گفت‌وگوی وزیر خارجه سعودی و هماهنگ کننده اروپایی درباره نقض‌های هسته‌ای ایران

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گفت‌وگوی وزیر خارجه سعودی و هماهنگ کننده اروپایی درباره نقض‌های هسته‌ای ایران العربيه_فارسى

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی پنج‌شنبه، 21 اکتبر، طی این دیدار بن فرحان و انریکه مورا درباره تحولات و آخرین رویدادهای مربوط به گفت‌وگوها درباره برنامه هسته‌ای ایران و تلاش‌های بین‌المللی برای تضمین عدم نقض توافق‌ها و معاهدات بین‌المللی از سوی ایران در این زمینه به گفت‌وگو پرداختند.

بن فرحان جمعه گذشته تاکید کرد در حالی که جهان برای بازگرداندن تهران به توافق هسته‌ای امضا شده در سال 2015 تلاش می‌کند، ایران با تسریع فعالیت‌های هسته‌ای خود منطقه را وارد مرحله‌ای بسیار خطرناک کرده است. او در کنفرانسی خبری در واشینگتن طی دیدار از ایالات متحده آمریکا، که در آن درباره بسیاری از مسائل و از جمله مسائل منطقه‌ای سخن گفته، افزود که مذاکرات میان پادشاهی عربی سعودی و ایران دوستانه بوده، اما پیشرفت ملموسی محقق نکرده است.

او همچنین مذاکرات جاری کشورش با طرف ایرانی را در مرحله مقدماتی، جدی و دوستانه توصیف کرده بود. او در این‌باره جمعه در گفت‌وگو با روزنامه «فایننشال تایمز» گفت ریاض برای برقراری ثبات در منطقه مصمم است. وزیر خارجه سعودی تصریح کرد:«در مذاکرات جاری جدی هستیم. این مذاکرات برای ما تحول بسیار بزرگی نیست چرا که سعودی همواره خواهان راه‌حلی برای تحقق ثبات در منطقه‌ است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ایران_ابرقدرت

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر خارجه انگلیس: نگران برنامه هسته ای ایران هستیموزیر خارجه انگلیس: نگران برنامه هسته‌ای ایران هستیم الیزابت تراس: انگلیس نگران برنامه هسته‌ای ایران است که به مرحله بی سابقه‌ای از پیچیدگی رسیده است. ما نمی‌خواهیم شاهد دستیابی ایران به یک سلاح هسته‌ای باشیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گفت‌وگوی رابرت مالی با وزیر امور خارجه عربستان بر سر ایران | DW | 20.10.2021رابرت مالی رئيس دفتر ایران در وزارت امور خارجه آمریکا با فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان دیدار و گفت‌‌وگو کرد. مالی پیش از سفر به عربستان با مسئولان قطر دیدار کرده بود. موضوع بر سر فعالیت‌های اتمی ایران است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه پاکستان در کابل با مقامات حکومت طالبان گفتگو کردپاکستان یکی از سه کشوری بود که اواخر دهه ۹۰ میلادی به همراه عربستان سعودی و امارات عربی متحده حکومت پیشین طالبان را به رسمیت شناخت. با گروه وحشی و تروریستی طالبان
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تماس تلفنی رابرت مالی با وزیر خارجه بحرین؛ دو طرف در مورد «مذاکرات هسته‌ای ایران» گفت‌و‌گو کردند🔺 در این تماس تلفنی روند مذاکرات میان ایران و قدرت‌‌های جهانی طرف برجام بر سر برنامه هسته‌ای ایران و همچنین تلاش‌های مربوط به از سرگیری مذاکرات مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گفت‌وگوی تلفنی چاووش‌اوغلو با وزرای خارجه ایران و امارات متحده عربیوزیر امور خارجه ترکیه به صورت تلفنی با همتایان ایرانی و اماراتی خود گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یک روز پس از دیدار با رابرت مالی: وزیر خارجه عربستان با انریکه مورا در مورد ایران گفت‌وگو کردیک روز پس از دیدار با رابرت مالی: وزیر خارجه عربستان با انریکه مورا در مورد ایران گفت‌وگو کرد به گزارش خبرگزاری رویترز، فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان و انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه_اروپا در مورد مذاکرات هسته‌ای ایران گفت‌وگو کردند. خدا کند مرض به جهان توزیع نکرده باشد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »