیلی کنسولگری آمریکا در چنگدو اعلام کرد که برخی کارکنان این کنسولگری به فعالیت‌‌های خارج از حیطه ماموریت خود مبادرت می‌کنند و بواسطه مداخله در امور داخلی چین امنیت و منافع این کشور را به خطر انداخته‌‌اند.

چین بالاترین آمار روزانۀ ابتلا به کرونا از ماه آوریل را ثبت کردبخش عمدۀ موارد جدید ابتلا در استان سین‌کیانگ در شمال‌غرب ‌چین یعنی محل سکونت اقلیت اویغور به ثبت رسیده است. پیش از این نیز در اواسط ماه ژوئیه اورومچی، مرکز استان سین‌کیانگ یکی از مراکز اصلی شیوع کرونا محسوب می‌شد.

کیانوش جهانپور عزلش از سخنگویی وزارت بهداشت را به انتقاد از چین مرتبط دانستکیانوش جهانپور پس از شیوع ویروس کرونا در ایران به عنوان سخنگوی وزارت بهداشت شناخته می‌شد، می‌گوید که توییت‎هایش در فضای مجازی و چالش او با سفیر چین می‌تواند بخشی از ماجرای عزل او از سخنگویی این وزارتخانه باشد.

اف‌بی‌آی به شرکت‌های آمریکایی در مورد خطرات امنیتی استفاده از نرم‌افزارهای مالیاتی چین هشدار داد🔺اف‌بی‌آی به شرکت‌های آمریکایی در مورد خطرات امنیتی استفاده از نرم‌افزارهای مالیاتی چین هشدار داد ⚡️پس از آن که یک بدافزار جاسازی شده در نرم‌افزارهای اجباری مالیاتی چینی شناسایی شد، پلیس فدرال آمریکا به شرکت‌های آمریکایی طرف تجارت با چین هشدار داد.

اعزام تلسکوپ پیشرفته همراه با بالونی به ابعاد یک زمین فوتبال به جو زمین🔺اعزام تلسکوپ پیشرفته همراه با بالونی به ابعاد یک زمین فوتبال به جو زمین ⚡️سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا «ناسا» به زودی تلسکوپی پیشرفته را همراه با یک بالون بزرگ به جو زمین می فرستد.