گفت‌وگوی وزیران خارجه آمریکا و قطر و تبادل نظر درباره ایران، افغانستان، و منطقه

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 51%

🔺 همزمان با ادامه دور هفتم مذاکرات میان ایران و قدرت‌های جهانی برای احیای برجام در وین به نظر می‌رسد تحرکات دیپلماتیک در منطقه شتاب و شدت بیشتری پیدا کرده‌ است. ⬇ بیشتر بخوانید:

ایران اخبار, ایران سرفصلها

طی هفته‌های اخیر هیات‌هایی از ایران و کشورهای منطقه با سفر به پایتخت‌های یکدیگر، با مقامات بلندپایه دیدار کرده‌اند.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، نیز روز یکشنبه ۲۱ آذر به امارات متحده عربی رفت. به نوشته اسرائيل هیوم، او در بدو ورود به امارات در بیانیه‌ای از استقبال «گرم» میزبان خود تشکر کرد و گفت به دنبال تعمیق روابط میان دو کشور است. پیشتر نیز گزارش شده بود که هواپیمای حامل بنت از آسمان عربستان سعودی نیز عبور کرد.

اخیرا یک مقام ارشد امنیتی امارات نیز در راس هیئتی به تهران رفت و با مقامات ارشد این کشور از جمله علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، دیدار و گفت‌وگو کرد.ایران با گسترش فعالیت‌های هسته‌ای خود بسیاری از تعهداتش در برجام را زیر پا گذشته است و مقامات آمریکایی هشدار داده‌‌اند که با این روند ممکن است بازگشت به برجام دیگر منفعتی برای آمریکا و متحدانش نداشته باشد.

دور هفتم مذاکرات وین برای احیای برجام که از ٨ آذر آغاز شده بود، پس از وقفه‌ای چندروزه از پنج‌شنبه ١٨ آذر از سرگرفته شده است. روز جمعه رویترز به نقل از یک منبع اروپایی خبر داد ایران پذیرفته دور جدید بر اساس متون مورد توافق در شش دور قبلی مذاکرات ادامه یابد. مقامات دولت بایدن بارها اعلام کرده‌اند «دیپلماسی» بهترین گزینه برای رسیدگی به برنامه هسته‌ای ایران است اما هشدار داده‌اند تهران باید با حسن نیت و جدیت به مذاکرات بازگردد در غیر این صورت به «سایر گزینه‌ها» متوسل خواهند شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

امنیت مردم افغانستان زمانی حفظ می‌شود که نیروهای خارجی در امور داخلی افغانستان دخالت نداشته باشد

امنیت مردم افغانستان باید تامین شود و آن، فقط با کوتاه کردن دست بیگانگان از این کشور امکان پذیر است

زمانی که آمریکایی‌ها از دخالت در امور افغانستان دست بردارند آن زمان است که می توان در باره صلح و امنیت صحبت کرد

آمریکاست که در حال حاضر در افغانستان تصمیم میگیرد چه کاری انجام شود چه کاری انجام نشود طالبان در افغانستان هیچ کاره هستند

دشمنی آمریکا با کشورهای مسلمان تمامی ندارد آنها از هر راهی وارد می‌شوند تا ضربه خود را به مردم افغانستان و کشورهای مسلمان وارد کند

تنها چیزی که می تواند جلوی سرکشی ها و بی بند و باری های آمریکا را در افغانستان بگیرد اتحاد و یکپارچگی مردم افغانستان است

دوستی آمریکایی ‌ها برای ملت افغانستان زیان آور است

در همه جا به اثبات رسیده است که آمریکا هیچگاه برای منافع کسی خود را به خطر نداخته است

این آمریکا بود که باعث تفرقه و نفاق بین مردم افغانستان شد و کشور را به این اوضاع درآورد و تنها کسی که می‌تواند جلوی تفرقه و نفاق مردم افغانستان را بگیرد خود مردم افغانستان هستند که از آن جلوگیری کنند

امنیت و آسایش مردم افغانستان فقط در گرو دخالت نکردن آمریکا و پاکستان به امور داخلی افغانستان است

مزارع کشت خشخاش از زمان حضور گسترده نیروهای آمریکایی در افغانستان افزایش چشمگیری یافت و ضمن گسیل شدن به بازار جهانی مواد مخدر زندگی چندین هزار نفر را در سراسر دنیا به خطر انداخته است

این را نباید هیچگاه نباید فراموش کنید که ملت افغانستان دیگر به شما اعتماد نمی‌کند

کسی دیگر حاضر نیست که بعد از این زیر چتر نیروهای خارجی و به ویژه سیاست های کثیف آمریکا در افغانستان زندگی کند

امروزه بسیاری از گروه های تروریستی زیر نظر سازمان های استخباراتی امریکا کار می کند

امریکا در این 20 سال بجز جاسوسی از کشورهای همسایه، قتل و کشتن مردم بیگناه، افزایش کشت مواد مخدر و قاچاق به رویه ی آن به کشورهای دیگر، استخراج معادن بدون اجازه ی دولت و در نهایت سپردن کشور به طالبان کار دیگری انجام نداده است.

