گفتگوی تلفنی بورل و امیرعبداللهیان در آستانه آغاز مذاکرات وین

18/09/1400 11:43 ق.ظ

در گفتگوی تلفنی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر خارجه ایران، این اتحادیه به ایران اطلاع داد که باید در دور هفتم مذاکرات هسته‌ای در وین، پیشرفت سریعی حاصل شود. - خبرگزاری آناتولی

در گفتگوی تلفنی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر خارجه ایران، این اتحادیه به ایران اطلاع داد که باید در دور هفتم مذاکرات هسته‌ای در وین، پیشرفت سریعی حاصل شود.

وی درباره این گفتگو که به درخواست طرف ایرانی انجام شد، گفت که «حس ضرورت و فوریت» را به عبداللهیان بیان کرده است. وی در این گفتگو تاکید کرده که ما باید در مذاکرات برای برقراری مجدد توافق هسته‌ای سریعتر حرکت کنیم.

این مذاکرات که در آن اجرای کامل توافق هسته‌ای ایران و بازگشت آمریکا به توافق مورد بحث قرار گرفت، پس از وقفه‌ای حدود 5 ماهه از 29 نوامبر ماه از سر گرفته شد و مذاکرات در 3 دسامبر به حالت تعلیق درآمد. جلساتی که در وین با حضور نمایندگانی از روسیه، چین، آلمان، فرانسه، انگلیس و ایران به ریاست مورا معاون دبیرکل و مدیر سیاسی سرویس روابط خارجی اتحادیه اروپا که هماهنگ کننده برنامه هسته ای است، برگزار شد. به دلیل عدم توانایی طرفین در حصول توافق به حالت تعلیق درآمد.

طرف‌های اروپایی با این استدلال که هیئت ایرانی تغییرات گسترده‌ای در پیش‌نویس توافق‌نامه مورد توافق در مذاکرات قبلی ایجاد کرده است، تهران را به «موضع سخت» در مذاکرات متهم می‌کنند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

ند پرایس: گفتگوی غیرمستقیم سخت است و اگر با ایرانی‌ها مذاکرات مستقیم داشتیم، کارآمدتر بود🔺 ند پرایس: گفتگوی غیرمستقیم سخت است و اگر با ایرانی‌ها مذاکرات مستقیم داشتیم، کارآمدتر بود ▪️ند پرایس گفت: «ما معتقدیم اگر قادر به انجام مذاکرات مستقیم با ایرانی‌ها بودیم، این گفت‌وگوها بسیار کارامدتر می‌بودند و به پیشرفت بیشتری دست می‌یافتیم.» ند پرایس دلش برای تروریست‌ها تنگ شده. رابطه با امریکا برای ملاها یعنی مرگ موش، این بدبخت‌ها در طول این بیش از چهل سال برا ماندگاری جز شعار مرگ بر این و اون ندارن، از فلسفه وجودی تهی شدند، این را هم ازشان بگیرید یعنی هیچ.. بیچاره ایران و ایرانی که این میان در حال نفله شدنه.. 🤮🤮🤮🤮

ابراز نگرانی وزیر خارجه فرانسه از قصد احتمالی ایران برای وقت‌کشی در مذاکرات هسته‌ای🔺ابراز نگرانی وزیر خارجه فرانسه از قصد احتمالی ایران برای وقت‌کشی در مذاکرات هسته‌ای ▪️وزیر خارجه فرانسه می‌گوید انتظار می‌رود مذاکرات احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ با ایران روز پنجشنبه در وین از سر گرفته شود. ⬇️ بیشتر بخوانید: هدف دموکراتهای آمریکا و شخص بلینکن و بایدن کله پ.و.ک تنها خرید زمان برای نظام جهت ساخت بمب اتمیست کشورهای اروپایی نیز گوش بفرمان پوتین قسمت ششم (برنامه حکم امسال صورتی دگر است) را ببینید و بدانید که لیدر ری استارت آمده طلبشان را از شما بگیرد و اسرار_جدیدی را برای شما و ملت_ایران فاش کند ✔️سرزمین کورش را باید به کورش داد pastonews نقشه_جدید_خاورمیانه_را_ما_کشیدیم قسمت_ششم؛ مانیفست

سالیوان: مذاکرات اتمی مانع اقدامات آمریکا علیه نیروهای نیابتی ایران در منطقه نمی‌شودجیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده با اشاره به «خطر» ایران در منطقه و عملکرد جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت، ایالات متحده فارغ از مذاکرات هسته‌ای برنامه_اتمی_ایران شورای_حکام_آژانس_بین‌المللی کنگره_امریکا اتحادیه_اروپا عربستان - باتشکرازاقدامات وتلاشهای کاخ سفیدوآقای سالیوان برای امنیت و صلح_جهانی . -همانطورکه جهان نظاره گر است ، آخوندهای ایران ، ۶ سال بعد ازتوافق ۲۰۱۵ وعلیرغم نقض آن ودرواقع خیانت به آن

عده‌ای در تلاشند همراه با مذاکرات نرخ ارز را بالا ببرندرئیس جمهور با بیان اینکه عده‌ای شبانه‌روز در تلاش هستند همزمان با مذاکرات، نرخ ارز را بالا ببرند، گفت: منابع ارزی موجود در وضعیت خوبی قرار دارد و برخلاف روزهای اولی که دولت را تحویل گرفته‌ایم نگران وضع نیستیم.

احتمال صدور قطعنامه شورای امنیت علیه ایران در صورت شکست مذاکرات ویندر صورت شکست مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای 2015 موسوم به «برجام»، شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قصد دارد قطعنامه‌ای علیه ایران صادر کند که قسمت پنجم مثلث سی آی ای را اینجا ببینید 👇 ✔️سرزمین کورش را باید به کورش داد سانسور_ری_استارت_تاوان_دارد نقشه_جدید_خاورمیانه_را_ما_کشیدیم 🔴قسمت_ششم؛ ✔️ مانیفست RestartLeader سید_محمد_حسینی برنامه_اتمی_ایران موشکهای_بالستیک (قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحدکه توسط آخوندها نقض شده است ) دخالتهای_منطقه‌ای_ایران العربیة_فارسی : احتمال صدور قطعنامه شورای امنیت علیه ایران در صورت شکست مذاکرات_وین احتمال صدور قطعنامه شورای امنیت علیه ایران در صورت شکست مذاکرات_وین ایالات_متحده و تروئیکای_اروپایی در پایان مذاکرات دور قبل ایران را به «زیاده‌خواهی» و «عدم جدیت» در مذاکرات متهم کردند .

سفارت سعودی در فرانسه: فرد بازداشت‌شده در پاریس هیچ ارتباطی با پرونده خاشقجی نداردسفارت پادشاهی عربی سعودی در فرانسه، سه‌شنبه 7 دسامبر از مقامات فرانسوی خواست «فوراً» خالد العتیبی، شهروند این کشور که به اتهام دست داشتن در «ترور» جمال

در گفتگوی تلفنی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر خارجه ایران، این اتحادیه به ایران اطلاع داد که باید در دور هفتم مذاکرات هسته‌ای در وین، پیشرفت سریعی حاصل شود.جوزپ بورل، نماینده عالی روابط خارجی و سیاست امنیتی اتحادیه اروپا طی توئیتی اعلام کرد که با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، پیش از آغاز مذاکرات هسته‌ای که امروز در وین ادامه خواهد داشت، تلفنی گفتگو کردند.

وی درباره این گفتگو که به درخواست طرف ایرانی انجام شد، گفت که «حس ضرورت و فوریت» را به عبداللهیان بیان کرده است.

وی در این گفتگو تاکید کرده که ما باید در مذاکرات برای برقراری مجدد توافق هسته‌ای سریعتر حرکت کنیم.

این مذاکرات که در آن اجرای کامل توافق هسته‌ای ایران و بازگشت آمریکا به توافق مورد بحث قرار گرفت، پس از وقفه‌ای حدود 5 ماهه از 29 نوامبر ماه از سر گرفته شد و مذاکرات در 3 دسامبر به حالت تعلیق درآمد.

جلساتی که در وین با حضور نمایندگانی از روسیه، چین، آلمان، فرانسه، انگلیس و ایران به ریاست مورا معاون دبیرکل و مدیر سیاسی سرویس روابط خارجی اتحادیه اروپا که هماهنگ کننده برنامه هسته ای است، برگزار شد. به دلیل عدم توانایی طرفین در حصول توافق به حالت تعلیق درآمد.

طرف‌های اروپایی با این استدلال که هیئت ایرانی تغییرات گسترده‌ای در پیش‌نویس توافق‌نامه مورد توافق در مذاکرات قبلی ایجاد کرده است، تهران را به «موضع سخت» در مذاکرات متهم می‌کنند.

از سوی دیگر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران اظهار داشت که پیشنهادات و راه حل با توافق هسته‌ای سازگار است.