گفت‌وگوی رؤسای جمهوری آمریکا و فرانسه؛ بایدن و مکرون در ایتالیا دیدار می‌کنند

01/08/1400 01:55:00 ق.ظ

کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در مورد حوزه‌های همکاری‌های امنیتی در آفریقا، اروپا و ناحیه هند-آرام گفت‌وگو کرده و در جریان اجلاس سران ۲۰ کشور صنعتی جهان در ایتالیا، با هم دیدار می‌کنند.

جو_بایدن, امانوئل_مکرون

گفت‌وگوی رؤسای جمهوری آمریکا و فرانسه ؛ بایدن و مکرون در ایتالیا دیدار می‌کنند جو_بایدن رئیس جمهوری آمریکا و امانوئل_مکرون رئیس جمهوری فرانسه در مورد همکاری‌های امنیتی گفت‌وگو کرده و در جریان اجلاس سران گروه ۲۰ در ایتالیا نیز با هم دیدار می‌کنند.

کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در مورد حوزه‌های همکاری‌های امنیتی در آفریقا، اروپا و ناحیه هند-آرام گفت‌وگو کرده و در جریان اجلاس سران ۲۰ کشور صنعتی جهان در ایتالیا ، با هم دیدار می‌کنند.

چاپکاخ سفید اعلام کرد جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده و امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در مورد حوزه‌های همکاری‌های امنیتی در آفریقا، اروپا و منطقه اقیانوس هند-آرام گفت‌وگو کرده و در جریان اجلاس آخر اکتبر سران ۲۰ کشور صنعتی جهان در ایتالیا نیز با هم دیدار می‌کنند.

خبرگزاری رویترز روز جمعه ۳۰ مهر در گزارشی نوشت، مذاکرات رئیس جمهوری‌های آمریکا و فرانسه در رم ادامه خواهد یافت. طبق اعلام کاخ سفید، کامالا هریس معاون رئیس جمهوری آمریکا هم قرار است ماه نوامبر در جریان سفر به پاریس، با امانوئل مکرون دیدار کند.امضای پیمان موسوم به «اوکاس» بین آمریکا، بریتانیا و استرالیا با خشم فرانسه همراه شد. فرانسه می‌گوید قرار بر این بود که استرالیا زیردریایی‌های متعارف با فناوری فرانسوی خریداری کند، ولی آن را کنار گذاشته و برای خرید زیردریایی با سوخت هسته‌ای با آمریکا و بریتانیا توافق کرده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ناآرامی‌های ایران؛ گزارش‌ها از تیراندازی به سمت معترضان در زاهدان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز جمعه چهارم آذر (۲۵ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

ترامپ از شبکه اجتماعی‌اش رونمایی کرد: طالبان در توییتر هستند و مرا حذف می‌کنندپس از آنکه حامیان ترامپ در روز ۶ ژانویه به ساختمان کنگره آمریکا یورش بردند، غول‌های فناوری حساب‌های کاربری او را در توییتر و فیسبوک مسدود کردند. درود بر ترامپ همیشه پیروز و لعنت بر رسانه های مزدور دموکراتها، این اروپا هم اگر شعور داشت مانع رسانه های گلوبالیست آمریکا میشد من که از اسمش خوشم اومده استقبال میکنم شبکه اجتماعی ترامپ با نام truth از نوامبر برای عده ای معدود و در سه ماهه نخست سال 2022 برای ارائه جهانی آماده می شود در بیانیه آمده که این شبکه اجتماعی شبیه فیسبوک و یا توییتر نیست و تجریه هایی به مانند گب و پارلر هم نخواهد بود یکی از قابلیت های آن اشتراک ویدئو خواهد بود

دعوای سیاسی در اسلواکی بر سر دختر رئیس جمهورینماینده پارلمان اسلواکی که تصویری از دختر ۱۷ ساله رئیس جمهور منتشر کرد مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

رئیس جمهوری آمریکا: در صورت حمله نظامی چین از تایوان دفاع می کنیمموضع اخیر رئیس جمهوری آمریکا در تضاد با سیاست‌های چهار دهه گذشته واشنگتن در قبال تایوان است. کاخ سفید اما پس از سخنان جو بایدن تصریح کرد که هیچگونه تغییری در سیاست آمریکا بوجود نیامده است. با دعا و نیایش دفاع میکنی؟ Ritajoker2 مثل افغانستان منظورته؟؟ لطفا یک لیست از کشورهایی که تابحال ازش دفاع کردین رو بگین. البته بجز اسرائیل که ایالت کوچک شما در خاور میانه هست.

دیدار وزرای دفاع ترکیه و آمریکا در بروکسلوزیران دفاع ترکیه و آمریکا در مقر ناتو در بروکسل دیدار و گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

وزیر خارجه پاکستان در کابل با مقامات طالبان دیدار کردوزیر خارجه پاکستان با هدف تحکیم روابط به کابل رفت تا با مقام‌های طالبان افغانستان دیدار کند. طالبان پاکستان با طالبان افغانستان دیدار کرد

پوتین در دیدار با بنت: روابط روسیه و اسرائيل بی‌نظیر استرئيس جمهوری روسیه در دیدار با نفتالی بنت ضمن اشاره به روابط بسیار نزدیک میان مسکو و تل آویو در دوران نتانیاهو ابراز امیدواری کرد که نفتالی بنت نیز همین روند را دنبال کند. این روابط روسیه با کی بی نظیر نیست ایران آمریکا اسرائیل ترکیه ... بسیار عالی ... درودها دوستان فردا شنبه 23.10.2021 مسیح بر چرخ اقبال 16.3.1443 آتش زدن برج بر سلطان بانو 1.8.1400 کیمیاگر بر صبرواستقامت خدایا عافیت و آرامش و لذت و خوشی عطا فرما آمین

اشتراک چاپ کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده و امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در مورد حوزه‌های همکاری‌های امنیتی در آفریقا، اروپا و منطقه اقیانوس هند-آرام گفت‌وگو کرده و در جریان اجلاس آخر اکتبر سران ۲۰ کشور صنعتی جهان در ایتالیا نیز با هم دیدار می‌کنند.Aa دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا که توییتر، یوتیوب و فیسبوک فعالیت‌های او را در این شبکه‌های اجتماعی تعلیق کرده‌اند روز پنجشنبه ۲۱ اکتبر از شبکه اجتماعی خود رونمایی کرد.Aa انتشار تصویری از دختر رئیس جمهوری اسلواکی توسط یک نماینده پارلمان این کشور موجی از اعتراضات را در پی‌داشته است.Aa جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در گفتگو با شبکه خبری سی ان ان بر آمادگی کشورش برای دفاع نظامی از تایوان در صورت حمله چین تاکید کرد.

خبرگزاری رویترز روز جمعه ۳۰ مهر در گزارشی نوشت، مذاکرات رئیس جمهوری‌های آمریکا و فرانسه در رم ادامه خواهد یافت. طبق اعلام کاخ سفید، کامالا هریس معاون رئیس جمهوری آمریکا هم قرار است ماه نوامبر در جریان سفر به پاریس، با امانوئل مکرون دیدار کند. آقای ترامپ بارها رسانه‌های بزرگ را Fake News می خواند و می‌گوید که با انشتار اخبار جعلی به وی می‌تازند. امضای پیمان موسوم به «اوکاس» بین آمریکا، بریتانیا و استرالیا با خشم فرانسه همراه شد. اگر به خاطر شغل و جایگاه من نبود، توماش ترابا کاری به دخترم نداشت. فرانسه می‌گوید قرار بر این بود که استرالیا زیردریایی‌های متعارف با فناوری فرانسوی خریداری کند، ولی آن را کنار گذاشته و برای خرید زیردریایی با سوخت هسته‌ای با آمریکا و بریتانیا توافق کرده است. آقای ترامپ متهم به تشویق این افراد به حمله به کنگره شده است. استرالیا نیز قرارداد ۶۶ میلیارد دلاری ساخت این ناوگان دریایی با فرانسه را لغو کرد و این رویداد به تنش پاریس با واشنگتن، لندن، و کانبرا منجر شد. با این حال آمریکا در زمینه تقویت دفاعی تایوان به مقامات این جزیره کمک می‌کند و حتی با مجوز کنگره به تایپه سلاح و تسلیحات نظامی می فروشد با این حال «ابهام استراتژیک» آمریکا در برابر جزیره تایوان موجب شده مشخص نباشد که آیا این کمک در صورت حمله پکن به تایپه هم ادامه یابد.

آمریکا در واکنش به این موضوع، فرانسه را دیرینه‌ترین شریک خود خوانده و گفته است که بنا دارد از طریق مذاکره، مساله بوجود آمده را حل کند. او که ساعتی پیش از شبکه اجتماعی خود رونمایی کرد گفت:« ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که در آن طالبان حضور گسترده‌ای در توییتر دارند اما رئيس جمهور محبوب شما در آمریکا وادار به سکوت شده است. پلیس این کشور نیز اظهارات ترابا را «زورگویی سایبری» توصیف کرد. مطالب مرتبط .