در 20 سال گذشته، عملیات نظامی آمریکا و متحدانش از جمله جنگ در افغانستان منجر به کشته شدن صدها هزار نفر شده که از این تعداد حدود بیش از 60 درصد نفر غیرنظامی بودند.

امریکا و متحدانش بجای اینکه با طالبان و دیگر گروه های تروریستی بجنگند، از آنان حمایت کرده تا به قدرت برسند آن ها هرگز کاری برای ما انجام نداده اند

قطر و امریکا هر دو حامی داعش و گروه های تروریستی هستند

امریکا و قطر هر دو حامی مالی و تسلیحاتی تروریستانی چون داعش هستند و بدون شک در این گونه جلسات هم برای به قدرت رساندن تروریستان گفتگو می کنند بدون شک قصد دارند داعش را در افغانستان به قدرت برسانند کاری که هیلاری کلینتون قرار بود انجام دهد و نتوانست

گفتگو میان حامیان داعش نتیجه ی این گفتگوها بدون شک این است که چطور داعش را در افغانستان افغانستان تقویت کنیم

واضح و روشن شده که غرب در افغانستان هم شکست سیاسی خورده و هم نظامی، وضعیت هم اکنون افغانستان گواهی روشن است برای شکست مفتضحانه شما.

بر همگان واضح و روشن است که گسترش و حمایت گروه های تروریستی در افغانستان، حاصل تعامل امریکا و پاکستان است. این دو کشور پشت خشونتها و جنگهای افغانستان قرار دارند.

سیاست های آمریکا، در طول تاریخ، بر پایه دروغ و فریب بنا گذاشته شده است. در طول دو دهه، تمام جوانان و امنیت و ثبات افغانستان را آمریکا قربانی اهداف شوم خودش نمود.

مردم افغانستان و جهانیان به وضوح دیدند که امریکا بجای مبازره واقعی و موثر با عوامل تخریب و ترور و دهشت در افغانستان، در طول یک و نیم دهه تمام مردم افغانستان و دولت آن را بازی دادند و از این مدت ۱۵ ساله حضور می توان گفت که حتی ۵ روز آن را برای نبرد واقعی با تروریسم هزینه نکردند

ایالات متحده ترجیح داده مسکو را درگیر دردسرهای افغانستان کند. چراکه تداوم حملات طالبان، باعث هم مرز شدن آنها با برخی کشورهای آسیای میانه که حیات خلوت روسیه هستند می‌شود و این مساله خطر تقویت ارتباط میان اسلامگرایان تندرو در این کشورها با طالبان افغانستان را افزایش می‌دهد.

حضور آمریکایی ها در افغانستان به جز تخریب و ویرانی و ناامنی و تحمیل تلفات نظامی و غیرنظامی سنگین، تروریست پروری و کشتار مردم، دستاوردی برای افغانستان نداشته است. آمریکا میخواهد با هدایت تروریست ها و تفرقه افکنی، کل منطقه را ناامن کنند و مردم و دولت ها را به جان هم اندازد.

آمریکا در هر کشوری که وارد شده از افغانستان و عراق گرفته تا سوریه و لبنان و لیبی و... جز جنگ، کشتار، ناامنی و بحران‌های اقتصادی و شکاف‌های اجتماعی و سیاسی ارمغانی برای آن کشور‌ها نداشته است

امریکایی ها به نام گفتگو و همکاری و صلح و ثبات، به دنبال راه های جدید برای مداخله و شورش در افغانستان هستند. مردم افغانستان از دخالت نیروهای خارجی بیزارند

حضور ۲۰ ساله آمریکا و غربی ها در افغانستان به جز تخریب و ویرانی و ناامنی دستاوردی برای افغانستان نداشته. دیگر امیدی به شما نیست دست از سر افغانستان بردارید.

ایران با قدرت و استقامت، بسیاری از جمله آمریکا را به توانمندی ها و قدرتش باخبر کرد.

قدرت نظامی ایران در برابر قدرت اسرائیل و آمریکا کم نمی آورد‌.

خلیل زاد فاشیست وقاتل با خیانتش در افغانستان حکومت انحصاری طالبان را بر مردم افغانستان تحمیل نمود و با سیاه رویی افغانستان را ترک نمود .این بار دیده شود بلینکن چه غلطی در افغانستان خواهد کرد .

طالبان باید جلو مداخلات کشور های بیگانه مانند امریکا وقطر را که در بد بخت کردن مردم افغانستان نقش دارند را بگیرند .

امریکا از شکست ذلت بار ش در افغانستان درس عبرت نکرفته است و دوباره درصدد ایجاد مداخله در امور افغانستان میباشد .

امریکا از یک طرف داعش والقاعده وسائر گروهک های تروریستی را تقویت نموده در انجام عملیات انتحاری در افغانستان کمک شان میکند و از طرف دیگر روی مشکلات افغانستان تبادل نظر میکند .

روی موضوعات افغانستان بحث کردن امریکا با دیگر کشورها بیفایده است اگر میخواهد در باره افغانستان کاری نیک انجام بدهند . امریکا تروریستان را تقویت نکند و قطر و سائر کشورها منابع مالی تروریستان را قطع کنند .

امریکا و قطر افغغانستان را به فلاکت رساند بازهم از افغانستان چه میخواهد ؟

تمام بد بختی های مردم افغانستان از دست امریکا و همین کشورهای به ظاهر دوست افغنستان است .

امریکا در توافقنامه شرم اور دوحه با شرکایش و قطر و پاکستان دولت قبلی افغانستان را به سقوط کشانده مردم افغانستان را باین روز و حال رساند .

If near Qiyamah you see the real Islam spreading from the land before Khurasan, then join even if you have to crawl with naked feet over the mountains to get there. A blessed dream of Muhammad Qasim. I think he is the Imam Al-Mahdi.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خطیب‌زاده: خبرهای بهتری در حوزه خنثی‌سازی تحریم‌ها در راه استسخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ان‌شاءالله در روزهای آتی در حوزه خنثی سازی تحریم‌ها خبرهای بهتری در راه خواهد بود. اراجیفی بیش نیست صرفا برای کنترل روانی بازار ارز و غیره وضعیت خیلی بدتر از چیزیه که بشه تصور کرد خوب خوش به حال حزب‌الله سوریه و همگی مفتخورهای جمهوری کثیف اخوندی این مقام عظمای با خودش چند چندِ؟؟! مگه نمیگید مذاکرات هسته‌ای ربطی به دولت‌ها نداره؟! پس این چه بامبولی که نظام جهل و جنایت با روی کار آمدن گماشته ولی فقیه(رئیسی قاتل) داره درمیاره؟!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سه انفجار پی در پی داعش در کابل کشته و مجروح برجای گذاشتداعش مسئولیت هر سه انفجار را پذیرفته و اعلام کرده است که هدف انفجارها مینی‌بوس‌های حامل «شیعیان» بوده و «ده‌ها کشته و زخمی» شده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ بیش از ۱۵۰۰ دانش‌آموز مبتلا در خراسان رضویبچه ها به هیچ عنوان نمی توانند مراقب باشند تا مبتلا به ویروس کرونا نشوند چون در یک محیط شلوغ مثل مدرسه این کار غیر ممکن است.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

درگیری مسلحانه در یک اردوگاه فلسطینی‌ها در لبنان دو کشته و هفت زخمی بر جا گذاشت🔺 این نزاع به هنگام تشییع جنازه یک مهندس کشته‌شده در انفجار جمعه شب در اردوگاه برج الشمالی، واقع در شهر بندری صور در جنوب لبنان ، رخ داد و موجب زخمی‌شدن هفت نفر دیگر نیز شد. ⬇ بیشتر بخوانید: 'Justice and Equality prevailed and such a system of justice was formed that the rest of the world became surprised' - Muhammad Qasim has seen the era of Peace amongst Muslims. He is the awaited Iman Al-Mahdi.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جانباختن دو تن در پی وقوع انفجار ساختمان در قلعه مرغیسخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از جان باختن دو نفر در پی وقوع انفجار شدید در یک ساختمان در قلعه مرغی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تظاهرات گسترده در ترکیه در اعتراض به تورم و سقوط ارزش لیر | DW | 12.12.2021هزاران نفر در استانبول و آنکارا برای اعتراض به ادامه افزایش تورم و کاهش ارزش پول ملی ترکیه به خیابان‌ها آمدند. منتقدان سیاست‌های حزب حاکم را عامل این وضعیت می‌دانند اما اردوغان بر ادامه آنها پافشاری می‌کند. SHIBA shibaswap shibainu leash shibabone shibacoin Oshiverse Shibarium shiba مردم ایران چرا خاموشید ارزش پول ایرانی همین روز ها بصفر خواهد رسید، بمردم ترکیه نگاه کنید برای برای پائین آمدن پولشان چه می‌کند حس وطن پرستی این ملت کجا رفته؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »