گفت‌وگوی تلفنی محمود عباس و بلینکن درباره قدس اشغالی

30/01/1401 07:47:00 ب.ظ

ریاست‌ تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که محمود عباس در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه آمریکا مخالفت قاطع خود را با هر گونه تغییر در وضعیت تاریخی کنونی قدس اشغالی اعلام کرد.

ریاست‌ تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که محمود عباس در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه آمریکا مخالفت قاطع خود را با هر گونه تغییر در وضعیت تاریخی کنونی قدس اشغالی اعلام کرد. عباس در این تماس تلفنی بلینکن را در جریان حملات وحشیانه نظامیان رژیم اشغالگر قدس و شهرک‌نشینان که...

عباس در این تماس تلفنی بلینکن را در جریان حملات وحشیانه نظامیان رژیم اشغالگر قدس و شهرک‌نشینان که روزانه به مسجد الاقصی هجوم می‌آورند، قرار داد. رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با اشاره به این که این حملات باعث مجروح‌شدن و دستگیری صدها نفر می‌شود، بر رد کامل هرگونه تغییر در وضعیت کنونی تاریخی قدس اشغالی تأکید کرد.

عباس هشدار داد که ادامه حمله به شهرها، روستاها و اردوگاه‌های فلسطینی و کشتار و حملات وحشیانه دیگر به عواقب وخیم و غیر قابل تحملی منجر خواهد شد. بلینکن هم به محمود عباس گفت که اسرائیل از لزوم پایبندی به موقعیت تاریخی مسجد الاقصی و آزادی و امنیت دسترسی نمازگزاران مسلمان به حرم شریف مطلع شده است.

بلینکن همچنین بر مخالفت کشورش با خشونت شهرک‌نشینان، تخریب منازل، اخراج ساکنان و هجوم ارتش اسرائیل به منطقه A تأکید کرد و از اسرائیل خواست تا اقداماتی را برای بهبود شرایط انجام دهد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تماس تلفنی پوتین و عباس درباره مسئله فلسطینتماس تلفنی پوتین و عباس درباره مسئله فلسطین کاخ کرملین با انتشار بیانیه‌ای از گفت‌وگوی تلفنی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه با محمود عباس، رئیس دولت فلسطین درباره روابط دوجانبه و تحولات اخیر این کشور خبر داد.

شورای امنیت درباره تحولات جاری قدس جلسه تشکیل می‌دهدشورای امنیت سازمان ملل متحد فردا سه‌شنبه درباره تحولات جاری مربوط به قدس اشغالی تشکیل جلسه می‌دهد.

تماس تلفنی پوتین و عباس درباره مسئله فلسطینتماس تلفنی پوتین و عباس درباره مسئله فلسطین کاخ کرملین با انتشار بیانیه‌ای از گفت‌وگوی تلفنی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه با محمود عباس، رئیس دولت فلسطین درباره روابط دوجانبه و تحولات اخیر این کشور خبر داد.

گفت‌وگوی عبدالله دوم و محمود عباس در باره تحولات مسجدالاقصیگفت‌وگوی عبدالله دوم و محمود عباس در باره تحولات مسجدالاقصی دیوان پادشاهی اردن طی بیانیه‌ای اعلام کرد که عبدالله دوم، پادشاه این کشور و محمود عباس، رئیس دولت فلسطین بطور تلفنی گفت‌وگو کردند.

اردن در اعتراض به وقایع مسجدالاقصی سفیر اسرائیل را احضار کردکشور پادشاهی اردن هاشمی که سرپرستی عربی و بین‌المللی بر موقوفات اسلامی و مسیحی شهر قدس و از جمله آن مسجد الاقصی را بر عهده دارد در اعتراض به وقایع

روزنامه «ژاپن تایمز»: روابط اتحادیه اروپا و چین رو به قهقراستنشست مجازی میان رهبران چین و اتحادیه اروپا که در اوایل ماه جاری به منظور تبادل نظر درباره بحران اوکراین و مشکلات تجاری بروکسل با پکن برگزار شد، اختلافات