گمرک ایران: تجارت با ترکیه افزایش یافته است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی گمرک ایران اعلام کرد در 8 ماه ابتدایی سال 1400 واردات این کشور از ترکیه 24 درصد رشد و صادرات نیز 128 درصد رشد داشته است. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی گمرک ایران اعلام کرد در 8 ماه ابتدایی سال 1400 واردات این کشور از ترکیه 24 درصد رشد و صادرات نیز 128 درصد رشد داشته است.روح اله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران با اشاره به اینکه تجارت این کشور با همسایگانش طی 8 ماه ابتدایی سال 1400 به 33 میلیارد دلار رسیده است، گفت: صادرات به ترکیه با رشد 128 درصدی 11 میلیون و 351 هزار تن کالا به ارزش سه میلیارد و 768 میلیون دلار و واردات از ترکیه با رشد 24 درصدی به سه میلیارد و 243 میلیون دلار رسیده است. ترکیه دومین کشور مقصد صادراتی و مبدا وارداتی ایران است.

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، لطیفی توضیح داد: بررسی آمارهای تجارت خارجی کشور حاکی است از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه 68 میلیون تن کالا به ارزش 33 میلیارد دلار با کشورهای همسایه داد و ستد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 19 درصد در وزن و 45 درصد در ارزش رشد داشته است. وی افزود: تا پایان آبان‌ماه در مجموع 110 میلیون و 284 هزار تن کالا به ارزش 63 میلیارد و 132میلیون دلار واردات و صادرات با دیگر کشورها انجام شده که از این میزان، تجارت با همسایگان 62 درصد وزن و 52 درصد ارزش تجارت کشور را به خود اختصاص داده است.

به گفته لطیفی عراق مقصد نخست صادرات ایران است. وی اظهار کرد: عراق با رشد 13 درصدی 21 میلیون و 636 هزار تن کالا به ارزش 6 میلیارد و 133 میلیون دلار، در رتبه اول قرار دارد. سخنگوی گمرک ایران با بیان اینکه این کشور بیشترین واردات را از امارات داشته است، گفت: در هشت ماهه امسال در مجموع 26 میلیون و 540 هزار تن کالا به ارزش 32 میلیارد و 32 میلیون دلار کالا به کشور وارد شده که 15 میلیون و 634 هزار تن کالا به ارزش 16 میلیارد و 302 میلیون دلار از کشورهای همسایه بوده است. همچنین امارات با رشد 85 درصدی بیش از 10 میلیارد دلار اولین مقصد وارداتی ایران بوده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اروپا و آمریکا: برای توافق با ایران فرصت کمی باقیمانده است | DW | 17.12.2021علی باقری خوش‌بین است که دور بعدی مذاکرات وین دور نهایی باشد اما کشورهای اروپایی می‌گویند زمان زیادی باقی نمانده است. هماهنگ‌کننده مذاکرات وین می‌گوید برای رسیدن به توافق باید تصمیم‌های سیاسی سختی گرفته شود. اره عمه مرحوم منم سال ۵۷ می گفت دوماه دیگه اینا گورشون گم می کنن... اونم خوشبین بود عین باقری! حالاکاری بااینکه علی باقری مذاکره کننده خوبی هست یانه نداریم!!یامتن شمااشکال داره ویاکشورهای اروپایی طبق معمول حرف مفت زدن!!خب اونهامیگندزمان زیادی برای مذاکرات نمانده علی باقری هم گفته انشاالله دور بعدی،دور نهایی خواهد بود!!الان مثلا اروپاییهاحرف مهمتری زدن؟!بترسیم؟! 🤣 اصلاً فرصتی باقی نمانده باشد اروپا و آمریکا چه کاری'میتوانند'بکنند؟ البته دوباره بدون انجام تعهدات غربی دوربین در کرج لاپای ایران کردند یا اینکه مردم ایران نباید بدانند غربیها چه تعهداتی برای اختلاسگران انجام داده اندکه دوربین نصب شد!؟ شفافیت نباشد Bagheri_Kani حدس بسیار است
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

رتبه‌بندی جدید آزادی رسانه‌ها در دنیا؛ نروژ اول است و ایران در قعر
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

چاووش‌اوغلو: نگاه ما به روابط با آفریقا استراتژیک و بلندمدت استوزیر خارجه ترکیه با تاکید بر تقویت همکاری‌ها با کشورهای آفریقایی اعلام کرد که نگاه آنکارا به روابط با این قاره استراتژیک و بلندمدت است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اُ میکرون در ایران مشاهده نشده استوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با انجام واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی، احتمال ابتلا به اُ میکرون و هر سویه دیگری از این ویروس بسیار کم است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اخلاق حکمرانی در حال اصلاح است/ جایگاه هیچ مجلسی در دنیا، مانند مجلس شورای اسلامی نیستنایب رئیس مجلس گفت: رئیس جمهور پای کار است و اخلاق حکمرانی در حال تغییر است. دولت باید به کمک شما، برنامه‌های توسعه‌محور را در کشور اجرا و مشکلات مردم را حل کند. ما در حال حرکت به سمت تمدن اسلامی هستیم. باز هم گنده گوزی از یه بی سواد 🤣🤣🤣🤣🤣
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آکسیوس: ترامپ می‌گوید در جریان ترور سلیمانی تل‌آویو از او سوءاستفاده کرده استوب‌سایت «آکسیوس» در گزارشی خبر داد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا از عملکرد اسرائیل در عملیات ترور قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس ایران نقش فعال تر یعنی چی؟ دستور حمله رو خودش داده بود و بارها در سخنرانی هاش گفته است که «سلیمانی را من کشتم». شاید می خواسته خودش شخصا موشک رو شلیک کنه 😏 گور پدرت.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »