گوتیرش بر ادامه مبارزه با تروریسم در افغانستان تاکید کرد

28/11/1400 06:46:00 ب.ظ

گوتیرش بر ادامه مبارزه با تروریسم در افغانستان تاکید کرد العربيه_فارسى

آنتونیو گوتیرش، دبیرکل سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت این سازمان با اشاره به وخامت اوضاع در افغانستان، گفت که مبارزه با تروریسم و حمایت از افغانستان گوتیرش در این نشست که روز چهارشنبه، 16 فوریه در نیویورک برگزار شد، هشدار داد که تروریسم نه تنها امنیت منطقه را تهدید می‌کند، بلکه برای کل جهان یک تهدید دایمی است.

Advertisement گوتیرش گفت: «بدون اقدام قاطعانه، کوچک شدن شدید اقتصاد، افزایش بیکاری و تشدید بحران انسانی به ناامیدی دامن زده و زمینه گسترش افراط‌گرایی را فراهم می‌کند.»

وی افزود که سازمان ملل و سازمان پیمان امنیت جمعی و سازمان اوراسیا باید برای پیشگیری از درگیری، مبارزه با تروریسم و حمایت از افغانستان، همکاری خود را تقویت کنند. به گفته دبیرکل سازمان ملل، همکاری‌های منطقه‌ای و بین منطقه‌ای، و نیز همکاری‌های بین‌مرزی اجرای قانون و عدالت، عناصر اساسی در واکنش جهانی هستند.

قبل از این کشورهای عضو پیمان امنیت جمعی و سازمان اوراسیا که شامل ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان و فدراسیون روسیه و تاجیکستان است، از وخامت اوضاع امنیتی در شمال افغانستان ابراز نگرانی کرده بودند. headtopics.com

If it’s be true it’s a military attack to us, please, read it here:

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

با کرامت ‌زیستن| محمد طلوعی

«قدرت بی‌قدرتان» کتابی بود که در طول امسال بارها سراغش رفتم، حتا در مسافرت هم همراهم بود و برایم به کتاب بالینی تبدیل شد. دوستی سفرکرده و از فرنگ برگشته کتاب را در اولین ملاقات در وطن برایم هدیه آورده بود و امضا کرده بود و قول گرفته بود که بخوانمش. من کتاب را در خانه‌ی دوستی مشترک جا گذاشته بودم و آن دوست مشترک کتاب را جسته بود و امضا را دیده بود و زنگ‌زده به دوست فرنگی‌مان و او هم یک ایمیل بلندبالا برایم نوشته بود به اضافه‌ی یک شرح مختصری از زندگی واتسلاو هاول و گفته بود نشان به آن نشان که نمایش‌نامه‌ای از هاول را در رشت تآتر کرده بود و من نرفته بودم ببینم و کنایه‌زده بود که من خودم را همیشه گهی اعلا فرض می‌کنم که هرکسی او می‌شناسد و کشفش می‌کند به هیچ‌جایم نمی‌گیرم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اوکراینی‌ها در روز وحدت با پرچم بزرگ کشورشان در ورزشگاه کی‌یفاوکراینی‌ها با به حرکت درآوردن پرچم دو رنگ کشورشان که در ابعادی بزرگ طراحی شده بود، همبستگی خود را در برابر تهاجم احتمالی روسیه نشان دادند.

اجازه دخالت هیچ طرفی را در مذاکرات برجام نمی‌دهیم/ سعودی‌ها در مذاکره با ایران جدی نیستندیک دیپلمات پیشین گفت: کشورهایی که سعی دارند اسرائیل را در مذاکرات برجام دخالت دهند، باید بدانند که ما بارها اعلام کرده‌ایم که فشارهای سایر طرف‌ها در روند مذاکرات وین را نمی‌پذیریم و ما حتی آمریکا را هم که از برجام خارج شده به اتاق مذاکرات راه نداده‌ایم.

پلوسی در بیت‌المقدس: آمریکا و اسرائیل در مهار برنامه هسته‌ای ایران در کنار هم هستندنانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که روز چهارشنبه ۱۶ فوریه همراه با هیاتی از کنگره این کشور وارد بیت‌المقدس (اورشلیم) شد، بر حمایت همه‌جانبه واشنگتن از تل‌آویو تأکید کرد. دروغگو ! Lier بود و نبودتون دیگه اهمیتی نداره.ما باید سکان کشتی سرنوشت هامون رو خودمون به دست بگیریم.اینهنه انرژی و هوش هایی که صرف آبادانی غرب شد.سر آخر با آینده ای نامعلوم.این سالهای اخیر با حقایق بسیار تلخی روبرو شدیم.درست استفاده کنیم،آینده شیرینی رو خواهیم ساخت.بعد از شکستن تمام پلها؟؟؟

در آستانه بهار محدودیت‌های کرونا در آلمان در سه گام رفع می‌شوند | DW | 16.02.2022بهار می‌آید و اغلب محدودیت‌های کرونا می‌روند. سران دولت‌های فدرال و ایالتی آلمان رفع محدودیت‌های کرونا در چند مرحله را به تصویب رساندند که از هفته آینده آغاز می‌شود.

وضعیت وخیم کرونا در ایران و آماده‌باش ارتش برای مقابله با اُمیکرون

زن مبتلا به ویروس اچ‌آی‌وی در نیویورک با روش نوین پیوند سلول‌های بنیادی درمان شدزن مبتلا به ویروس اچ‌آی‌وی در نیویورک با روش نوین پیوند سلول‌های بنیادی درمان شد این زن که به نوعی از سرطان خون نیز مبتلا بود، پیوند سلول‌های بنیادی را از یکی از بستگان بزرگسال و خون بند ناف را از نوزادی دریافت کرد که نسبتی با او نداشت. بیشتر بخوانید: به این میگن اقتدار دروغ میگن رفته امامزاده شفا گرفته