«آب آشامیدنی در خوزستان آغشته به مدفوع انسانی است»

01/05/1399 11:57 ق.ظ

رئیس مرکز بهداشت خوزستان میگوید که آب شبکه لوله کشی دربرخی مناطق خوزستان ترکیبی از آب و فاضلاب است. محمد علوی گفت«در بسیاری از مناطق استان خوزستان به ویژه مناطق حاشیه‌ای، فاضلاب به لوله‌های آب می‌زند و لوله‌ها در شبکه فاضلاب غرق آب شده‌اند.» اخبار_ایران

علوی اضافه کرده «این موضوع باعث ترکیب آب و فاضلاب شده است و اینکه مردم آبی را بخورند که با مدفوع انسانی آغشته است در نتیجه قطعاً عوامل میکروبی، سلامت مردم را تهدید می‌کند.

» آن‌طور که این مقام مسئول ادامه داده «با به خطر افتادن سلامتی و تضعیف سیستم ایمنی مردم، بدن انسان‌ها مستعد بیماری کرونا می‌شود.»

علوی اضافه کرده «در رابطه با تلاقی آب و فاضلاب، بارها مراکز بهداشت شرق و غرب اهواز اعلام جرم کرده‌اند و بارها در شورای سلامت استان مطرح کرده‌ایم.» مرکز بهداشت استان خوزستان پیش‌تر نسبت به تلاقی آب و فاضلاب و شیوع بیماری‌های میکروبی هشدار داده و اعلام جرم کرده بود که با تکذیب استاندار خوزستان این امر پیگیری نشد.

ادامه مطلب:
iranwire »

پژوهش جدید: دانشمندان مقاوم‌ترین سطوح ضد آب در طبیعت را کشف کرده‌اند🔺پژوهش جدید: دانشمندان مقاوم‌ترین سطوح ضد آب در طبیعت را کشف کرده‌اند ⚡️پژوهشگران دانشگاه پنسیلوانیا با بررسی سطح پوسته خارجی حشرات، یک نانوساختار را کشف کرده‌اند که می‌توان از آن در ساختن لایه‌ها و پوشش‌های قوی‌تر و مقاوم‌تر ضد آب استفاده کرد.

سینمایی بر لب آب؛ تماشای فیلم از رودخانه پاریستماشای این فیلم که در شرایط بحران کرونا و با محدودیت‌های سالن‌های سینما در این شرایط نمایش داده شد، برای همه علاقه‌مندان رایگان بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی به خوزستان سفر می‌کند+برنامه‌ها- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimگروه استانها- رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: مسئله تامین حقابه کشاورزی و تعهدات وزارت نفت درباره حق آلایندگی خوزستان از جمله اهداف نخستین سفر استانی رئیس مجلس به خوزستان است. سلام😂🤪 گازانبرشم برده ؟ بودن نبودنش فرقي نداره اينهمه رفته چه گوهي خورده

اعتراض‌ها در بهبهان؛ انتقاد از سیاست منطقه‌ای ایران در شهری کوچک - BBC News فارسیتازه ترین اعتراض‌ها در ایران در شهری کوچک در استان خوزستان نمود پیدا کرد، در بهبهان.

آمار جهانی همه گیری کرونا / شمار مبتلایان به ۱۵ میلیون نفر نزدیک می شودآمار جهانی همه گیری کرونا شمار مبتلایان به ۱۵ میلیون نفر نزدیک می‌شود تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار مبتلایان کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۴ میلیون و ۸۵۸ هزار و ۷۵۳ نفر رسیده و مرگ ۶۱۳ هزار و ۳۴۰ نفر در اثر این بیماری نیز تأیید شده است.

شمار مبتلایان کرونا در جهان به 15 میلیون نفر نزدیک می‌شودعباس سلیمی‌نمین، مدیر دفتر مطالعات تاریخ ایران، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:احمدی‌نژاد و رسانه‌های وایسته به آمریکا، اسرائیل و عربستان درباره قرارداد ایران و چین به دروغ ادعاهایی را مطرح کردند این مطلب را اینجا_بخوانیم👇