گفتگوی فرماندهان ارتش‌ روسیه و آمریکا درباره سوریه

04/09/2019 07:03:00 ب.ظ

روسیه, آمریکا

گفتگوی فرماندهان ارتش‌ روسیه و آمریکا درباره سوریه

04.09.2019مسکو/ علی جورا/ خبرگزاری آناتولیوزارت دفاع روسیه اعلام کرد: ژنرال والری گراسیموف، رئیس ستاد کل ارتش این کشور با جوزف دانفورد، همتای آمریکایی خود در مورد سوریه به‌صورت تلفنی گفتگو کرده است.طرفین در این گفتگو به بررسی اقدامات لازم برای جلوگیری از حوادثی که در جریان عملیات‌ علیه تروریسم در سوریه رخ می دهد پرداخته اند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

دیدار و گفتگوی ظریف با رئیس پارلمان بنگلادش- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimوزیر خارجه ایران با رئیس پارلمان بنگلادش دیدار و گفتگو کرد.

تاکید لاوروف و ظریف بر حق ترکیه در تامین امنیت مرزهایشوزیران امور خارجه روسیه و ایران بر حق مشروع ترکیه در تامین امنیت مرزی خود با سوریه تاکید کردند. - خبرگزاری آناتولی

بازتاب سخنان امروز روحانی درباره رد مذاکره دوجانبه ایران و آمریکا در رسانه‌های جهانسخنان رییس‌جمهور ایران در جلسه امروز مجلس مورد توجه رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفت.

ربیعی: اروپایی‌ها می‌خواهند با آمریکا هماهنگ کنند- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی دولت: *اروپایی‌ها می‌خواهند با آمریکا هماهنگ کنند *اگر اروپا توافق را نگیرد ما گام_سوم را در روز مقرر اجرایی می‌کنیم *ما منتظر اروپا هستیم *البته وعده خرید نفت محقق شده و اکنون هم رفته‌اند تا مجوز آن را بگیرند

ظریف: روابط ایران و روسیه به نفع منطقه و صلح و امنیت بین‌المللی استمسکو - ایرنا - وزیر امور خارجه ایران با اشاره به اینکه ایران توانسته در شش سال گذشته یک گفت‌وگوی منظم و دائمی با روسیه داشته باشد، گفت: روابط راهبردی ایران و روسیه به نفع منطقه و صلح و امنیت بین المللی است.

حاشیه‌های یک انتخاب تازهدر اتاق_روشن ۲۵ امیر پوریا و کیوان کثیریان به نقد و بررسی مستند «در جستجوی فریده» نشسته‌اند. همچنین نگاهی داشته‌اند به فرآیند انتخاب این فیلم به عنوان نماینده سینمای ایران برای حضور در بخش بین‌الملل فستیوال اسکار.

روسای ستاد کل نیروهای مسلح روسیه و آمریکا به‌صورت تلفنی در مورد سوریه گفتگو کردند.خبرگزاری تسنیم ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که برای دیداری رسمی در داکا، پایتخت بنگلادش به سر می برد، عصر امروز با خانم شیرین شرمین چودری،  رئیس پارلمان این کشور دیدار کرد.وزیران امور خارجه روسیه و ایران بر حق مشروع ترکیه در تامین امنیت مرزی خود با سوریه تاکید کردند.به گزارش ایلنا، حسن روحانی رییس‌جمهور ایران در جلسه رای اعتماد به دو وزیر پیشنهادی در مجلس گفت: هیچ تصمیمی برای مذاکره با آمریکا نداریم .

04.09.  تقویت تلاش‌های مشترک در جهان اسلام و مجامع بین‌المللی، از جمله در اتحادیه بین المجالس کشورهای اسلامی نیز از دیگر مباحث مورد گفتگوی طرفین در این دیدار بود.2019 مسکو/ علی جورا/ خبرگزاری آناتولی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: ژنرال والری گراسیموف، رئیس ستاد کل ارتش این کشور با جوزف دانفورد، همتای آمریکایی خود در مورد سوریه به‌صورت تلفنی گفتگو کرده است.2019 مسکو/خبرگزاری آناتولی سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه پس از دیدار با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود در مسکو در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه پیگیر تلاش‌های ترکیه و آمریکا برای ایحاد منطقه امن در سوریه هستند، اظهار داشت: منافع مشروع آنکارا در محافظت از امنیت مرزی اش را به رسمیت می‌شناسیم. طرفین در این گفتگو به بررسی اقدامات لازم برای جلوگیری از حوادثی که در جریان عملیات‌ علیه تروریسم در سوریه رخ می دهد پرداخته اند. گفتنی است در منطقه کاهش تنش ادلب به ابتکار ترکیه و روسیه در 31 اوت 2019 آتش‌بس اعلام شد. راشاتودی هم در خبری به سخنان امروز روحانی در مجلس پرداخت و در این باره نوشت: رییس‌جمهور ایران گفت که هرگز با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم.

روز بعد نیز آمریکا این منطقه را هدف قرار داد. همزمان خواهان تامین منافع عرب‌های ساکن شرق فرات هستیم و از هر تصمیمی که حاکمیت و یکپارچگی سوریه را مدنظر قرار دهد، پشتیبانی خواهیم کرد». فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) دلیل این حمله را تبدیل شمال ادلب به منطقه امن برای القاعده دانسته است. .