گفت‌وگوی تلفنی بایدن و الکاظمی

06/12/1399 09:26 ق.ظ

رئیس‌‌جمهور ایالات متحده آمریکا به صورت تلفنی با نخست‌وزیر عراق گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس‌‌جمهور ایالات متحده آمریکا به صورت تلفنی با نخست‌وزیر عراق گفت‌وگو کرد.کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که جو بایدن، رئیس‌‌جمهور ایالات متحده آمریکا به صورت تلفنی با مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق گفت‌وگو کرد.بر اساس این بیانیه، بایدن بار دیگر بر حمایت واشنگتن از حاکمیت و استقلال عراق تاکید و از رهبری الکاظمی تمجید کرد.

بر اساس این بیانیه، بایدن بار دیگر بر حمایت واشنگتن از حاکمیت و استقلال عراق تاکید و از رهبری الکاظمی تمجید کرد. بایدن و الکاظمی در این تماس حملات موشکی اخیر در عراق و هدف قرار گرفتن نیروهای عراق و ائتلاف بین‌المللی را مورد بحث قرار دادند.

همچنین طرفین بر اهمیت گسترش روابط آمریكا و عراق از طریق مذاکرات استراتژیک تاكید كردند. هفته گذشته در فرودگاه اربیل که نیروهای آمریکایی نیز در آنجا مستقر هستند و روز گذشته نیز در منطقه سبز بغداد حملات موشکی صورت گرفت.

ادامه مطلب:
aa_persian »

گفت‌وگوی تلفنی اردوغان و بایدن درباره گسترش همکاری‌ها📌کاخ سفید: اردوغان و بایدن در خصوص دیداری جهت بررسی مسائل دوجانبه و منطقه‌ای در حاشیه اجلاس ناتو در ماه ژوئن سال جاری به توافق رسیدند.

کرملین: بایدن در تماس تلفنی با پوتین خواهان عادی سازی روابط شدکاخ كرملین اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریكا روز سه شنبه در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفته است كه خواهان عادی سازی روابط دوجانبه و همکاری در زمینه کنترل تسلیحات، برنامه هسته ای ایران، افغانستان و تغییرات آب و هوایی است. جنگ اصلی اون بالاس این پایین هرچی که میبینید بازیه مگه پوتین قاتل نبود؟! جو خوابالو. اینم مسخره کرده. از یه طرف تحریم دو روز بعدش زنگ میزنه میگه روابط رو عادی کنیم...

تماس تلفنی بایدن با ملک سلمان؛ تأکید بر رعایت حقوق بشر | DW | 26.02.2021جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در تماسی تلفنی با پادشاه سعودی، بر لزوم مناسبات دوجانبه ایالات متحده و عربستان و اهمیت حاکمیت قانون و حقوق بشر تاکید کرده است. روشن نیست که آیا در این تماس موضوع خاشقجی هم طرح شده یا خیر. همون نسخه کندی و کارتر،،، اما زهی خیال باطل

تاکید پرزیدنت بایدن بر حمایت خدشه‌ناپذیر آمریکا از اوکراین در نخستین تماس تلفنی با زلنسکیصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. همین حمایت شما باعث شد اکراین و گرجستان سه تا تیکه از کشورشان به باد بره . شما و انگلیس تعهد امضا کرده بودید که اگر مرزهای اکراین مورد تعرض قرار بگیرد از انها دفاع کنید ولی هیچ گوهی نتونستید بخوردید . پس گنده گوزی الکی نکنید پوتین هم شما را دایورت کرده روی تخم چپش اوکراین نباید امیدی به این پیرمرد گوزو داشته یاشه

گفت‌وگوی تلفنی رؤسای‌جمهور تاجیکستان و قرقیزستانامامعلی رحمان و سدیر جباروف، رؤسای‌جمهوری تاجیکستان و قرقیزستان تلفنی گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

رئیس‌‌جمهور ایالات متحده آمریکا به صورت تلفنی با نخست‌وزیر عراق گفت‌وگو کرد.کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که جو بایدن، رئیس‌‌جمهور ایالات متحده آمریکا به صورت تلفنی با مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق گفت‌وگو کرد.

بر اساس این بیانیه، بایدن بار دیگر بر حمایت واشنگتن از حاکمیت و استقلال عراق تاکید و از رهبری الکاظمی تمجید کرد.

بایدن و الکاظمی در این تماس حملات موشکی اخیر در عراق و هدف قرار گرفتن نیروهای عراق و ائتلاف بین‌المللی را مورد بحث قرار دادند.

همچنین طرفین بر اهمیت گسترش روابط آمریكا و عراق از طریق مذاکرات استراتژیک تاكید كردند.

هفته گذشته در فرودگاه اربیل که نیروهای آمریکایی نیز در آنجا مستقر هستند و روز گذشته نیز در منطقه سبز بغداد حملات موشکی صورت گرفت.

در حالی که بسیاری از منابع ایران را مسئول این حملات می‌خوانند، مقامات آمریکایی اعلام کردند که تحقیقاتشان برای شناسایی عاملان حملات ادامه دارد.