گفتگوی کالین و بولتون پیرامون منطقه امن در سوریه

18/05/1398 07:31:00 ب.ظ

کالین با مشاور امنیت ملی کاخ سفید آمریکا به‌صورت تلفنی گفت‌و‌گو کرد

Aynur Ekiz,Fatemeh Zengeneh | Ankara آنکارا/ خبرگزاری آناتولی ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه و جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید ایالات متحده آمریکا پیرامون روابط دوجانبه و تحولات اخیر منطقه به‌صورت تلفنی گفتگو کردند.

طرفین ضمن تاکید بر لزوم اجرای هرچه سریع‌تر توافق ترکیه-آمریکا درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه اعلام کردند: با ایجاد منطقه امن، کریدور تروریستی به «کریدور صلح» تبدیل و شرایط برای بازگشت آوارگان سوری فراهم خواهد شد.

کالین و بولتون همچنین ضمن اشاره به اهمیت راه اندازی این مرکز عملیات به بررسی و تبادل نظر درباره تسریع روند انتقال سیاسی و کمیسیون قانون اساسی در سوریه پرداختند. اقدامات لازم برای افزایش حجم مبادلات تجاری دو کشور، اهمیت سفر ویلبر راس وزیر بازرگانی آمریکا به ترکیه در ماه سپتامبر و جزئیات سفر امسال دونالد ترامپ به آنکارا از دیگر محورهای این تماس تلفنی بود. headtopics.com

گفتنی است وزارت دفاع ترکیه دو روز قبل اعلام کرد که روند مذاکرات با هیئت آمریکایی در آنکارا برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه به پایان رسیده است. این مذاکرات 5 تا 7 آگوست جاری در محل وزارت‌خانه در آنکارا برگزار شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

آمریکا در میانه تشدید جنگ تجاری با چین، از گفتگوی بیشتر استقبال می کندآمریکا در میانه تشدید جنگ تجاری با چین، از گفتگوی بیشتر استقبال می کند مشاور اقتصادی رئیس جمهوری آمریکا گفت اگر توافق یا پیشرفت خاصی حاصل شود، پرزیدنت ترامپ ممکن است در تعرفه های اعمال شده بر محصولات چینی تجدیدنظر کند.

گفتگوی آپارات- فیلم 'لِرد'گفتگوی آپارات با فرید اسماعیل‌پور پژوهش‌گر فیلم و کاوه فرنام تهیه‌کننده درباره فیلم 'لِرد' ساخته محمد رسول‌اُف را اینجا ببینید.

توافق ترکیه و آمریکاجهت هماهنگی برای ایجاد منطقه امن در سوریهآنکارا و واشنگتن بر سر تشکیل یک مرکز عملیاتی مشترک در ترکیه در اسرع وقت توافق کردند تا ایجاد منطقه

رهبر حزب حرکت ملی ترکیه: ایجاد منطقه امن در شمال سوریه به نفع همه خواهد بوددولت باغچه‌لی، رهبر حزب حرکت ملی ترکیه ایجاد منطقه امن در شمال سوریه را به سود همه منطقه دانست. - خبرگزاری آناتولی

دمشق توافق ترکیه و آمریکا بر سر ایجاد منطقه امن در سوریه را محکوم کرد«سوریه از جامعه بین‌ الملل و سازمان ملل می‌ خواهد که تجاوز آشکار آمریکا و ترکیه را محکوم کنند. این توافق منجر به ایجاد تنشی خطرناک می‌شود و همه تلاش ها برای یافتن راهکاری برای حل بحران سوریه را از بین می‌ برد.»

چاووش‌اوغلو: توافق با آمریکا پیرامون منطقه امن آغاز خوبی است