گیاهان بومی تهران دیگر توانایی بقا در پایتخت را ندارند

27/01/1401 07:44:00 ق.ظ

گیاهان بومی تهران دیگر توانایی بقا در پایتخت را ندارند مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران: برخی گونه‌های گیاهی که در گذشته بومی تهران محسوب می‌شدند به دلایل مختلفی دیگر نمی‌توانند در این شهر زندگی کنند.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به گونه‌های مناسب کشت در شهر تهران گفت: برخی گونه‌های گیاهی که در گذشته بومی تهران محسوب می‌شدند به دلایل مختلفی دیگر نمی‌توانند در این شهر زندگی کنند. وی افزود: سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران در سال‌های اخیر، به دلایل شرایط مطرح شده تغییراتی...

وی افزود: سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران در سال‌های اخیر، به دلایل شرایط مطرح شده تغییراتی در کاشت درختان شهر تهران داده و برای کاشت درختان به مواردی همچون سایه‌داربودن، گلدهی، مقاومت به کم‌آبی، آفات و بیماری‌ها توجه کرده است. برخی از درختانی که دارای این ویژگی‌ها هستند شامل چنار، زبان گنجشک، سدروس، افرا، توری، برگ بو، افراشبه چناری، اقاقیا پیوندی، ابریشم ایرانی، زیتون تلخ ، لیلکی، ختمی درختی و ... می‌شوند.

انصاری در پاسخ به پرسش که آیا در تهران گونه‌های گیاهی بومی کشت می‌شود، گفت: بسیاری از گیاهان موجود تهران مربوط به رویش‌های طبیعی نیستند. درخت‌ها و درختچه‌های قدیمی کاشته شده در تهران شامل انواع سوزنی‌برگان و گونه‌هایی مانند ماگنولیا، گل یخ، برگ بو، پیچ اناری، شاه‌پسند و نخل پنجه‌ای، اکالیپتوس هستند. اغلب این گیاهان بومی ایران نیستند اما به دلیل قدمت کاشت و خوگیری نسبی به شرایط اقلیمی در بسیاری از مناطق شهری همچنین حاشیه شهر تهران از آن‌ها به عنوان عناصر فضاهای سبز استفاده می‌شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

انسان های بومی تهران/ایران هم توانایی زندگی تو این جهنم خراب شده رو ندارن از اون زبون بسته ها چه انتظاری دارین

خشم و خروش در میشیگان؛ مرگ یک سیاهپوست دیگر در خشونت پلیس | DW | 14.04.2022خشونت پلیس آمریکا و جان باختن یک سیاهپوست دیگر در جریان تعقیب و گریز، تنش اجتماعی تازه‌ای آفریده است. جوان ۲۶ ساله در حومه میشیگان در زمان بازرسی ترافیک و اقدام به فرار، به ضرب گلوله افسر پلیس کشته شد. آمریکا مهد 'جنایت' ،چه در دنیا وچه علیه رنگین پوستان وسرخپوستان آن کشور...صلاحیت اخلاقی وحقوقی ،اظهار نظر درمورد حقوق_بشر، درسایر کشورهای مستقل را ندارد.

افزایش یا ایستایی بستری‌های کرونا در ۲۵ استان / افزایش فوتی‌ها در تهرانافزایش یا ایستایی بستری‌های کرونا در ۲۵ استان افزایش فوتی‌ها در تهران در هفته اخیر، ۱۲ استان افزایش بارز بستری‌های ناشی از کرونا داشتند و در عین حال کاهش موارد مثبت متوفی نیز در ۱۴ استان گزارش شده است. مدارس باید با ((لج بازی)) مسئولین آموزش و پرورش باز میشد؟؟ !! همه چیز آرومه مدرسه ها باز شده همه با خوشحالی از سفر برگشتند كرونا عادی و فوتی ها نرماله !

فوت 33 بیمار دیگر بر اثر کرونا در ایران

شناسایی ۲۱۹۴ بیمار جدید کرونا در کشور / ۳۳ نفر دیگر جان باختند۳۳ فوتی و ۲۱۹۴ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۲۱۹۴ *جانباختگان جدید: ۳۳ نفر *مجموع مبتلایان: ۷۲۰۲۰۵۵ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۶۹۳۴۶۶۴ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۴۰۷۴۴ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۴۸۱۴۲۴۵۴

گسترش عملیات امنیتی اسرائیل در کرانه باختری؛ مرگ دو فلسطینی دیگرهمزمان با گسترش عملیات نیروهای امنیتی اسرائیل در کرانه باختری، در پی مرگ دو فلسطینی دیگر در رویدادهای بامداد روز پنج‌شنبه شمار کشته‌های فلسطینی در ۲۴ ساعت به پنج تن افزایش یافت.

سه محموله آسترازنکا در انبارهای فرودگاه تهران؛ «عدم مراجعه» وزارت بهداشتسه محموله آسترازنکا در انبارهای فرودگاه تهران؛ «عدم مراجعه» وزارت بهداشت خبرگزاری ایسنا روز پنج‌شنبه ۲۵ فروردین به نقل از مدیرکل گمرک فرودگاه بین المللی امام خمینی گزارش داده است که این واکسن‌ها به انبارهای یخچال‌دار انتقال داده شده‌اند. بیشتر بخوانید: متأسفانه ! این هاکه سلامتی مردم برایشان مهم نیست مهم این است که فقط کیسه های خود را پر کنند