گمرک هند محموله وارداتی ۷۴۰ تنی 'نیترات آمونیوم' را توقیف کرد

17/05/1399 05:07 ب.ظ

مقامات گمرکی هند یک کانتینر با ۷۴۰ تن نیترات آمونیوم، همان ماده شیمیایی که باعث انفجار مرگبار این هفته در پایتخت لبنان شده بود، را توقیف کرده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، انفجار انبار بزرگی از مواد شیمیایی در منطقه بندری بیروت نزدیک به ۱۵۰ کشته و ۵ هزار زخمی به جا گذاشت؛ ده‌ها نفر مفقود شده و حدود ۲۵۰ هزار نفر نیز بی‌خانمان شده‌اند.مقامات گمرک در شهر بندری"چنای" در جنوب هند گفتند، محموله بزرگی از مواد شیمیایی در منطقه‌ای به فاصله ۲۰ کیلومتر از شهر، انبار شده است.

مقامات گمرک در شهر بندری"چنای" در جنوب هند گفتند، محموله بزرگی از مواد شیمیایی در منطقه‌ای به فاصله ۲۰ کیلومتر از شهر، انبار شده است. آن‌ها طی بیانیه‌ای گفتند:"محموله توقیف‌شده با حفظ ایمنی، انبار شده و ایمنی آن و عموم مردم، با توجه به خطرناک بودن ماهیت محموله، تضمین می‌شود".

آن‌ها یادآور شدند که هیچ منطقه مسکونی در دو کیلومتری ایستگاه باربری که محموله در آنجا انبار شده، وجود ندارد. آمونیوم نیترات عمدتاً برای ساخت کود و مواد منفجره، مورد استفاده معادن هند قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

شمار مبتلایان به کرونا در هند از ۲ میلیون نفر عبور کرددولت هند روز جمعه ۷ اوت (۱۷ مرداد) اعلام کرد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از ۲ میلیون نفر عبور کرده است. این در حالی است که تا کنون بیش از ۴۰ هزار نفر نیز در اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمار کرونا در برزیل، مکزیک و هندطی شبانه‌روز گذشته 1237 نفر در برزیل٬ 886 نفر در هند و 819 نفر در مکزیک بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند

شیوع تب خوکی؛ کوچکترین و نادرترین خوک‌‌های وحشی جهان در هند قرنطینه شدند«هیچ واکسن و درمانی برای این بیماری ویروسی بسیار مسری وجود ندارد و تاکنون بیش از ۱۶ هزار خوک خانگی را کشته است.»

آخرین آمار کرونا در برزیل، مکزیک و هندطی شبانه‌روز گذشته، 1437 نفر در برزیل، 904 نفر در هند و 829 تن دیگر در مکزیک بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند

کشورهای مسلمان خواهان لغو محاصره جامو و کشمیر از سوی هند شدندنمایندگان کشورهای مسلمان در سمینار مجازی انجمن جهانی آگاهی از کشمیر خواهان آزادی زندانیان سیاسی، لغو تمام محدودیت‌ها و عقب‌نشینی نظامیان مستقر در این منطقه شدند. - خبرگزاری آناتولی

چگونه ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم به بیروت رسیده بود؟از زمان انتشار اخبار و تصاویر انفجار در بیروت، این پرسش مطرح شده است که چه چیزی در انبار شماره ۱۲ بندر بیروت بود که انفجاری به آن وسعت و ویرانی را در پی‌داشت.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، انفجار انبار بزرگی از مواد شیمیایی در منطقه بندری بیروت نزدیک به ۱۵۰ کشته و ۵ هزار زخمی به جا گذاشت؛ ده‌ها نفر مفقود شده و حدود ۲۵۰ هزار نفر نیز بی‌خانمان شده‌اند.

مقامات گمرک در شهر بندری"چنای" در جنوب هند گفتند، محموله بزرگی از مواد شیمیایی در منطقه‌ای به فاصله ۲۰ کیلومتر از شهر، انبار شده است.

آن‌ها طی بیانیه‌ای گفتند:"محموله توقیف‌شده با حفظ ایمنی، انبار شده و ایمنی آن و عموم مردم، با توجه به خطرناک بودن ماهیت محموله، تضمین می‌شود".

آن‌ها یادآور شدند که هیچ منطقه مسکونی در دو کیلومتری ایستگاه باربری که محموله در آنجا انبار شده، وجود ندارد.

آمونیوم نیترات عمدتاً برای ساخت کود و مواد منفجره، مورد استفاده معادن هند قرار می‌گیرد.

یک مقام گمرکی هند گفته این محموله در سال ۲۰۱۵ توسط کارخانه"مواد شیمیایی امان"، مستقر در ایالت"تامیل نادو" هند وارد شده، اما به محض ورود به خاطر زیر پا گذاشتن مقررات صادراتی، توقیف شده است.