گفتگوی تلفنی آنتونی بلینکن با عبدالله عبدالله

05/08/2021 11:41:00 ب.ظ

گفتگوی تلفنی آنتونی #بلینکن با عبدالله #عبدالله

بلینکن, عبدالله

گفتگوی تلفنی آنتونی بلینکن با عبدالله عبدالله

وزیر امور خارجه آمریکا و رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان تلفنی گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

05.08.2021واشنگتن/خبرگزاری آناتولیآنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا و عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان تلفنی گفتگو کردند.براساس اطلاعیه منتشر شده از سوی ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، طرفین در این گفتگوی تلفنی درباره راهکارهای تسریع روند صلح در افغانستان رایزنی کرده اند.

بلینکن در گفتگوی تلفنی با عبدالله بر ادامه کمک‌های آمریکا به افغانستان طی روند مذاکرات و صلح تاکید کرده است.طرفین همچنین با محکوم کردن حملات اخیر طالبان به مناطق مختلف افغانستان خواستار واکنش جامعه جهانی نسبت به آن شده اند.از سوی دیگر درحالی که عاقبت روند صلح در افغانستان در هاله ای از ابهام قرار گرفته، درگیری‌های سنگین میان طالبان و نیروهای دولتی این کشور ادامه دارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

محمدرضا گرایی: به رویای قهرمانی در المپیک رسیدمقهرمانی کشتی فرنگی المپیک ٢٠٢٠ گفت: با قهرمانی در این رقابت‌ها به رویای دوران نوجوانی‌ام رسیدم. ای جونم پارچمت بالا کاکو جون رو سفیدمون کردی 👑❤️👑❤️

محمدرضا گرایی طلایی شدفرنگی‌کار وزن ۶۷ کیلوگرم کشورمان با پیروزی در فینال المپیک توکیو قهرمان شد.

قلعه‌نویی: از این ظلم کجا پناه ببریم؟/ ما هم ‌می‌توانیم خیلی کارها بکنیم اما لقمه‌مان سالم استقلعه‌نویی: از این ظلم کجا پناه ببریم؟ ما هم ‌می‌توانیم خیلی کارها بکنیم اما لقمه‌مان سالم است خداییش اولین پنالتی استقلال صد در صد پنالتی نبود و حتی نمیشه جزء اشتباهات داوری حساب کرد چون داور در چند قدمی صحنه و مسلط به صحنه بود. براشون بازی رو درآورد.

امیرحسین زارع به نیمه نهایی المپیک رسید/ مصاف دیدنی با پتریاشویلیامیرحسین زارع به نیمه نهایی المپیک رسید در ادامه رقابت‌های دو وزن دوم کشتی آزاد المپیک ۲۰۲۰ توکیو، امیرحسین زارع نماینده سنگین وزن ایران در دور دوم مقابل اگزون شالا از کوزوو به روی تشک رفت و با نتیجه ۱۳ بر ۲ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد

بخشی از واحدهای مسکونی فرهنگیان تا پایان سال ۱۴۰۰ واگذار می شود/ ساخت و ساز ویلا با وام ۳۰۰ میلیونی صحت نداردمدیرکل رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش گفت:‌ خبر منتشره مبنی بر ساخت و ساز ویلاسازی ویژه‌ی فرهنگیان، نه تنها مورد تایید آموزش و پرورش نبوده بلکه هیچگونه ارتباطی به وزارتخانه نداشته و ادارات کل آموزش و پرورش استانهای گیلان و مازندران نیز در این خصوص هیچ نقشی ندارند.

اتحادیه اروپا برای خرید ۲۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا با شرکت نواواکس توافق کردکمیسیون اتحادیه اروپا روز چهارشنبه اعلام کرد که با شرکت آمریکا یی نواواکس برای خرید ۲۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا به توافق رسیده است.

وزیر امور خارجه آمریکا و رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان تلفنی گفتگو کردند.به گزارش ایسنا، محمدرضا گرایی بعد از قهرمانی در وزن ۶٧ کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک ٢٠٢٠ توکیو، گفت: از دوران نوجوانی رویای کسب مدال المپیک را داشتم و اکنون احساس خوشحالی می‌کنم که به آن رسیدم.به گزارش ایلنا، در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی المپیک توکیو امروز در وزن ۶۷ کیلوگرم محمدرضا گرایی در دیدار فینال روی تشک رفت که با پیروزی مقابل حریف اوکراینی موفق به کسب مدال طلا شد.به گزارش ایسنا، استقلال و گل‌گهر امشب (چهارشنبه) در چارچوب مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ۲ بر یک استقلال به پایان رسید تا این تیم به فینال این رقابت‌ها صعود کند.

05.08. وی درباره اینکه یک سال پیش قول کسب مدال در المپیک را داده بود، خاطرنشان کرد: آن زمان هنوز دوبنده تیم ملی را به دست نیاورده بودم.2021 واشنگتن/خبرگزاری آناتولی آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا و عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان تلفنی گفتگو کردند. گرایی در این مرحله به مصاف راماز زوئیدزه از گرجستان رفت که با پیروزی ۶ بر یک راهی فینال شد تا برای طلا رقابت کند. براساس اطلاعیه منتشر شده از سوی ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، طرفین در این گفتگوی تلفنی درباره راهکارهای تسریع روند صلح در افغانستان رایزنی کرده اند. قهرمان طلایی المپیک توکیو اظهار کرد: در مسابقه فینال وقتی اخطار گرفتم حریف اوکراینی از پشت مچ دستم را گرفت که این حرکت خطا بود. بلینکن در گفتگوی تلفنی با عبدالله بر ادامه کمک‌های آمریکا به افغانستان طی روند مذاکرات و صلح تاکید کرده است. من قبل بازی گفتم فقط عدالت می‌خواهم.

طرفین همچنین با محکوم کردن حملات اخیر طالبان به مناطق مختلف افغانستان خواستار واکنش جامعه جهانی نسبت به آن شده اند. از آن به بعد از لحاظ فنی کشتی را در دست گرفتم و ادامه دادم. از سوی دیگر درحالی که عاقبت روند صلح در افغانستان در هاله ای از ابهام قرار گرفته، درگیری‌های سنگین میان طالبان و نیروهای دولتی این کشور ادامه دارد. طالبان تقریبا تمام مناطق هم مرز با ازبکستان و تاجیکستان را به کنترل خود درآورده و دروازه مرزی حیرتان که مهمترین مسیر تجاری به ازبکستان است را از دو سمت به محاصره در آورده است. انتهای پیام. همچنین در جنوب غربی این کشور نیز بر ولایت غزنی متمرکز شده است. بر اساس اطلاعات دریافتی خبرنگار آناتولی از مقامات محلی، طالبان بیش از 150 شهر از 407 شهر افغانستان را به کنترل خود درآورده است. ما یک شهرستان ۳۰۰ هزار نفری هستیم و در بازی گذشته دو پنالتی‌مان را نگرفتند.

34 ولایت این کشور تحت کنترل نیروهای دولت مرکزی است. .