گلچین ویدئوهای هفته؛ از تظاهرات در لبنان تا اعتراضات در عراق و بولیوی

09/11/2019 10:43:00 ق.ظ

گلچین ویدئوهای بدون شرح هفته؛ از تظاهرات در لبنان تا اعتراضات در عراق و بولیوی

بولیوی, لبنان

گلچین ویدئوهای بدون شرح هفته؛ از تظاهرات در لبنان تا اعتراضات در عراق و بولیوی

این روزها بسیاری از کشورهای جهان شاهد تظاهرات خیابانی معترضان به دولت ها است. در گلچین ویدئوهای بدون شرح این هفته تصاویری از اعتراضات در هنگ کنگ ، لبنان ، عراق و بولیوی می بینیم.

در اولین ویدئو شاهد حضور معترضان هنگ کنگی با ماسک‌های گای فاکس، نماد اعتراض در سراسر جهان، در مرکز این منطقه خودمختار هستیم. یک ماه پیش دولت محلی هنگ کنگ قانون منع پوشش صورت در راهپیمایی‌ها را به اجرا گذاشت و با اعلام احیا این قانون مربوط به دوران استعمار موسوم به «قانون اضطراری»، آتش اعتراض‌ها در هنگ کنگ را شعله‌ورتر کرد. با این وجود معترضان همچنان از ماسک استفاده می‌کنند و در این یک ماه عده‌ای به دلیل نقض این ممنوعیت دستگیر شده‌اند.

در دومین ویدئو شاهد آتش سوزی در یک مرکز خرید در بخش پرازدحام بازار مرکزی شهر لاگوس نیجریه هستیم. حریق از طبقه‌های فوقانی این مرکز خرید آغاز شد ولی به دلیل دشواری دسترسی آتش‌نشانان به این ساختمان به طبقه‌های پایینی آن سرایت کرد. حتی تلاش مردم برای خارج کردن مواد آتش‌زا از این ساختمان مانع پیشروی آتش نشد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

دنیزلی: تراکتور از حیث حضور تماشاچی در ورزشگاه رتبه ۵ را در جهان دارد«وقتی مردم می‌گویند دو قهرمانی ما به سرقت رفته، آنها به عنوان هوادار چنین حرف‌هایی می‌زنند، وقتی به مسائل یک طرفه نگاه کنید، ممکن است به اشتباه بیفتید.» فقط سپاهان رو عشقه ۵۰میلیون ترک در کشور جعلی ایران میزیند ۴۰میلیون آزربایجانی۶میلیون ترکمن و ۴میلیون ترک قشقایی و ترکمن تراکتورسازی دیگر یک باشگاه ساده فوتبال در ایران نیست بلکه دکان دو نبشی است که صاحبان این ' باشگاه فوتبال' هم از توبره ولایت میخورند و هم از آخور گروههای تبهکار تجزیه طلب پان ترک.

ثبت ۱۵۳ زمین لرزه در آذربایجان شرقی در کمتر از ۲۴ ساعت گذشتهمسئول مرکز لرزه نگاری تبریز وابسته به ژئو فیزیک دانشگاه تهران از ثبت ۱۵۳ زمین لرزه در آذربایجان شرقی در کمتر از ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. باز دارید چه گوهی میخورید اونجا

ابتلای ۱۲ درصد تهرانی‌ها به دیابت / مرگ‌ومیر ناشی از پوکی استخوان، بیشتر از برخی سرطان‌هادر نشست شبکه‌های ملی تحقیقات دیابت و استئوپروز کشور که با حضور نایب رییس کمیته ملی بیماری‌های غیرواگیر و معاون بهداشت وزارت بهداشت برگزار شد، بر لزوم شبکه‌سازی و بهره‌برداری از زیرساخت‌های مجازی برای آموزش و کنترل دیابت و پوکی استخوان تاکید شد. نفوذ است و نسل کشی

واکنش‌ها به سخنان جنجالی ماکرون؛ از دفاع آمریکا از ناتو تا استقبال مسکوماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه ضمن استقبال از سخنان رئیس جمهوری فرانسه از آن به عنوان «سخنان طلایی» یاد کرد. حتی رئیس‌جمهور فرانسه هم دو کلمه اشتباهی حرف حساب بزن‌ه، این‌چنین سرخ و برشته‌ش می‌کنند!

اردوغان: ترکیه پس از خروج سایر کشورها از سوریه عقب‌نشینی نخواهد کردرجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در اظهاراتی که شامگاه جمعه 8 نوامبر انتشار شد، تاکید کرد کشورش پس این خوی حیوان صفتی ترکهای مغول در منطقه است که اگر خطری بیشتر از تروریزم جمهوری اسلامی نداشته باشد به مراتب کمتر نیست و باید دولت رسمی سوریه چه خوب چه بد همراه با نیروهای خلق دمکراتیک SDF و گروه‌های کُرد در روژآوا با یک اتحاد این پلیدی را از خاک خود بیرون برانند طیب طیب الله احسنت بارک الله این سلطان عقب افتاده تا پایان استقرار سلطنت کبیر عثمانی از پای نخواهد افتاد!! گر کَنی ریشم،گر کنی دمبم بنده از جای خود نمیجنبم 😂😂😂😂😂😂

خشتی دیگر در دیوار؛ ۳۰ سال پس از اتحاد آلماناگر مردم شرق آلمان در مقایسه با ساکنان بخش‌های غربی کمتر خرید می‌کنند و هایپرمارکت‌های پرتخفیف را به فروشگاه‌های خرده‌پا ترجیح می‌دهند، اگر مدیریت دخل و خرج‌شان نسبت به غربی‌ها سخت‌تر است و اگر کمتر خودرو شخصی دارند، این نشان می‌دهد که اسب‌های لگام گسیخته پوپولیسم آبشخور مناسبی برای خود پیدا کرده‌اند.

در گلچین ویدئوهای بدون شرح این هفته تصاویری از پنج ویدئوی بدون شرح مشاهده می کنیم.Aa مصطفی دنیزلی بازیکن سابق و مربی فوتبال اهل ترکیه و سرمربی کنونی باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز است.مجردی در گفت‌وگویی در شبکه سهند اظهار کرد: تا ساعت هفت امشب ۱۴ زمین لرزه کمتر از دو ریشتر، ۱۰۱ مورد زمین لرزه با بزرگی دو الی سه و ۳۴ مورد زلزله با بزرگی سه و چهار ثبت شده است.به گزارش ایسنا، در جلسه شبکه‌های ملی تحقیقات دیابت و استئوپروز کشور که در آبان ماه سال جاری در مرکز تحقیقات علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور دکتر لاریجانی - نایب رییس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر، دکتر رئیسی - معاون بهداشت وزارت بهداشت و دیگر دست اندرکاران بیماری های غیرواگیر برگزار شد، سایر مسئولین اجرایی این حوزه در سطح کشور نیز حضور مجازی داشتند.

در اولین ویدئو شاهد حضور معترضان هنگ کنگی با ماسک‌های گای فاکس، نماد اعتراض در سراسر جهان، در مرکز این منطقه خودمختار هستیم. یک ماه پیش دولت محلی هنگ کنگ قانون منع پوشش صورت در راهپیمایی‌ها را به اجرا گذاشت و با اعلام احیا این قانون مربوط به دوران استعمار موسوم به «قانون اضطراری»، آتش اعتراض‌ها در هنگ کنگ را شعله‌ورتر کرد. آقای دنیزلی گفته که طرفدار تیم تراکتور است و به باور او تیم تراکتور با پرسپولیس و استقلال متفاوت است. با این وجود معترضان همچنان از ماسک استفاده می‌کنند و در این یک ماه عده‌ای به دلیل نقض این ممنوعیت دستگیر شده‌اند.۸ ریشتری گفت: تضمینی برای نوسان زمین لرزه نداریم، ممکن است شاهد پس لرزه‌های بزرگ‌تری باشیم یا پس لرزه‌ها کاهش پیدا کند. در دومین ویدئو شاهد آتش سوزی در یک مرکز خرید در بخش پرازدحام بازار مرکزی شهر لاگوس نیجریه هستیم. بختیار کوچوک، خبرنگار یورونیوز که به تبریز سفری داشته به دیدار مصطفی دنیزلی رفته است. حریق از طبقه‌های فوقانی این مرکز خرید آغاز شد ولی به دلیل دشواری دسترسی آتش‌نشانان به این ساختمان به طبقه‌های پایینی آن سرایت کرد. لاریجانی گفت: خوشبختانه ایران در مرحله تشخیص دیابت در سطح جهانی در موقعیت خوبی قرار دارد و در حالی که در سطح دنیا حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد موارد تشخیص داده نشده است این رقم در ایران حدود ۳۵ درصد است که عوامل زیادی از جمله مراجعه زیاد و سطح بالای آگاهی بیماران و .

