گونه‌های منقرض شده در دوره‌های اخیر 'فقط نوک کوه یخ هستند' - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گونه‌های منقرض شده در دوره‌های اخیر 'فقط نوک کوه یخ هستند'

او گفت برای رسیدن به این هدف باید آگاهی جمعی خود را درباره "شبح فزاینده بحران تنوع زیستی" افزایش دهیم و "برای مقابله با این وضعیت اضطراری وارد عمل شویم."

او گفت: "وقت تنگ است. هر یک گونه ای که از میان می رود، بخشی منحصر به فرد از تاریخ طبیعی زمین را از دست می دهیم." دانشمندان مجموعه بزرگی از داده های فسیلی را تدوین کردند که شواهدی از زمان و ابعاد انقراض های اخیر به دست می دهد.شبیه سازی های کامپیوتری آنها پیش بینی می کند که در ۸۰ سال آینده، یعنی تا پایان قرن جاری، انقراض سرعت زیادی بگیرد.

براساس این مدل ها، انقراض هایی که در قرون اخیر روی داده در مقایسه با انقراض های قابل پیش بینی در دهه های آینده فقط نوک کوه یخ بوده. پروفسور ساموئل تروی از انجمن جانورشناسی لندن گفت: "بازسازی تاثیر فعالیت ما بر تنوع زیستی در گذشته برای درک علت آسیب پذیری برخی گونه ها و اکوسیستم ها اهمیت اساسی دارد، درکی که امیدواریم به ما اجازه دهد تدابیر حفاظتی بهتری برای مقابله با انقراض ایجاد کنیم."دانشمندان چند سال است هشدار می دهند که ما اکنون در حال ورود به ششمین دوره انقراض بزرگ در تاریخ زمین هستیم و راهی که اکنون در پیش می گیریم احتمالا آینده بشریت را تعیین خواهد کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افزایش واکنش‌ها به اظهارات ترامپ درباره سربازان کشته شده در جنگ - BBC News فارسیدونالد ترامپ با موج جدیدی از انتقادها نسبت به اظهاراتش درباره سربازان کشته شده در جنگ روبرو شده است. او این سخنان را تکذیب کرده اما نشریه آتلانتیک و همچنین خبرگزاری آسوشیتد پرس به طور مستقل سخنان آقای ترامپ را منتشر کرده اند که طی آن رئیس جمهور آمریکا سربازان کشته شده در جنگ جهانی را 'بازندگان' خوانده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دونالد ترامپ می‌گوید سربازان کشته و اسیر شده در جنگ را مسخره نکرده - BBC News فارسیدونالد ترامپ این اتهام را که اظهارات تحقیرآمیزی درباره سربازان آمریکایی کشته شده یا به اسارت گرفته شده داشته رد کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تاثیر سفرهای اخیر در روند 'کرونا' در کشورمعاون کل وزارت بهداشت با اشاره به حجم قابل توجه سفرهای مردم در تعطیلات اخیر، گفت: در روند کلی بیماری این سفرها ممکن است گاهی روند نزولی بیماری را کُند کنند و گاهی خودشان موجب ایجاد روند افزایشی شوند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تعلیق ماموران پلیس در ارتباط با مرگ یک مرد سیاهپوست در نیویورک - BBC News فارسیهفت مامور پلیس در ایالت نیویورک در ارتباط با مرگ یک مرد سیاهپوست که بعد از مهار به دست ماموران خفه شد از کار معلق شده اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

رگبار باران در شمال غرب و گرد و خاک در شرق کشورمدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه منطقه‌ی زابل طی پنج روز آینده خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اعتراضات خشونت‌بار تازه در بلغارستان؛ نخست وزیر در قدرت می‌ماندیکی از رهبران مخالفان به یورونیوز گفت: «نشانه‌هایی وجود دارد دال بر این که پلیس، اگر نگوییم خودش اساسا در ایجاد خشونت‌ها دخیل بوده، لااقل برای ورود به چنین درگیری‌ای آمادگی داشته است. پرسش‌های بسیاری هم در مورد نقش خرابکاران فوتبالی در رویدادهای روز گذشته (چهارشنبه) وجود دارد.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »