گفت‌وگوی تلفنی بلینکن با گوایدو

13/12/1399 10:30 ق.ظ

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا با خوآن گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا با خوآن گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه این کشور با خوآن گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا به صورت تلفنی گفت‌وگو کرده است.

طبق این بیانیه طرفین در تماس تلفنی مذکور وضعیت انسانی در ونزوئلا و مهاجرانی که تعدادشان رو به افزایش است را مورد بحث و بررسی قرار داده‌اند.

در بیانیه فوق با اشاره به اینکه بلینکن حمایت خود از گوایدو را اعلام کرده است، آمده است: وزیر امور خارجه بلینکن بر اهمیت بازگشت دوباره به دموکراسی در ونزوئلا از طریق انتخابات آزاد و عادلانه تاکید کرد. همچنین بلینکن به تلاش‌های واشنگتن به همراه متحدانش از جمله اتحادیه اروپا و گروه لیما، جهت آغاز یک روند انتقال صلح‌آمیز در ونزوئلا اشاره کرده است.

گفتنی است خوآن گوایدو، رئیس پیشین مجلس ملی ونزوئلا 23 ژانویه سال 2019 به دنبال تظاهرات ضد دولتی در کاراکاس، خود را «رئیس‌جمهور موقت» این کشور اعلام کرده بود.

ادامه مطلب:
aa_persian »

آنتونی بلینکن تلفنی با وزیر خارجه بحرین درباره رابطه با اسرائیل گفت‌وگو کردآنتونی بلینکن تلفنی با وزیر خارجه بحرین درباره رابطه با اسرائیل گفت‌وگو کرد سخنگوی وزارت خارجه روز جمعه ۱۳فروردین و با صدرو بیانیه‌ای اعلام کرد وزیر خارجه آمریکا در مورد باز شدن تاریخی بحرین به روی اسرائیل و دیگر برنامه‌های امنیتی در منطقه، گفت‌وگو کردند صلح منطقه مدیون ترامپ عزیزه وگرنه دموکراتهای احمق عقلشون و لیاقتشون به این صلح عظیم در منطقه نمی رسید

گفت‌وگوی تلفنی اردوغان با ماریو دراگیگفت‌وگوی تلفنی اردوغان با ماریو دراگی

گفت‌وگوی تلفنی روحانی و جانسون پیرامون برجامرئيس‌جمهور ایران طی یک تماس تلفنی با نخست‌وزیر انگلستان درباره توافق هسته‌ای و پول بلوکه شده تهران در لندن گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه ترکیه و افغانستانوزیر امور خارجه ترکیه در تماس تلفنی با همتای افغان خود، آخرین تحولات در روند صلح افغانستان را مورد بحث و ارزیابی قرار داد. - خبرگزاری آناتولی

گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه آمریکا و قطر

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا با خوآن گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه این کشور با خوآن گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا به صورت تلفنی گفت‌وگو کرده است.

طبق این بیانیه طرفین در تماس تلفنی مذکور وضعیت انسانی در ونزوئلا و مهاجرانی که تعدادشان رو به افزایش است را مورد بحث و بررسی قرار داده‌اند.

در بیانیه فوق با اشاره به اینکه بلینکن حمایت خود از گوایدو را اعلام کرده است، آمده است: وزیر امور خارجه بلینکن بر اهمیت بازگشت دوباره به دموکراسی در ونزوئلا از طریق انتخابات آزاد و عادلانه تاکید کرد.

همچنین بلینکن به تلاش‌های واشنگتن به همراه متحدانش از جمله اتحادیه اروپا و گروه لیما، جهت آغاز یک روند انتقال صلح‌آمیز در ونزوئلا اشاره کرده است.

گفتنی است خوآن گوایدو، رئیس پیشین مجلس ملی ونزوئلا 23 ژانویه سال 2019 به دنبال تظاهرات ضد دولتی در کاراکاس، خود را «رئیس‌جمهور موقت» این کشور اعلام کرده بود.

ایالات متحده آمریکا٬ برخی کشورهای آمریکای لاتین و کشورهای غربی از این اقدام خوان گوایدو حمایت کردند.