حتی تلاش مردم برای خارج کردن مواد آتش‌زا از این ساختمان مانع پیشروی آتش نشد. تیم‌های دیگری وجود دارند اما تراکتور جایگاه ویژه‌ای برای آذری‌های ایران دارد یورونیوز: درباره تراکتور برای ما بگویید؟ گفته می‌شود كه این تیم در ایران ۳۵ میلیون هوادار دارد؟ همچنین گفته می‌شود که آنها از حیث حضور تماشاگران در ورزشگاه رتبه پنجم را در جهان دارند، آیا می‌توانید از تراکتور و هوادارانش برای ما بگویید؟ مصطفی دنیزلی: «حرف زدن درباره تیم تراکتور کار ساده‌ای نیست، تراکتور تنها تیمی متعلق به یک شهر نیست بلکه یک تیم منطقه‌ای است. وی با اشاره به اقدامات مرکز لرزه نگاری تبریز پس از وقوع زلزله ۵. در سومین ویدئوی این هفته تصاویری از تظاهرات شبانه صدها زن لبنانی می بینیم. شرکت کنندگان در این تظاهرات خواستار برکناری تمام مقامات حکومتی لبنان شدند. برای مثال تیم‌های دیگری وجود دارند اما تراکتور جایگاه ویژه‌ای برای آذری‌های ایران دارد. آنها علاوه بر سر دادن شعارهای انقلابی، با روشن کردن شمع و ایجاد سر و صدا با زدن قاشق به ته قابلمه اعتراض خود را نشان دادند.  وی خاطرنشان کرد: مردم بیشتر دقت داشته باشند و خونسردی، آرامش و اضطراب خود را در لحظه وقوع زلزله حفظ کنند. اعتراض‌های گسترده خیابانی به گرانی و وضعیت اقتصادی نامناسب که از روز ۲۵ مهر در لبنان آغاز شد، در نهایت به استعفای سعد حریری، نخست وزیر پیشین این کشور انجامید. از زاویه دید موفقیت شهری و منطقه‌ای انتظارات زیادی وجود دارد و بالا بودن سطح انتظارات فشار زیادی به ما وارد می کند. لاریجانی تصریح کرد: متاسفانه دیابتی ها با عوارض زیادی روبه رو هستند؛ به طور مثال ۲۵ درصد از بیماران قلبی، ۲۰ درصد از بیماران تلوپاتی، ۱۷ تا ۱۸ درصد از بیماران نفروپاتی و ۲۸ درصد بیماران نوروپاتی با دیابت دست و پنجه نرم می‌کنند.

در چهارمین ویدئوی بدون شرح این هفته تصاویری از ادامه درگیری بین معترضان به دولت عراق و نیروهای امنیتی این کشور را می بینیم. در حالی که آیت الله علی سیستانی، مرجع تقلید ساکن عراق نیروهای امنیتی این کشور را مسئول برگزاری تظاهرات صلح‌آمیز در این کشور خوانده است تیراندازی نیروهای امنیتی به معترضان ادامه دارد. فوتبال بازی است که همه تیم‌ها می‌خواهند پیروز مسابقه باشند و قهرمان لیگ شوند. نیروهای امنیتی عراق چهار نفر دیگر را در جریان تظاهرات روز پنج‌شنبه مخالفان دولت در مرکز بغداد به ضرب گلوله کشتند. در پنجمین و آخرین ویدئوی بدون شرح این هفته شاهد درگیری معترضان به نتیجه انتخابات و نیروهای امنیتی در پایتخت بولیوی هستیم. من در کل زندگی‌ام یک جمله منفی هم درباره داوران نگفتم. معترضان دولت بولیوی را به «تقلب» و «تخلف» در انتخابات ریاست جمهوری متهم کرده اند و نتیجه پیروزی اوو مورالس با ۴۷ درصد آرا در انتخابات بیست اکتبر را «مردود» می‌دانند. لاریجانی با اشاره به افزایش سن افراد جامعه گفت: با توجه به اینکه میانگین سن جمعیت کشور رو به افزایش است و در سه دهه آینده حدود ۳۰ درصد جمعیت کشور، بالای ۶۰ سال خواهند بود و از سویی دیگر در راستای فعالیت‌های NCD وافزایش طول عمر، مسئله  استئوپروز امری ضروری است و توجه بیشتری را می‌طلبد.

اوو مورالس، رئیس جمهوری چپگرا از سال ۲۰۰۶ قدرت را در بولیوی در دست دارد. تراکتور از حیث حضور تماشاگران در ورزشگاه رتبه پنجم را در جهان دارد. وی در انتخابات سال‌های ۲۰۰۵، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۴ به ریاست جمهوری بولیوی برگزیده شد و با نتیجه انتخابات اخیر تا سال ۲۰۲۵ در این مقام باقی خواهد ماند. مطالب بیشتر از بدون شرح . سالها با باشگاه‌هایی با ۲۰ تا ۲۵ میلیون هوادار کار کردم اما آنها نمی‌توانند نام خود را فهرستی قرار دهند که این تیم به آن رسیده است.