گفت‌وگوی رابرت مالی با معاون وزارت خارجه کره جنوبی درباره ایران

21/03/1401 03:57 ق.ظ

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، روز جمعه گفته است که با معاون وزیر خارجه کره جنوبی خصوص ایران مذاکره کرده است.

شش سازمان سیاسی جمهوری‌خواه خارج از ایران به سخنان رضا پهلوی واکنش نشان دادندشش سازمان سياسی منتقد و مخالف جمهوری اسلامی با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به سخنرانی شاهزاده رضا پهلوی، ولیعهد پیشین ایران را به «نفی اپوزیسیون» و تلاش برای...

در این بیانیه آمده است: «ما ۶ سازمان سیاسی جمهوری‌خواه [...] معتقديم پروژه رهبرتراشی، رويکرد تماميت‌خواهی مبتنی‌ بر مناسبات جامعه توده‌ای، تخريب جريان‌های جمهوری‌خواه دموکرات و فعالين سياسی در داخل و خارج کشور توسط سلطنت‌طلبان و اشاعه فرهنگ انحصارطلبی، به استقرار دموکراسی در کشور نمی‌انجامد.»

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

برجام مال رابرت مالی ، دگه کره جنوبی مزدور و سگ امریکا به خلیج فارس و اقیانوس هند نخواهد امد مگر اول بدون اجازه امریکا پول ایران را پرداخت کند بعد تشریف بیاورد ...

رابرت مالی: تصمیم بازگشت به برجام در اختیار ایران استرابرت مالی: *تصمیم بازگشت به برجام در اختیار ایران است *ما آماده بازگشت فوری و متقابل به پایبندی کامل هستیم *ایران باید تصمیم بگیرد که آیا از خواسته‌های بی‌ارتباط می‌گذرد و توافق را می‌پذیرد یا نه *ایران باید با آژانس همکاری کند همه اینها فیلمه،امریکا هیچ وقت برجام رو امضا و اجرا نمیکنه، ایران باید همکاری با آژانس رو قطع کنه و برجام رو هم کنسل. هر وقت آژانس تونست تو اسراییل نظارت بر تمام کارهای آتمی بکنه و خلع سلاح اتمی بکنه بعد ایران هم بپیونده به آژانس!ولی چون آژانس تو بغل اسراییله این کار دشواریه

سالیوان: مسیر مذاکرات ایران با آژانس از گفت‌وگوهای وین جدا استجیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز چهارشنبه گفت که از دیدگاه آمریکا مسیر مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به برجام از مذاکرات ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی جدا است.

ترکیه: حجم تجارت با چکیا به مرز 5 میلیارد دلار رسیده است

سی‌ان‌ان: بایدن آماده «چشم‌پوشی» از قتل خاشقچی برای بهبود روابط با عربستان استشبکه سی‌ان‌ان از قول مقامات آمریکایی گزارش داد که دولت جو بایدن برای احیای روابط با عربستان آماده چشم‌پوشی از پی‌گیری قتل جمال خاشقچی ستون‌نویس روزنامه واشینگن‌پست در سال ۲۰۱۸ است. این چه چوربه که ج.ا ۴۰۰ ایرانی مخالف را در خارج از کشور ترور کرد آب از آب تکان نخورد تازه آمریکا برای مذاکره هسته‌ای از او التماس میکند اما سر یک قلم ترور خاشقجی هنوز دست بردار نیست و عربستان را کچل کرده! کسی برای این معما پاسخی دارد؟!🤔 از کیسه خلیفه میبخشه اوه! بزرگواری مقامات آمریکائی قابل تقدیر است!

رابرت مالی: بازگشت به برجام و همکاری با آژانس راه برون رفت ایران از بحران خود ساخته استرادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند. این چرا هی زشت تر و کریه تر میشه ایران هم به شما پیام ر‌شن داد دنیا حای مسخره بعزی نیست که یک پیرکی برگه را امضا کند و ایران تمام تعهداتش را عملی نماید اما غول کشتی کج برگه را پاره کرده انطرف پرت نمایید ... گوه بخور کوسکش .ترامپ دیوس از برجام بیرون رفت ومردم ایران تنها گذاشت وروز به روز مردم بدبخت تر شدن .درست ما با این حکومت مشکل داریم ولی شما خیلی دیگه کوس شر میگین

دعوت به همکاری ازطریق صدور قطعنامه ناامیدکننده است/ایران حق دارد در رویکردش باآژانس بازنگری کندسرپرست نمایندگی دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، در جریان بررسی قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی به همراه آمریکا با موضوع درخواست از ایران جهت همکاری با آژانس که با ۳۰ رأی موافق، ۲ رای مخالف روسیه و چین، و ۳ رای ممتنع هند، پاکستان و لیبی به تصویب شورای حکام رسید، ضمن محکومیت شدید این اقدام گفت که این اقدام با انگیزه سیاسی و مغرضانه از سوی برخی از کشورهای عضو شورای حکام انجام شد. چرا از اسم ایران استفاده میکنید؟ شماها شمایید و ما ایران. هر کسی که به هر صورتی بر تبل شماها میکوبه از شماست. کدوم ایرانی که جنگ بخواد یا دنبال کشتار باشه. کدوم ایرانی به ایرانی شلیک کنه. شماها شمایید و ما ایران.

شش سازمان سیاسی جمهوری‌خواه خارج از ایران به سخنان رضا پهلوی واکنش نشان دادندشش سازمان سياسی منتقد و مخالف جمهوری اسلامی با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به سخنرانی شاهزاده رضا پهلوی، ولیعهد پیشین ایران را به «نفی اپوزیسیون» و تلاش برای «مصادره کردن اعتراضات مردمی به سود خود» با هدف آن‌چه که «پروژه رهبرتراشی» سلطنت‌طلبان خوانده‌اند، متهم کردند.

این بیانیه که به امضای شماری از نهادهای اپوزیسیون خارج از ایران از جمله حزب چپ ایران (فدائیان خلق) و اتحاد جمهوری‌خواهان ایران رسیده است، جمهوری اسلامی را مسبب «شرایط اسف‌بار فعلی» و «مانع اصلی» تحقق آزادی، دموکراسی و عدالت در ایران دانسته و در عین حال، بر مخالفت این شش سازمان با «هر نوع نهاد مادام‌العمر در نظام سیاسی آینده ایران» تاکید کرده است.

در این بیانیه آمده است: «ما ۶ سازمان سیاسی جمهوری‌خواه [...] معتقديم پروژه رهبرتراشی، رويکرد تماميت‌خواهی مبتنی‌ بر مناسبات جامعه توده‌ای، تخريب جريان‌های جمهوری‌خواه دموکرات و فعالين سياسی در داخل و خارج کشور توسط سلطنت‌طلبان و اشاعه فرهنگ انحصارطلبی، به استقرار دموکراسی در کشور نمی‌انجامد.»

آن‌ها همچنین سخنرانی اخیر ولیعهد پیشین ایران را در راستای «نفی اپوزیسیون» دانسته و ادعا کرده‌اند که «محافل قدرتمندی در خارج از کشور» سعی دارند با «با بهره‌گیری از رانت رسانه‌های خارج از ایران» در شرایط بحرانی فعلی، رضا پهلوی را به عنوان «آلترناتیو» و «ناجی رهایی کشور از شر جمهوری اسلامی» به جامعه معرفی کنند.

به گفته این شش سازمان، اتخاذ چنین رویکردی در شرایطی است که جامعه کنونی «تفاوت کيفی با سال ۵۷ دارد و جامعه متکثر ايران، پذيرای چنين پروژه‌ای نيست».

از دیگر سازمان‌های امضاکننده این بیانیه می‌توان به جبهه ملی ایران-اروپا (سامان ششم)، حزب جمهوری‌خواه سوسیال دموکرات و لائیک ایران، سازمان‌های جبهه ملی ایران در خارج از کشور و همبستگی جمهوری‌خواهان ایران اشاره کرد.

شاهزاده رضا پهلوی روز ۱۳ خرداد همزمان با سالمرگ روح‌الله خمینی، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، درکه بزرگ‌ترین «اپوزیسیون و آلترناتیو جمهوری اسلامی، ملت ایران» است و خواستار اولویت‌بخشی به ایجاد ساز و کاری هماهنگ‌کننده برای مدیریت جنبش‌های اعتراضی و اعتصابات در ایران شد.

در چند سال گذشته فاصله اعتراضات مردمی در ایران ماه به ماه کمتر شده و به‌ویژه در ماه‌های گذشته کشور هر روز در نقطه‌ای صحنه تجمع و اعتراض مردم،‌ از راننده اتوبوس و کارگر تا معلم و مشتریان فروشگاه‌ها، بوده است.

از تجمعات معلمان و کارگران تا تجمع مردم آبادان که همگی به وضع معیشتی بد و سوء مدیریت و فساد در رده‌های مختلف حکومتی اعتراض داشته‌اند.

پاسخ حکومت به تمام این‌ها مقابله و سرکوب و بازداشت و زندان بوده است.

با استفاده از اعلامیه شش سازمان سیاسی جمهوری‌خواه و وب‌سایت رادیو فردا/ آ.ت/ س.ن