گلزنی سردار آزمون در تساوی تیم ملی فوتبال ایران مقابل سنگال – DW – ۱۴۰۱/۷/۵

05/07/1401 09:00:00 ب.ظ

تیم ملی ف‍وتبال ایران روز سه‌شنبه ۲۷ سپتامبر در دومین دیدار خود در اردوی اتریش با گلزنی سردار آزمون به نتیجه مساوی یک بر یک مقابل سنگال، قهرمان آفریقا، دست یافت.

تیم ملی ف‍وتبال ایران روز سه‌شنبه ۲۷ سپتامبر در دومین دیدار خود در اردوی اتریش با گلزنی سردار آزمون به نتیجه مساوی یک بر یک مقابل سنگال، قهرمان آفریقا، دست یافت.

تیم ملی ف‍وتبال ایران روز سه‌شنبه ۲۷ سپتامبر در دومین دیدار خود در اردوی اتریش با گلزنی سردار آزمون به نتیجه مساوی یک بر یک مقابل سنگال، قهرمان آفریقا، دست یافت.

، تماشاگران ایرانی در پی اعتراضات مردمی در ایران و خارج از کشور علیه حکومت جمهوری اسلامی، با تصمیم مقامات ورزش ایران، اجازه ورود به استادیوم و تشویق تیم خود را نداشتند.با این حال، هواداران ملی‌پوشان ایران پشت در‌های بسته ورزشگاه تجمعی را برگزار کردند. آنها با صدای بلند حمایت خود از علی کریمی و سردار آزمون را سر دادند.

غریو طرفداران تیم ملی فوتبال ایران در خارج از استادیوم، در داخل ورزشگاه نیز شنیده می‌شد. اما تلویزیون جمهوری اسلامی با قطع صدای محیط، از انعکاس و پخش آن جلوگیری کرد.کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بازیکنان را با این ترکیب به زمین فرستاد:

ادامه مطلب:
DW فارسی »

طائب: پرونده فساد 92 هزار میلیاردی فولاد مبارکه خلاف واقع بود- اخبار خراسان رضوی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

صفحه رسمی تیم ملی، سردار آزمون را آنفالو کردصفحه رسمی تیم ملی فوتبال ایران در اینستاگرام که زیر نظر مستقیم فدراسیون فوتبال اداره می‌شود، ساعاتی پس از انتشار پست حمایتی سردار_آزمون از معترضین و زنان ایرانی، او را «آنفالو» کرد. مهسا_امینی حدیث_نجفی به کییییررررممممم ایران مهسا_امینی صدایت میزند 🤝 اعتصابات_سراسری OpIran younesipour خودشم استوری که قرار بود پاک نکه رو پاک کرد

واکنش سردار آزمون به سرکوب اعتراضات در ایران: «شرم بر شماها که آدم‌ها را به راحتی میکشین»سردار آزمون، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران، روز یکشنبه به انتقاد شدید از سرکوب‌های حکومت ایران پرداخت و گفت، شرم بر شما که آدم‌ها را به راحتی می‌کشید. گوه خورد سردار گوه خورد هر ورزشکارو سلبریتی که تازه امروز یادش اومده پست و هشتگ و استوری محافظه کارانه بزاره مهسا_ایمنی MahsaAmini‌ oplran استوری ها رو برداشت نیست الان مهسا_امینی مهساامینی حدیث_نجفی اشنویه سردارآزمون

ایران یک - سنگال یک/ شاگردان کی‌روش بازهم شکست نخوردندتساوی ایران و سنگال در دیداری دوستانه تیم ملی فوتبال ایران امروز (سه‌شنبه) در دیداری دوستانه در اتریش به مصاف سنگال رفت که این دیدار در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید. بخاطر بحران در ایران روحیه فوتبالیست های ما دارد ضعیف میشود به ما چه مبارك خودتون ملت ديگه براش فرقي نداره ببره يا ببازه تيم نامنتخب ملت MahsaAmini

خداحافظی راضیه جانباز از تیم ملی هندبال، در اعتراض به سرکوب‌ها«راضیه جانباز» بازیکن تیم هندبال ایران: «من به احترام روح بلند خواهرم مهسا_امینی و تمام دختران سرزمینم که کسی صدایشان را نشنید به پا می‌خیزم، اکنون هم صدا و هم قدم شدن با مردم از هر تکلیفی واجب تر است، من از تیم ملی هندبال خداحافظی ‌می‌کنم.» TeamMelliIran ننگتون باشه تیم میلی فوتبال مهسا_امینی OpIran

اعتراضات ایران؛ سکوت بازیکنان تیم ملی شکست – DW – ۱۴۰۱/۷/۴سردار آزمون و علیرضا بیرانوند، دو ستاره تیم ملی فوتبال، از معترضان در ایران حمایت کردند. پست بیرانوند دقایقی بعد از صفحه این بازیکن حذف شد و فدراسیون فوتبال ایران، صفحه سردار آزمون را آنفالو کرد. porshoor بخدا تیم ملی باید همشون پست بذارن نمیتونن که اسم همرو خط بزنن porshoor همه چتا و عکساشونم از تو گوشیش پاک کرد... :))))) مهسا_امینی سردار ازمون سنگ خودشو به سینه میزنه تو اخونده گفته بود فوتبالیست ها زناشون چرا پر پاچه لخت میکنن

خداحافظی مجتبی عابدینی از تیم ملی شمشیربازی، در حمایت از مردم«مجتبی عابدینی» پرافتخارترین شمشیرباز ایران، در حمایت از جنبش مردمی شکل گرفته در روزهای اخیر، برای همیشه از تیم ملی شمشیربازی خداحافظی کرد. مهسا_امینی اعتراضات_سراسری اعتصابات_سراسری شمشیربازی اتحاد_برای_ایران

نخستین دیدار تیم ملی فوتبال ایران در ارودی اتریش در برابر تیم ملی اروگوئه ، تماشاگران ایرانی در پی اعتراضات مردمی در ایران و خارج از کشور علیه حکومت جمهوری اسلامی، با تصمیم مقامات ورزش ایران، اجازه ورود به استادیوم و تشویق تیم خود را نداشتند.۳ مهر ۱۴۰۱ خواندن در ۱ دقیقه صفحه رسمی تیم ملی فوتبال ایران در اینستاگرام که زیر نظر مستقیم فدراسیون فوتبال اداره می‌شود، ساعاتی پس از انتشار پست حمایتی «سردار آزمون» از معترضین و زنان ایرانی، او را «آنفالو» کرد.آقای آزمون نخستین بازیکن کنونی تیم ملی فوتبال ایران است که به مرگ مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد و سرکوب معترضان در خیابان‌ها واکنشی علنی نشان می‌دهد.به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران امروز (سه‌شنبه) در دیداری دوستانه در اتریش به مصاف سنگال رفت که این دیدار در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

با این حال، هواداران ملی‌پوشان ایران پشت در‌های بسته ورزشگاه تجمعی را برگزار کردند. آنها با صدای بلند حمایت خود از علی کریمی و سردار آزمون را سر دادند. هرکاری می‌خواهند، بکنند. غریو طرفداران تیم ملی فوتبال ایران در خارج از استادیوم، در داخل ورزشگاه نیز شنیده می‌شد.» عدم واکنش اعضای تیم ملی فوتبال به این اتفاقات در بازی با تیم اروگوئه که هفته گذشته برگزار شد، با انتقاد‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی همراه شده بود . اما تلویزیون جمهوری اسلامی با قطع صدای محیط، از انعکاس و پخش آن جلوگیری کرد. زنده باد زنان ایرانی. کارلوس کی‌روش ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بازیکنان را با این ترکیب به زمین فرستاد: حسین حسینی، صادق محرمی، حسین کنعانی‌زادگان (از دقیقه ۴۶ مرتضی پورعلی‌گنجی)، مجید حسینی، احسان حاج‌صفی، سعید عزت‌اللهی (از دقیقه ۴۶ امید ابراهیمی)، احمد نوراللهی، میلاد سرلک (از دقیقه ۴۶ سامان قدوس)، علی قلی‌زاده، کریم انصاری‌فرد (از دقیقه ۴۶ علیرضا جهانبخش) و مهدی طارمی (از دقیقه ۵۹ سردار آزمون) نیمه نخست این دیدار با بدون گل مساوی سپری شد. در دقیقه ۱۴ نفوذ دیاله و پاس در عرض او در محوطه شش قدم ایران با دفع کنعانی زادگان همراه شد.

۱۰ دقیقه پس از آغاز نیمه دوم، ملی‌پوشان سنگال با گل به خودی مرتضی پورعلی‌گنجی یک بر صفر از شاگردان کارلوس کی‌روش پیشی گرفتند. ریاست فدراسیون فوتبال ایران را «مهدی تاج» از عناصر وابسته به سپاه پاسداران برعهده دارد. آقای کریمی اما در پاسخ به این تهدید گفت: «عمری با جون کندن یه خانه درست کردیم. اما در دقیقه ۶۴، سردار آزمون فقط ۵ دقیقه پس از ورود به زمین به جای مهدی طارمی، با ضربه سر گل تساوی‌بخش یک بر یک را برای تیم ملی فوتبال ایران به ثمر رساند. بیشتر بخوانید:  اعتراضات ایران؛ سکوت بازیکنان تیم ملی شکست گلزنی سردار آزمون در این دیدار بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی در بین کاربران فارسی زبان داشت و بسیاری از آنها خرسندی خود را به این خاطر ابراز کردند. ثبت نظر. سردار آزمون، روز یکشنبه ۲۵ سپتامبر (۳ مهر) در اینستاگرام، پرده از  فشارها بر بازیکنان تیم ملی برای عدم واکنش نسبت به مرگ مهسا امینی برداشت و نوشت: «به‌خاطر قانون تیم ملی تا الان نتونستیم چیزی بگیم تا اردو تموم بشه ولی دیگه طاقت نیاوردم. با استفاده از شبکه‌های اجتماعی ایستاگرام و توییتر و گزارش‌های رادیو فردا؛ س.» او خاطرنشان کرده بود: «تهش میشه خط خوردن من از تیم ملی که فدای یک تار موی زنان ایران. شاگردان کی‌روش در نیمه اول زیر فشار حملات سنگالی‌ها قرار داشتند اما دروازه خود را بسته نگه داشتند.

به هیچ عنوانم این پاک نمیشه بخوان هرکاری بکنن.» بیشتر بخوانید:   آزمون در پایان این پیام اینستاگرامی همبستگی خود با زنان ایرانی را ابراز کرده بود: «شرم بر شماها که آدم‌ها را به راحتی میکشین، زنده باد زنان ایرانی.» پست او کمتر از ۱۲ ساعت پس از انتشار، از اینستاگرام حذف شد. نظر خود را با ما در میان بگذارید نظر شما .