گفت‌و‌گو| ابتکار: دولت روحانی از نظر اقتصادی کاستی ندارد/ نشنیدم اصلاح‌طلبان از لاریجانی برای انتخابات 1400 حمایت کنند- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnim

10/06/1399 01:23:00 ب.ظ

ابتکار: نشنیدم اصلاح‌طلبان از لاریجانی برای انتخابات۱۴۰۰ حمایت کنند باید درکشور انتخاب‌ها یک دست و یک سویه نباشد، شما الان مجلس را ببینید،یکدست شده است،آیا این خوب است؟ روحانی و دولتش از نظر اقتصادی هیچ کمبود و کاستی ندارد،البته مشکل و تحریم وجود دارد

معصومه ابتکار می‌گوید کاهش مشارکت مردم در انتخابات اخیر مجلس محصول ذهنیت مردم از عملکرد اقتصادی دولت بود و این ذهنیت را دیگران وجود آوردند. او همچنین می‌گوید دولت روحانی از نظر اقتصادی کمبودی ندارد. وی همچنین درباره دلایل کاهش مشارکت مردم در انتخابات گذشته گفت: این خوب نیست، هیچ جریان سیاسی نباید تلاش کند که مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری پایین باشد. وی می‌گوید: دولت آقای روحانی هیچ کمبودی از نظر اقتصادی نداشته است.

* خانم دکتر سلام وقت بخیر،‌ آریا هستم از ابتکار * برخی از چهره‌های اصلاح‌طلب گفته‌اند که حمایت از لاریجانی بهتر از حمایت از چهره‌هایی مانند آقای عارف است؟ حالا تا آن موقع باید صبر کنیم. فعلا زود است. هنوز روی این مباحث توافقی صورت نگرفته است. ببینید ما می‌گوییم باید در کشور انتخاب‌ها یک دست و یک سویه نباشد، شما الان مجلس را ببینید، یکدست شده است، آیا این خوب است؟ بنابراین اگر ما همه طیف‌ها را در نظر نگیریم و ندانیم مردم کجا هستند، موفق نخواهیم بود. باید همه جریان‌هایی که نگران آینده مردم هستند و دلشان می‌خواهد که حداکثر مشارکت رقم بخورد، به فکر حذف رقیب نباشند و اجازه دهند همه در صحنه انتخابات حضور پیدا کنند.

* در انتخابات گذشته مجلس وزن اصلاح‌طلبان سنگین‌تر بود، شما معتقدید در آن برهه هم خوب نبوده است؟ :‌ بله فرقی نمی‌کند. جریان اصولگرا هم باید باشد. وقتی عده‌ای حذف شوند خلاء بزرگی بوجود می‌آید؛ به خصوص در شرایطی که بدترین تهدیدها را از سوی آمریکا و اسرائیل داریم یا بیشترین آسیب پذیری را کشور از نظر تحریم‌ها و کرونا دارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

سرژیک تیموریان از دنیا رفت؛ از آن‌دو یکی ماند

وزیر دادگستری: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده استتهران - ایرنا - وزیر دادگستری با تاکید بر بررسی دقیق و متقن لوایح قضایی در کمیسیون لوایح دولت گفت: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده است.

واردات نفت چین از ایران ۸۲ درصد کاهش و از آمریکا ۳۱ درصد افزایش یافتگزارش آماری گمرک چین از کاهش ۸۲ درصدی واردات رسمی نفت ایران در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی در مقابلِ رشد ۳۱ درصدی صادرات نفت آمریکا به این کشور حکایت دارد.

فلج اطفال یک هفته پس از ریشه‌کنی به آفریقا بازگشتاین خبر در حالی اعلام می‌شود که از بیش از یک دهه پیش هیچ موردی از بیماری فلج اطفال با پولیوویروس در سودان گزارش نشده بود.

آمار مبتلایان به کرونا در روسیه از 985 هزار نفر گذشت

گزارش| دلجویی ‌جوانان اهوازی از مردم روستای ابوالفضل / استمداد مردم روستا از رئیس قوه قضائیه برای رفع مشکل- اخبار خوزستان - اخبار استانها تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها- جمعی از فعالان اجتماعی و مطالبه گران اهوازی با حضور در روستای ابوالفضل اهواز ضمن دلجویی از مردم و امام جماعت روستا، خواستار حضور مسئولان در روستا و برخورد با عوامل توهین‌کننده به روحانی روستا شدند.