گفتگوهای روسیه و آمریکا درباره توافق هسته‌ای با ایران

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

گفتگوهای روسیه و آمریکا درباره توافق هسته‌ای با ایران العربية

ایران اخبار, ایران سرفصلها

میخائیل اولیانوف، سفیر موسکو در سازمان‌های بین‌المللی در وین گفت که با رابرت مالی فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران دیدار وموضوع بازگشت همه طرف‌های برجام به اجرای کامل این توافق را بررسی کرده است.

دو گروه از کارشناسان هم به شکل همزمان مسئول بررسی تحریم‌هایی که باید آنها را بردارد و اقداماتی که ایران باید انجام دهد، شدند. این دو گروه باید روز جمعه آینده که نشست دوم کمیته مشترک برگزار می‌شود، باید گزارش کار خود را ارائه دهند. این دیپلمات ارشد روس در صفحه توئیترش نوشت: «دو گروه در سطح کارشناسی پیرامون رفع تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای موظف شدند تا گام‌های لازم از سوی تهران و واشنگتن را در خصوص اجرای کامل برجام شناسایی کنند.»

موضوع زمان‌بر بودن حصول توافق از سوی طرف آمریکایی هم مطرح شد و رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در موضوع ایران گفتکه «حصول توافق پیش از انتخابات ریاست جمهوری ایران ضرورت ندارد» واشنگتن برای ارتباط با با هر یک از مسئولان در تهران آمادگی دارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار وزیر خارجه آمریکا به روسیه درباره اوکراینوزیر خارجه آمریکا هشدار داد که اگر روسیه در برابر اوکراین «تهاجمی یا بی‌پروا» رفتار کند، هزینه و پیامدهایی خواهد داشت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رایزنی روسیه و آمریکا در وین درباره احیای برجام و لغو تحریم‌های ایراننماینده روسیه در وین از دیدار و رایزنی دوجانبه هیئت این کشور با هیئت آمریکا در وین درباره احیای توافق هسته ای خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چه‌گونه شبکه‌های هوادار روسیه درباره فایزر دروغ پراکنی می‌کنند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

نشست سران اتحادیه اروپا درباره کرونا، تغییرات اقلیمی و روسیه | DW | 23.04.2021سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا به منظور تبادل‌نظر پیرامون پاندمی کووید۱۹، تغییرات آب‌وهوایی و چگونگی برخورد با دولت روسیه در ماه مه نشستی برگزار می‌کنند. این نخستین جلسه حضوری آنها در سال جاری خواهد بود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

هشدار ناتو به روسیه درباره افزایش حضور نظامی در مرز اوکراین | DW | 06.04.2021افزایش تردد نیروهای نظامی روسیه در مرز اوکراین موجب نگرانی دولت کی‌یف و همچنین کشورهای عضو ناتو شده است. ناتو افزایش حضور نظامی روسیه در مرز اوکراین را اقدامی تحریک‌آمیز خوانده و نسبت به آن هشدار داده است. دول اروپایی باید فورا و بدون هیچ پیش شرطی اقدام به خویشتن داری کنن، در ضمن به دلیل سابقه ننگین در استفاده از سلاح های شیمیایی، فورا انبارهای شیمیایی رو برای بازررسی بازرسان بی طرف باز کنن مثل این میماند که بگی کسی حق ندارد وسایل خانه خودش را انطور که لازم است و صلاح میداند در منزل خودش جابجا کند !!! بعد امریکا از هزاران کیلومتر انطرف تر بیاد بگه تو نیروهای نظامی خودت را داخل خاک خودت حق نداری جابجا کنی . این مسخره ترین چیزی است که میشه گفت
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »