گفت‌وگوی سفرای خلیجی در وین با رابرت مالی درباره برنامه هسته‌ای ایران

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سفرای کشورهای عضو شورای همکاری خلیجی در وین طی دیدار با رابرت مالی، نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران، نگرانی‌های امنیتی از برنامه هسته‌ای

به گزارش «العربیه» شاهزاده عبدالله بن خالد بن سلطان، سفیر پادشاهی عربی سعودی در اتریش، چهارشنبه 12 ژانویه، گفت که او طی دیدار سفرای کشورهای خلیجی در وین با رابرت مالی، نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران بر «نگرانی‌های امنیتی» از برنامه هسته‌ای ایران تاکید کرده است.

از سویی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه چهارشنبه اعلام کرد که مذاکرات در وین برای احیای توافق هسته‌ای با ایران پیشرفت اندکی داشته است. وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که واشینگتن با شرکای خود برای دست‌یابی به توافقی که مانع از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای شود، همکاری می‌کند.پیش از این یک دیپلمات غربی در گفت‌وگو با «رویترز» فاش کرد که اول فوریه آخرین مهلت برای مذاکرات وین درباره برنامه هسته‌ای ایران خواهد بود.

این دو منبع گفته‌اند که تنها چند هفته مانده تا دولت آمریکا به ریاست بایدن به این تصمیم قاطعانه برسد که یا با ایران توافق کند و ایالات متحده به برجام بازگردد و یا این‌که مذاکرات فروپاشیده و دولت بایدن به سوی اعمال فشارهای بیشتری علیه ایران اقدام کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

سفرای کشورهای حوزه 'خلیج فارس' درست است. ما رو نقشه جایی بنام کشورهای خلیجی نداریم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتصاب شش زندانی در اوین در اعتراض به «قصور آشکار» مسئولان در مرگ بکتاش آبتینشش تن از زندانیان سیاسی محبوس در اوین در اعتراض به قصور مقامات در مرگ بکتاش آبتین، شاعر و فیلمساز زندانی و عدم رسیدگی به مطالبات خود، از روز ۲۲ دی‌ماه دست به اعتصاب کامل زده‌اند. 💥💥💥بحث امشب موتا اختصاص دارد به چرایی شلیک به هواپیمای اوکراینی و همکاری توامان دولت و سپاه روسپیه در این فاجعه. موتا نشان می‌دهد تنها راه پیروزی جنبش براندازی، پاکسازی آن از وجود نحس خائنان، انحراف از شیوه مبارزات احمقانه و جهان‌سومی مسلکونات است.👇
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ند پرایس: حفظ برجام نیازمند پیشرفت بیشتر و سریع‌تر در مذاکرات وین است🔺 ند پرایس: حفظ برجام نیازمند پیشرفت بیشتر و سریع‌تر در مذاکرات وین است ▪ همزمان با ادامه مذاکرات احیای برجام در وین سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که باید روند گفت‌و‌گوها تسریع شود و پیشرفت آن نیز افزایش یابد. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

فرانسه: هنوز تا رسیدن به توافق در وین فاصله داریموزیر امور خارجه فرانسه: *هنوز تا رسیدن به توافق در وین فاصله داریم *مذاکرات ادامه دارند. کند هستند، خیلی کند *این باعث ایجاد شکافی می‌شود که فرصت یافتن راهکاری در راستای منافع تمامی طرفین را به خطر می‌اندازد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ایران از احتمال «توافق موقت» در مذاکرات اتمی وین خبر دادوحید جلال‌زاده، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران درباره توافق موقت یا دائم در مذاکرات اتمی وین گفت که پیشنهادات 1+4 برای «توافق موقت» ایده‌آل ما نیست اما
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

جیمی کارتر: آمریکا در لبه پرتگاه و در آستانه جنگ داخلی است +تصاویر و فیلمجیمی کارتر: آمریکا در لبه پرتگاه و در آستانه جنگ داخلی است رئیس‌جمهور سابق آمریکا ضمن ابراز نگرانی درباره دموکراسی در آمریکا می‌گوید ایالات متحده دارد لبه پرتگاه تلوتلو می‌خورد و احتمال جنگ داخلی وجود دارد. یادداشت کامل رئیس جمهور سابق آمریکا را بخوانید:
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

کشف بزرگ‌ترین محموله‌ هروئین و کوکائین در کرواسی در بدنه کاذب قایقپلیس این فیلم از غواصان را در زیر آب و در جریان عملیات بریدن بدنه کاذب این قایق و انتقال هروئین منتشر کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »