گوگل اولین رایانه کوانتومی جهان را ساخت

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 18 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گوگل اولین رایانه کوانتومی جهان را ساخت رایانه کوانتومی گوگل یک محاسبه را که ابررایانه شرکت IBM موسوم به 'سامیت'(Summit) که قدرتمندترین رایانه تجاری جهان است طی ۱۰ هزار سال انجام می‌دهد، در ۳ دقیقه انجام می‌دهد!

به گزارش ایسنا، مسابقه دستیابی به"برتری کوانتومی" در حال برگزاری است. شرکت‌ها و دولت‌ها به طور یکسان مشتاق هستند که بتوانند روی یک کامپیوتر کوانتومی کاملاً کاربردی دست پیدا کنند. اما چرا؟

رایانه‌های کنونی از بیت‌ها استفاده می‌کنند که جریانی از پالس‌های الکتریکی یا نوری نمایانگر ۱ یا ۰ هستند. معمولاً ذرات زیر اتمی مانند الکترون یا فوتون و کیوبیت‌ها می‌توانند به صورت گروهی به هم متصل شوند که امکان پردازش بیشتری از بیت‌های باینری را فراهم می‌کند. یکی از این خصوصیات به عنوان برهم‌نهی و دیگری به نام درهم‌تنیدگی شناخته می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این خبر قطعیت نداره. ظاهرا بر اساس یه مقاله روی سایت ناسا اعلام شده که مقاله رو هم برداشتن. خود گوگل هم توضیحی ارائه نکرده. اینم لینک MIT راحع بههمین موضوع:

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چطور پیراهن سبز «جنیفر لوپز» باعث خلق موتور جستجوی تصویر «گوگل» شد🔺 چطور پیراهن سبز «جنیفر لوپز» باعث خلق موتور جستجوی تصویر «گوگل» شد ⚡️می‌دانستید این پیراهن ماکسی جلوباز و بدن نما با نقش و نگار برگ های استوایی که جنیفر آن را در مراسم گرمی سال ۲۰۰۰ پوشیده بود، الهام بخش خلق موتور جستجوی تصویر در سایت گوگل شده است؟ در تاریخ پیدایش و گسترش موتور جستجوی گوگل اشاره ای به داستان نشده و در زمان این رخداد گوگل مدتها بوده که به وجود آمده بوده
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جشن شکوفه‌ها در دبستان تشیع نازی‌آبادجشن_شکوفه‌ها در دبستان تشیع نازی‌آباد مراسم آغاز سال تحصیلی جدید مقطع اول ابتدایی صبح امروز یکشنبه ۳۱ شهریور با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در دبستان پسرانه تشیع محله نازی‌آباد تهران برگزار شد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

مراسم رژه نیروهای مسلح در سراسرکشور-3واکنش نیروهای مسلح استان قزوین به حذف عنوان شهید از تابلوی خیابان ها حذف_نام_شهدا Unidentified aircraft attack pro-Iranian militia base in western district of Anbar, for 1000th time, Al Mayadeen reports; 7:14 AM Israel timezone بسیجین
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ساخت مثانه مصنوعی در ایرانساخت مثانه مصنوعی در ایران رییس مرکز تحقیقات ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران از ساخت مثانه مصنوعی و کاندوئیت برای اولین بار در ایران خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

امامی اولین مدال آور کشتی آزاد ایران در مسابقات جهانینماینده وزن ۷۰ کیلوگرم کشتی آزاد ایران به مدال برنز جهان دست یافت تا اولین مدال آور ایران باشد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عادل الجبیر: حملات آرامکو امنیت بازار انرژی جهان را هدف قرار داده استعادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه پادشاهی عربی سعودی، روز شنبه 21 سپتامبر 2019 در یک نشست خبری این مرتیکه ترنس مگه هنوزسرکاره
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »