گفت‌وگوی نادر نادری، سخنگوی هیات مذاکره‌ کننده دولت افغانستان در مورد نشست صلح افغانستان - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 9 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 7%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گفت‌وگوی نادر نادری، سخنگوی هیات مذاکره‌ کننده دولت افغانستان در مورد نشست صلح افغانستان

هیئت‌های مذاکره کننده دولت افغانستان و گروه طالبان در دوحه قطر روند گفت‌وگوهای رسمی صلح را آغاز کرده‌اند.

گفتگوهایی پر از چالش که پیش‌بینی می‌شود زمان زیادی طول بکشد. عده‌ای از نمایندگان دو طرف برای مشخص کردن موضوعات اصلی مذاکرات صلح از دیروز مشغول گفتگو بوده‌اند.پربیننده ترین

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بحث‌های داغ نشست صلح افغانستان چه خواهد بود؟ - BBC News فارسیروز شنبه ۲۲ سنبله/شهریور مراسم افتتاحیه نشست صلح افغانستان برگزار شد. این نشست مشخص چند روز دوام خواهد کرد ولی موضوعات مهمی مورد بحث دو هیأت چه خواهد بود؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

گفت‌و‌گوهای صلح افغانستان؛ ترکیب دو تیم حاضر در مذاکرات - BBC News فارسیشروع گفتگوهای دولت افغانستان و طالبان، در یک ماه گذشته بارها به تاخیر افتاد. یکی از دلایلی که برای این تاخیرهای پی در پی گفته شد، آماده نبودن تیم مذاکره کننده طالبان بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نگرانی نهادهای رسانه‌ای افغانستان از 'معامله آزادی بیان' در مذاکرات صلح‌ - BBC News فارسینهاد 'نی، حمایت کننده رسانه‌های آزاد' می‌گوید اگرچه دولت افغانستان از آزادی بیان به عنوان خط سرخ در مذاکرات صلح یاد می‌کند اما آنها نگران معامله بر سر این ارزش هستند. این نهاد همچنین تاکید می‌کند که در مذاکرات صلح نباید کسانی که مسئول قتل خبرنگارانند، بخشیده شوند. مذاکرات صلح طالبان و حکومت امروز رسما میان هیات‌های دو طرف آغاز می‌شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نخستین نشست صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان با اشاره تلویحی در مورد نظام آینده برگزار شد - BBC News فارسیافتتاحیه مذاکرات صلح میان هیات‌های افغانستان و طالبان امروز (۲۲سنبله/شهریور) با سخنرانی مقام‌های عالی رتبه دولت افغانستان، دولت قطر و وزیر خارجه آمریکا امروز در هتل شرایتون دوحه قطر آغاز شد. دبیرکل سازمان ملل و دبیرکل ناتو و شماری از وزیران خارجه نیز از طریق ویدئو کنفرانس سخنرانی کردند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آینده سیاسی افغانستان؛ طالبان چه می‌خواهند، دولت چه می‌گوید؟ - BBC News فارسیطالبان در مراسم افتتاحیه مذاکرات صلح در دوحه، یک بار دیگر تاکید کردند که خواهان نظام اسلامی همه‌شمول در افغانستان هستند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

جنگ در افغانستان صلح در قطر؛ درگیری‌های داخلی با آغاز گفتگوها خونین‌تر شدسرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان نیز با اشاره به حملات اخیر که همزمان با آغاز گفتگو‌های بین افغانی در دوحه انجام شده، گفته است که «طالبان حملات شان را در بیش از نیمی از ولایات افزایش داده‌اند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »