گمانه‌زنی درباره علت افزایش شدید آزمایش‌های موشکی کره شمالی | DW | 05.02.2022

16/11/1400 08:59:00 ب.ظ

کره شمالی در ماه ژانویه به اندازه تمام سال گذشته آزمایش موشکی انجام داده؛ هدف‌های پنهان و آشکار این اقدام چه هستند؟ کیم جونگ اون به‌خصوص در این شرایط، فرمان انجام این آزمایش‌ها را با چه انگیزه‌ای صادر می‌کند؟

کره شمالی در ماه ژانویه به اندازه تمام سال گذشته آزمایش موشکی انجام داده؛ هدف‌های پنهان و آشکار این اقدام چه هستند؟ کیم جونگ اون به‌خصوص در این شرایط، فرمان انجام این آزمایش‌ها را با چه انگیزه‌ای صادر می‌کند؟ به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی این موشک تا ارتفاع دو هزار کیلومتری پرواز کرده و ۸۰۰ کیلومتر دورتر در دریا فرود آمده است.

آزمایش ۳۱ ژانویه نقطه اوج سلسله آزمایش‌های اخیر کره شمالی بود که در آنها گاهی موشک‌های کروز و گاهی موشک‌های بالستیک، حتی با فناوری مافوق صوت پرتاب شده است.

به اعتقاد چاد اوکارول، کارشناس مشهور امور کره شمالی، مدیرعامل"گروه خطر کره" و بنیانگذار پلتفرم خبری NK News این توضیح چندان قانع کننده نیست. فضایی مناسب برای جولان دادن تصویرهای ماهواره‌ای یک موشک مدل هواسونگ -۱۲ که کره شمالی ۳۱ ژانویه ۲۰۲۲ به فضا پرتاب کرد

تلاش برای تثبیت به عنوان قدرت موشکی و هسته‌ای افزون بر این به نظر می‌رسد انجام آزمایش‌های موشکی در حال حاضر تنها خبرهایی امیدبخش برای مصرف داخلی باشند که کیم جونگ اون می‌تواند از طریق آنها فضای سیاسی کره شمالی را تحت تاثیر قرار دهد. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بنیادی‌فرد: فیفا به‌زودی دوره VAR را برای داوران ایرانی برگزار می‌کند/ این تکنولوژی جایگاهش را در فوتبال باز کرده است- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimبرگزاری دوره VAR برای داوران ایرانی بنیادی‌فرد داور بین‌المللی فوتبال: فیفا به‌زودی برای داوران ایرانی دوره VAR را برگزار می‌کند این تکنولوژی جایگاهش را در فوتبال باز کرده است Dajjal is about 6 feet 1 or 2 inches, and has curly hair with black tanned skin. Muhammad Qasim has seen Dajjal will have unimaginable magical powers and will claim to be God. In these dreams, he has also seen Imam Al-Mahdi fighting Dajjal.

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا خواستار تمرکز بایدن بر برنامه موشکی ایران شدند | DW | 05.02.2022گروهی از اعضای مجلس نمایندگان از بایدن خواستند بر برنامه موشکی ایران تمرکز کند. آنها می‌گویند آمریکا نتوانسته است به پیشرفت‌های این برنامه واکنش نشان دهد. هم‌زمان از مالی خواسته شد در کنگره به سوالات نمایندگان پاسخ دهد.

رقابت‌های ورزشکاران ایران در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن | DW | 05.02.2022عاطفه احمدی و حسین‌ساوه شمشکی در اسکی آلپاین و دانیال ساوه‌شمشکی در اسکی صحرانوردی، ملی‌پوشان ایران در المپیک زمستانی پکن هستند. نگاهی به سابقه و چشم‌انداز این ورزشکاران در رقابت‌های المپیک.

مایک پنس: ترامپ اشتباه می‌کرد | DW | 05.02.2022مایک پنس معاون سابق ترامپ گفته است، او اشتباه می‌کرد که لغو انتخابات و تغییر نتیجه به نفع خودش را مجاز می‌دانست. کارشناسان اظهارات پنس را با ورود این سیاستمدار به انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا مرتبط می‌دانند. ترامپ چهار سال دمکراتها با شمشیر از روبرو به او حمله کردند بعضی جمهوری خواهانی مثل مایک پنس از پشت با خنجر به او حمله کردند اروپا چین روسیه و دیگران بماند

بازداشت دو ایرانی در اتریش به ظن دست داشتن در قاچاق انسان | DW | 05.02.2022پلیس جنایی ایالت اتریش علیا، دو ایرانی را در روزهای اخیر به ظن همدستی در قاچاق انسان دستگیر کرده است. اتحادیه اروپا برای این دو حکم جلب صادر کرده بود و پلیس مجارستان محل اختفای آنها را به اتریش اطلاع داده بود.

واکنش‌ سرد ایران به بازگردانده شدن معافیت‌های تحریمی آمریکا | DW | 05.02.2022امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران اقدام آمریکا در بازگرداندن معافیت‌های تحریمی را کافی ندانست. نورنیوز، سایت نزدیک به شورای‌عالی امنیت ملی ایران تاکید واشنگتن مبنی بر گامی جهت تسهیل 'مذاکرات فنی' در وین را 'نمایشی' خواند.