گینزبرگ قاضی دیوان عالی آمریکا دوباره به سرطان مبتلا شد

18/07/2020 01:09:00 ق.ظ

گینزبرگ، قاضی دموکرات دیوان عالی دوباره به سرطان مبتلا شد

گینزبرگ، قاضی دموکرات دیوان عالی دوباره به سرطان مبتلا شد

قاضی گینزبرگ که از قضات لیبرال دیوان عالی آمریکاست با ابتلای دوباره به سرطان وارد دوره شیمی‌درمانی شده است.

روٍث گینزبرگ عالیرتبه‌ترین قاضی لیبرال دیوان عالی آمریکا است.روث گینزبرگ قاضی دیوان عالی آمریکا گفته به دلیل بازگشت بیماری سرطان وارد دوره شیمی درمانی شده است.در بیانیه این قاضی لیبرال ۸۷ ساله امده که درمان تا این لحظه نتایج مثبتی داشته و مشکلی برای ادامه کار خود در عالی ترین دادگاه کشور ندارد.

براساس این بیانیه اسکن کبد ضایعاتی سرطانی را نشان داده اما شیمی درمانی به کوچک شدن آنها کمک کرده است.سلامتی خانم گینزبرگ از آنجا که عالیرتبه ترین قاضی دیوان عالی آمریکاست به شدت برای نظام قانونگذاری آمریکا و سمت و سوی سیاسی آن مهم است.او در سال‌های گذشته چند بار برای مداوا در بیمارستان بستری شده اما هر بار بدون مشکل به سرکار خود بازگشته است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

آغاز «همه‌پرسی» الحاق به روسیه در مناطق اشغالی اوکراین

همه‌پرسی در چهار منطقه از خاک اوکراین که در ماه‌های اخیر از سوی روسیه به اشغال درآمده به صورت رسمی آغاز شد. انتظار می‌رود این همه‌پرسی که تحت نظارت نیروهای ارتش روسیه برگزار می‌شود به الحاق به فدراسیون روسیه رای آری بدهد. ادامه مطلب >>

دیوان عالی اروپا علیه توافقنامه داده‌های شخصی آمریکا و اروپا حکم داد | DW | 16.07.2020بر اساس رای دیوان عالی اروپا توافقنامه حمایت از اطلاعات شخصی میان اتحادیه اروپا و ایالات متحده از اعتبار ساقط است. با این حال اطلاعات کاربران اروپایی بر اساس سندی دیگری به ایالات متحده یا کشورهای دیگر منتقل شود.

فعالیت‌هایی که ریسک انتقال ویروس کرونا را افزایش می‌دهند+ اینفوگرافیفعالیت‌هایی که ریسک انتقال ویروس کرونا را افزایش می‌دهند سرعت گرفتن شیوع ویروس کرونا باعث شد توصیه‌های بهداشتی راجع به مقابله با این ویروس دوباره در رسانه‌ها بازتاب پیدا کند و توصیه‌هایی در مورد راه‌های مقابله با ویروس کرونا ارائه شود. 👇

توافق انتقال داده‌های شخصی از اروپا به آمریکا باطل شددیوان دادگستری اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه با صدور حكمی توافق این اتحادیه با آمریكا در خصوص انتقال داده‌های شخصی به خارج از اروپا را به دلیل نگرانی‌های موجود در مورد عدم حفاظت لازم از آنها در ایالات متحده آمریکا باطل کرد.

جنگ تندیس‌ها: بریستول بریتانیا دوباره 'بی‌مجسمه' شد - BBC News فارسیمجسمه‌ای از یک معترض زن سیاه پوست که مخفیانه در شهر بریستول انگلیس نصب شده بود تنها ۲۴ ساعت بعد برداشته شد.

آیت‌الله علوی گرگانی خواستار مقابله با افزایش قیمت‌ها شدیکی از مراجع تقلید در نامه‌ای به رییس‌جمهور خواستار مقابله با افزایش بی‌رویه قیمت‌ها شد.

تلاش برای یافتن سریع واکسن؛ درخواست دانشمندان برای مبتلا کردن عمدی داوطلبان جوان به کرونابرندگان جایزه نوبل به همراه جمعی دیگر از دانشمندان خواستار آن شده‌اند که داوطلبانی که واکسن کرونا بر روی آنها آزمایش شده حالا در معرض ابتلای به این بیماری قرار گیرند تا مشخص شود که این واکسن در مقابل کرونا از آنها محافظت می‌کند، یا خیر.

Image caption روٍث گینزبرگ عالیرتبه‌ترین قاضی لیبرال دیوان عالی آمریکا است.روز پنجشنبه، ۱۶ ژوئیه (۲۶ تیر) دیوان عالی اروپا در لوکزامبورگ رای خود در باره توافقنامه اتحادیه اروپا و ایالات متحده موسوم به"سپر حریم خصوصی" را صادر کرد.به گزارش اعتمادآنلاین، پایگاه اطلاع‌رسانی «کامپیوتر نتورک» در گزارشی به پرریسک‌ترین فعالیت‌های روزمره که می‌توانند منجر به انتقال ویروس کرونا شوند اشاره کرده است.Aa ژرار دارمنن، وزیر کشور جدید فرانسه که انتصابش با مخالفت فمینیست‌های فرانسوی مواجه شده، گفت که او قربانی است.

روث گینزبرگ قاضی دیوان عالی آمریکا گفته به دلیل بازگشت بیماری سرطان وارد دوره شیمی درمانی شده است. در بیانیه این قاضی لیبرال ۸۷ ساله امده که درمان تا این لحظه نتایج مثبتی داشته و مشکلی برای ادامه کار خود در عالی ترین دادگاه کشور ندارد. کمیسیون اتحادیه اروپا تایید کرده بود که"سپر حریم خصوصی" با مقررات و قوانین مربوط به حریم خصوصی در اتحادیه هم‌خوانی دارد. براساس این بیانیه اسکن کبد ضایعاتی سرطانی را نشان داده اما شیمی درمانی به کوچک شدن آنها کمک کرده است.   رستوران‌ها و کافه‌ها نیز در زمره مراکز پرخطر دسته‌بندی شده‌اند. سلامتی خانم گینزبرگ از آنجا که عالیرتبه ترین قاضی دیوان عالی آمریکاست به شدت برای نظام قانونگذاری آمریکا و سمت و سوی سیاسی آن مهم است. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید متقاضیان اطلاعات شخصی باید به یک سری مقررات پایبند باشند و تضمین کنند که این اطلاعات برای اهدافی جز هدف تعین‌شده به‌کار نخواهند رفت. او در سال‌های گذشته چند بار برای مداوا در بیمارستان بستری شده اما هر بار بدون مشکل به سرکار خود بازگشته است. مخالفان این انتصاب، این اقدام الیزه را «شرم آور» و بی‌توجهی دولت امانوئل ماکرون به حقوق زنان قلمداد کرده‌اند.

خانم گینزبرگ در بیانیه‌اش نوشته روز ۱۹ ماه مه شیمی درمانی خود را آغاز کرده و تازه ترین اسکن که روز هفتم ژوییه انجام شده حاکی از نتیجه مثبت شیمی درمانی است. ماکس شرمس، شاکی خصوصی پرونده"سپر حریم خصوصی" یک وکیل دادگستری به عنوان شاکی خصوصی یکی از مهم‌ترین مشکلات حقوقی در این زمینه، فرامرزی بودن اینترنت است.   از سویی صرف غذا در داخل رستوران ریسکی بین متوسط تا بالا دارد و به میزان مشتریان موجود در رستوران بستگی خواهد داشت. در بیانیه او آمده که این قاضی ۸۷ ساله به خوبی دوره شیمی‌درمانی را تحمل می‌کند و از موفقیت آن قوت قلب گرفته و به همین دلیل هر هفته به دوره شیمی‌درمانی ادامه خواهد داد. قضات دیوان عالی آمریکا مادام العمر در این سمت خواهند ماند مگر اینکه خود خواسته بازنشسته شوند. به همین دلیل شاکی خصوصی پرونده"سپر حریم خصوصی" که یک وکیل دادگستری اتریشی به نام ماکس شرمس (Max Schrems) است، ابتدا به یک دادگاه ایرلندی شکایت کرده بود. حامیان خانم گینزبرگ نگرانند که اگر در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ اتفاقی برای این قاضی لیبرال بیفتد رییس جمهوری یک قاضی محافظه کار را جایگزین او خواهد کرد.   خطر خرید رفتن نیز بین کم تا متوسط است و به محیط محل خرید بستگی دارد، اما گفته می‌شود اگر هوشیار باشیم و به توصیه‌های بهداشتی کاملاً پایبند، در امر خرید خطر چندانی ما را تهدید نمی‌کند، گرچه به میزان شلوغی فروشگاه و مرکز خرید هم بستگی خواهد داشت. حق نشر عکس Image caption عکس رسمی قضات دیوان عالی آمریکا در سال ۲۰۱۸ بخشی از توجه عمومی به حال خانم گینزبرگ به این خاطر است که او در سال‌های گذشته به یکی از نمادهای جریان لیبرال در عرصه اجتماعی و سیاست آمریکا بدل شده. این شرکت موظف است، داده‌های شخصی کاربران خود را در اختیار دستگاه‌های امنیتی آمریکا بگذارد. ژرار دارمنن در سال ۲۰۱۷ به تجاوز به یک زن متهم شده است.

از زندگی‌اش مستند ساخته‌اند، کتاب پرفروش نوشته‌اند، و فیلمی سینمایی ساخته‌اند که این روزها بر پرده سینماهاست. تی‌شرت و لیوان و چیزهای دیگر با عکس او هم که مدت‌هاست فروخته می‌شود.  شرمس در سال ۲۰۱۵ نیز علیه توافقنامه قبلی حوزه حریم خصوصی میان آمریکا و اتحادیه اروپا، موسوم به"سیف هاربور"، شکایت کرده و آن را هم از اعتبار ساقط کرده بود.   رفتن به پارک هم گرچه ریسک کمی دارد، اما همچنان خطر انتقال ویروس در این اماکن نیز در کمین است و کارشناسان توصیه می‌کنند فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک حتماً رعایت شود. خانم گینزبرگ اوایل این هفته از بیمارستان جانز هاپکینز بالتیمور در پی درمان یک روزه برای عفونت احتمالی مرخص شد . خانم گینزبرگ دومین قاضی زنی است که در تاریخ دیوان عالی آمریکا بر کرسی قضاوت این نهاد نشسته است. موضوعات مرتبط .