گفت‌وگو با یک قاچاقچی بنزین: الان در خود ایران می‌توانم ۲۰۰ درصد سود کنم

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

«اگر بنزینی را که لیتری ۱۰۰۰ تومان برای صادر کردن به کردستان عراق تحویل گرفته‌ام همین‌الان در خود ایران به فروش برسانم بیش از ۲۰۰ درصد نصیبم می‌شود.» این حرف یک تاجر عراقی پس از گران شدن بنزین است. شهروندخبرنگاری اعتراضات_پاییز_۹۸

ایران اخبار, ایران سرفصلها

قاچاق سوخت از ایران به کردستان عراق موضوعی است که هرازگاهی در رسانه‌ها مطرح می‌شود اما هیچ‌گاه اراده جدی برای برخورد با آن وجود نداشته است. یک قاچاقچی بنزین می‌گوید: «گالن‌های ۲۰ لیتری و حمل آن توسط قاطر، موتورسیکلت و حتی تویوتا و وانت‌بار و انتقال آن به‌صورت شبانه توسط قاچاقچیان و برخی کولبران از طریق شهرهای مرزی مریوان، بانه، سقز و غیره، شکل غیررسمی خروج بنزین است.

او با تاکید بر اینکه انتقال بنزین به اقلیم کردستان هم با توجه به تفاوت قیمت چشمگیر بنزین در عراق، می‌تواند سود زیادی را عاید هر تاجری بکند، می‌افزاید: «در عراق به‌صورت رسمی سه نوع بنزین شامل بنزین نرمال، مخزنی و سوپر عرضه می‌شود و قیمت آن‌هم بین ۴۵۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان است؛ اما از چند سال پیش که بنزین ایرانی هم به منطقه کردستان وارد شد، به دلیل کیفیت مطلوب‌تر، طرفداران زیادی پیدا کرده است و قیمت آن از سه نوع بالا بیشتر است و بیش از ۱۰ هزار تومان هم می‌رسد.

زانیار که سال‌هاست با ایران روابط تجاری در موضوعات مختلف دارد و این کشور را به‌خوبی می‌شناسد، در رابطه با شیوه دیگر رساندن بنزین ایران به کردستان نیز گفت: «گالن‌های ۲۰ لیتری و حمل آن توسط قاطر، موتورسیکلت و حتی تویوتا و وانت‌بار و انتقال آن به‌صورت شبانه توسط قاچاقچیان و برخی کولبران از طریق شهرهای مرزی مریوان، بانه، سقز و غیره، شکل غیررسمی خروج بنزین است.»

به گفته او قاچاق بنزین از ایران به عراق، در بسیاری موارد با همکاری برخی مسوولان و مرزبانان، سودهای هنگفتی نصیب دو طرف می‌شود: «تاجرانی را می‌شناسم که با مسوولان پتروشیمی‌های ایران قرارداد صدور ۱۰ هزار تن بنزین را هم بسته‌اند.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازداشت ۱۲ قاچاقچی با ۴۳۸ کیلو زعفران تقلبی در مشهد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ظریف: اراده ایران برای گفت‌وگو با همه کشورهای منطقه جدی استظریف در دیدار همتای عمانی: ایران از هر حرکت و ابتکاری که با حسن نیت در راستای کاهش تنش ها در منطقه انجام پذیرد استقبال و به آن کمک خواهد کرد اراده ایران برای گفتگو با همه کشورهای منطقه است و پویش صلح هرمز در همین راستا ارائه شد ظریف_گوه_خورد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یک روز با اعتراضات در شیلی؛ گزارشی از آرش عزیزی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

هم‌زمانی دستگیری بهاییان بهارستان با درخواست برخورد با آن‌ها در نماز جمعه۳۲ سال اصفهان زندگی کردم درس خوندم تدریس کردم اکثرا میدونن محله ارمنی نشین جلفا داره و کلیمی و بهایی هم زیاد هستن تو اصفهان ، به شخصه ندیدم مردم اصفهان کوچکترین مشکلی با هیچکدوم از این ادیان داشته باشن تو همون بهارستان منصف ترین کسبه بهائی ها هستن.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

انصارالله برنده حقیقی گفت‌وگو با عربستان است/ ائتلاف سعودی به محال بودن قطع روابط یمن با ایران اطمینان داردتمام داده‌های میدانی دال بر آن است که گفت‌وگوی جنبش انصارالله با عربستان سعودی به حساب دولت مستعفی تمام می‌شود و انصارالله تنها برنده این گفت‌وگو خواهد بود که نتیجه پایداری چند ساله خود را خواهد دید.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تیموتی ویکس پس از آزادی از دست طالبان: تنها با امید زنده ماندمتیموتی ویکس، استاد استرالیایی دانشگاه کابل که پس از سه سال اسارت از دست نیروهای طالبان آزاد شد، روز یکشنبه برای نخستین بار پس از آزادی، با خبرنگاران در سیدنی صحبت کرد. بیشتر بخوانید 🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »