علی لاریجانی, مجلس یازدهم, ریاست جمهوری, شورای عالی امنیت ملی

علی لاریجانی, مجلس یازدهم

گمانه‌زنی درباره آینده لاریجانی پس از ۱۲ سال ریاست مجلس | DW | 21.05.2020

علی لاریجانی به زودی کرسی ریاست مجلس را ترک می‌کند و گمانه‌زنی درباره آینده سیاسی او بالا گرفته است. برخی او را کاندید ریاست جمهوری می‌دانند، بعضی دبیر آینده شورای امنیت ملی. عده‌ای نیز می‌گویند لاریجانی به حاشیه می‌رود.

21/05/2020 04:40:00 ب.ظ

علی لاریجانی به زودی کرسی ریاست مجلس را ترک می‌کند و گمانه‌زنی درباره آینده سیاسی او بالا گرفته است. برخی او را کاندید ریاست جمهوری می‌دانند، بعضی دبیر آینده شورای امنیت ملی. عده‌ای نیز می‌گویند لاریجانی به حاشیه می‌رود.

علی لاریجانی به زودی کرسی ریاست مجلس را ترک می‌کند و گمانه‌زنی درباره آینده سیاسی او بالا گرفته است. برخی او را کاندید ریاست جمهوری می‌دانند، بعضی دبیر آینده شورای امنیت ملی. عده‌ای نیز می‌گویند لاریجانی به حاشیه می‌رود.

از میان غایبان مجلس آینده یک نام این روزها بیشتر مطرح می‌شود؛ علی لاریجانی، مردی که بیش از هر کس دیگر و ۱۲ سال متوالی کرسی ریاست مجلس را در اختیار داشت.یکی از نخستین گمانه‌زنی‌ها درباره آینده رئیس مجلس در خبرگزاری فارس، رسانه نزدیک به محافل امنیتی و سپاه پاسداران منتشر شد. این خبرگزاری مدعی است پیگیری‌هایش حاکی از آن است که"برخی محافل نزدیک به علی لاریجانی" قصد دارند او را به عنوان جانشین علی شمخانی به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی مطرح کنند.

اعتراض به کشته شدن جورج فلوید سیاهپوست؛ خشونت‌ها همچنان ادامه دارد مادر رومینا اشرفی: شوهرم می‌گفت به رومینا یاد بده خودش را حلق آویز کند مرگ شهروند سیاه پوست؛ دانشگاه مینه‌سوتا همکاری با پلیس را کاهش می‌دهد

دبیری شورای عالی امنیت ملی؟لاریجانی در فاصله سال‌های ۸۴ تا ۸۶ این سمت را بر عهده داشت و به خاطر اختلاف نظر با رئیس وقت دولت، محمود احمدی‌نژاد استعفا داد. بر این اساس بازگشت به پستی که او ۱۳ سال پیش آن را ترک کرده زیاد محتمل به نظر نمی‌رسد.افزون بر این دبیری شورای علی امنیت ملی که ریاست آن را رئیس جمهوری بر عهده دارد سمتی است در پیوند با دولت کنونی که ۱۵ ماه بیشتر از عمر آن باقی نمانده و مشخص نیست در سال ۱۴۰۰ چه کسی ریاست دولت را بر عهده داشته باشد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدبرخی اصولگرایان ادعا می‌کنند ماموریت لاریجانی به عنوان دبیر شورای علی امنیت ملی می‌تواند به سرانجام رساندن مذاکرات با آمریکا پیش از پایان دولت حسن روحانی باشد. سایت خبری انتخاب احتمال می‌دهد طرح این مسئله دقیقا برای جلوگیری از معرفی لاریجانی به عنوان دبیر این شورا باشد زیرا اصولگرایان حاکم بر مجلس یازدهم جلوی چنین اقدامی مقاومت می‌کنند.

نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ احتمال دیگری است که برخی رسانه‌ها و تحلیلگران برای آینده رئیس سه دوره مجلس پیش‌بینی می‌کنند. لاریجانی آذرماه سال پیش گفته بود فعلا برای این انتخابات برنامه‌ای ندارد.صندلی ریاست جمهوری، سودای رئیسان مجلسسودای نشستن بر صندلی ریاست جمهوری در میان رئیسان مجلس کم‌سابقه نیست گرچه تنها یکی از آنها، اکبرهاشمی رفسنجانی، در این کار موفق شده است.

علی اکبر ناطق نوری، مهدی کروبی و غلامعلی حدادعادل از دیگر رئیسان مجلس بوده‌اند که قصد رئیس جمهور شدن داشتند اما ناکام ماندند. حدادعادل در انتخابات سال ۹۲، در میانه راه که وضعیت خود را در نظرسنجی‌ها بسیار نامطلوب دیده میدان را ترک کرد.علی لاریجانی هم در سال ۸۴ که هنوز رئیس مجلس نبود بخت خود در انتخابات ریاست جمهوری را آزمایش کرد اما با کسب حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار رای در میان هفت نامزد اصلی در جایگاه ششم قرار گرفت.

بازگشت به ریاست سازمان صدا و سیما یکی دیگر از گزینه‌هایی است که در مورد آینده لاریجانی مطرح می‌شود. او در فاصله سال‌های ۷۲ تا ۸۳ این سمت را بر عهده داشته و احتمال بازگشتش به آن چندان قوی به نظر نمی‌رسد.سابقه لاریجانی در سپاهبا توجه به سابقه عضویت و فعالیت علی لاریجانی در سپاه پاسداران انتصاب او به عنوان رئیس نهادهایی مانند بنیاد مستضعفان نیز از سوی برخی مطرح شده که جدی به نظر نمی‌رسد.

رئیس سه دوره مجلس سال ۱۳۶۱ عضو سپاه پاسداران شد، در دهه ۶۰ سه سال معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت وقتِ سپاه را بر عهده داشت و از ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۱ جانشین رئیس ستاد مشترک سپاه پاسداران بوده است.رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای و علی لاریجانی، رئیس سه دوره مجلس

وزیر خارجه آمریکا از پایان معافیت‌های هسته‌ای برجام و تحریم دو مقام دیگر رژیم ایران خبر داد قالیباف رییس مجلس یازدهم شد محمد باقر قالیباف رئیس مجلس یازدهم شد

نامزدی ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ می‌تواند جدی‌ترین و با توجه به سوابق، متناسبت‌ترین گزینه برای آینده سیاسی کسی باشد که ۱۲ سال سکاندار قوه قانونگذاری بوده است. اما تسلط اصولگرایان تندرو بر مجلس یازدهم و اختلاف‌های شدید آنها با لاریجانی شانس او را برای موفقیت در این انتخابات و تشکیل دولت بسیار اندک می‌کند.

به حاشیه رانده شدن برادران لاریجانی؟با توجه به شواهد، گمانه‌زنی برخی تحلیلگران و رسانه‌ها در مورد به حاشیه رفتن یا رانده شدن علی لاریجانی شاید خیلی دور از واقعیت نباشد. در سال‌های اخیر برادران لاریجانی با شایعات و خبرهای زیادی درباره پرونده‌های سوءاستفاده مالی و فساد روبرو بوده‌اند و اغلب سمت‌های خود را از دست داده‌اند.

صادق لاریجانی مرداد ۸۸ با حکم رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای به ریاست قوه قضائیه منصوب شد و اسفند ۹۷، پیش از خاتمه دوره دوم پنج ساله در این سمت جای خود را به ابراهیم رئیسی داد. او به ریاست مجمع تشخیص مصلحت منصوب شده که سمت کم‌اهمیتی به شمار نمی‌رود اما با ریاست دستگاه قضائی قابل قیاس نیست.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدبا توجه به این شواهد"به حاشیه رفتن آبرومندانه" می‌تواند یکی از گزینه‌های بسیار محتمل برای آینده علی لاریجانی باشد؛ برای چنین حالتی یک پست دانشگاهی که خود لاریجانی هم به آن اشاره کرده شاید بسیار مناسب باشد.

او چندی پیش در پاسخ به این پرسش که بعد از مجلس کجا خواهد رفت گفته است: «خانه اصلی ما دانشگاه است، حضور من در صداوسیما، دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و مجلس بنا بر وظیفه‌ام و خدمت به کشور و نظام بود.»لاریجانی فارغ‌التحصیل رشته فلسفه از دانشگاه تهران و عضو هیئت علمی این دانشگاه است. ریاست یکی دیگر از دانشگاه‌های مهم ایران هم ممکن است راهی برای بازگشت به"خانه اصلی" باشد.

ادامه مطلب: DW فارسی »

ایشون هم تشریف بردن پارکینگ هرجهنمی میرودبه مردم ایراناستفاده ای نمیرسد بهتر است بگور بروند همه شون بهتره به حاشیه بره احتمالا در سرکه خوابانده میشند برای استفاده در موقعیت مناسب. رژیم اسلامی دولتمندانی که وفاداری رو به دستگاه کشتار و قتل و قمع ثابت کردند رو به سادگی از دست نمیده. مطمئن باشید او رئیس جنهور بعدی است

کارنامه علی لاریجانی سراسر سیاه است. او در جایگاه وکیل ملت قرار داشت ولی به ملت پشت کرد. خیانت_ملی مجلس_فاسد بابا ترک کرد رفت! بە حاشیە نمی‌رود یا بە کانادا یا بە بریتانیا می‌رود شايدم بره كانادا همه باید برای آینده ایران بفکر نابودی و سرنگونی رژیم منفور اخوندی باشند و نه بفکر اینکه اهریمنان رژیم به چه رتبه‌ای خواهند رسید.

کل رژیم_ضدبشری_آخوندی با تمامی جناحهایش که مثل گرگ به جان هم افتاده اند رفتنی است. آزادی و دمکراسی برای ایران در زنجیر نزدیک است. به دلیل پایان یافتن امید به اصلاح حکومت و به بن بست کشاندن انتخابات توسط خامنه ای دیگر فرق چندانی بین لاریجانی و رئیسی و .. نیست برادران لاریجانی هم اگر گردن به بندگی مطلق ندهند حذف میشوند

خدا کنه برگرده به وطنش!!! بی سوادترین حکومت در جهان همین حکومت جمهوری اسلامیت چه فرقی میکنه؟ از رئیس مجلس، طویله اسلامی، تا دربون توالت، چه فرقی ممکنه؟ در بهترین حالت جز حلقه نارمک میشه و در ادامه حذف حاشیه انشاءالله من شخصا امیدوارم به جهنم برود اون یکی از سران مافیایی و کشتار جمهوری اسلامی هست ساده لوح کسیست که فکر کند روزی به کنار خواهد رفت.

لاریجانی رئیس مجلس گاوداری که با اینهمه تحریف و صفصته بازی خیانت و جنایت و گشتار و نابودی ایران ایرانیان به حکومت جاهلیت شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم بخاطر یه لقمه نان سواری داده دیگر تمام‌ شده و پایان یافته است.بقیه عمرشو با افسردگی و شاید در زندان بگذراند. تشخیص مصلحت ، ده بیست سال بعدش هم مرگ در استخر

اسراییل چند سال دیگه از بین رفته 🇰🇼 زباله دان کشور (تشخیص مصلحت نظام)

گمانه‌زنی درباره آینده لاریجانی پس از ۱۲ سال ریاست مجلس | DW | 19.05.2020 علی لاریجانی به زودی کرسی ریاست مجلس را ترک می‌کند و گمانه‌زنی درباره آینده سیاسی او بالا گرفته است. برخی او را کاندید ریاست جمهوری می‌دانند، بعضی دبیر آینده شورای امنیت ملی. عده‌ای نیز می‌گویند لاریجانی به حاشیه می‌رود. من میگم خانم بیار برای مقدسین نظام میشه، از صیغه تا کبوتر و هلو به فنا نره..!😉🚶🏿‍♂️ اوضاع خیلی خراب شده☺️ و نتیجه گیری شما؟

انتشار اوراق بدهی؛ تنها راهکار تامین کسری بودجه یا حواله بدهی به آیندهاستاد اقتصاد دانشگاه تهران گفت: باید توجه کرد که اوراق بدهی در چه مقیاسی اگر منتشر شود، در آینده بحرانی از جنس یک گلوله برفی بزرگ شده بعنوان بدهی دولت بجا نمی‌گذارد.

گمانه‌زنی درباره آینده لاریجانی پس از ۱۲ سال ریاست مجلس | DW | 19.05.2020 علی لاریجانی به زودی کرسی ریاست مجلس را ترک می‌کند و گمانه‌زنی درباره آینده سیاسی او بالا گرفته است. برخی او را کاندید ریاست جمهوری می‌دانند، بعضی دبیر آینده شورای امنیت ملی. عده‌ای نیز می‌گویند لاریجانی به حاشیه می‌رود. من میگم خانم بیار برای مقدسین نظام میشه، از صیغه تا کبوتر و هلو به فنا نره..!😉🚶🏿‍♂️ اوضاع خیلی خراب شده☺️ و نتیجه گیری شما؟

عفو بین‌الملل جزئیات تازه‌ای درباره کشتار معترضان آبان در ایران منتشر کرد | DW | 20.05.2020عفو بین‌الملل در سندی مشخصات ۳۰۴ تن از کسانی را که در جریان اعتراضات آبان ۱۳۹۸ به دست نیروهای امنیتی ایران کشته شدند، منتشر کرد. این سازمان خواستار تحقیق شورای حقوق بشر سازمان ملل درباره کشتار معترضان شده است. مگر ۱۵۰۰ نفر نبودن! حالا این ۳۰۴ نفر چجوری در اومد! ای تو روحتون ک با 1500 نفر یکساله ملت رو سرکار گذاشتین! اصلا از کجا معلوم همینم راست باشه؟ فقط ۳۰۴ نفر پس ۱۲۰۰ نفر باقی مانده چی،!؟

آخرین خبرهای پنجشنبه اول خرداد ۱۳۹۹ | DW | 21.05.2020Iran حمایت دولت به کرونا زدگان نشاندهنده منطق ومردمی بودن برای نجات اقصاد وبخش تولی وکار است ،اما درایران تمام بودجهها را میدزدند وازجیب خود مردم ارتزاق میکنند.از یکمیلیار یورو کمک به کرونا سیصد میلیون بدست دولت رسیده بقیه حتما ملا خورشده ،ایران رکورداردزدی واختلاص :))))))))))))))) آفرین بروسونارو. باندهای موادمخدر نابود می کنه. بر خلاف چپ گراها که اکثرا با باندهای موادمخدر در ارتباط هستن

واکنش‌ها به پیشنهاد ترامپ برای برگزاری حضوری اجلاس گروه هفت | DW | 21.05.2020دونالد ترامپ می‌گوید اجلاس سران هفت کشور صنعتی جهان می‌تواند در کمپ دیوید و به صورت حضوری برگزار شود. آمریکا پیشتر گفته بود این اجلاس با توجه به بحران کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود. Iran ما امیدواریم نشسن کمپ دیوید برگزار شود وتصمیمی قاطع در رابطه با ملایان بگیرند ،هر چند موضوع مذاکره کرونا وچین خواهدبود خطر سقوط اقتصاد دستور کار انها خواهد بود.