گفتگوی تفصیلی با امیر خلبان واحدی: ساخت جنگنده سنگین در ارتش آغاز شده است/ برد موشک‌های سایدواندر 2 برابر شد- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 96 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 42%
  • Publisher: 51%

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش: ساخت جنگنده سنگین در ارتش آغاز شد برخی افراد داخل کشور به ما گفتند که شما اف-۵ را رنگ کرده اید اما وقتی آمدند و از نزدیک دیدند متوجه شدند کوثر ربطی به اف-۵ ندارد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در کارنامه خدمتی امیر واحدی مسئولیت هایی همچون فرماندهی پایگاه هوایی شیراز، فرماندهی پایگاه هوایی تبریز، معاونت بازرسی نیروی هوایی ارتش و یک سال هم معاونت بازرسی کل آجا دیده می شود.

هواپیمای اف 5 تک نفره بود و مهارت پروازی بیشتری می خواست. دانشگاه تمام شد و ما هم جزو شاگردهایی بودیک که حق انتخاب داشتیم که من اف 5 را انتخاب کردم و بعد هم برای گذراندن دوره به شیراز رفتیم. بعد از آنکه یک سال دوره اف 5 را گذراندیم به پایگاه تبریز منتقل شدیم و در این پایگاه تمامی دوره های لیدری و معلمی اف 5 را گذراندیم.

من چند سال تبریز بودم و چند سال شیراز و بعد هم به بازرسی نیرو آمدم و دوباره به تبریز رفتم و فرمانده پایگاه تبریز شدم. چهار سال در تبریز فرمانده بودم که جزو بهترین خاطرات زندگی من است و بهترین دوستانم هم در این شهر هستند. زمانیکه می خواستم درجه ام را از آقا بگیرم استرس خاصی داشتم. ما همیشه در زمان احترام به مافوق می گوییم الله اکبر جانم فدای رهبر. وقتی آنجا رفتم این جمله یادم رفت. سردار شیرازی به من گفتند اصلا استرس نداشته باش و هرچه دلت می خواهد بگو. این را که گفتند قدری آرام شدم. خوب این درجه هایی هم که آقا به من دادند را جلوی چشمم نگه می دارم تا یادم نرود که سرباز ایشان هستیم.

در زمان جنگ دستور تشکیل جهاد خودکفایی در نیروی هوایی توسط آقا صادر شد. شهید ستاری هم مجتمع اوج را برای بازسازی هواپیماها ایجاد کردند. تسنیم: کمتر نیروی هوایی در دنیا پیدا می شود که توامان از ناوگان شرقی و غربی استفاده کند. نیروی هوایی ما در ناوگان خود هم هواپیماهای شرقی را دارد و هم هواپیماهای غربی که این موضوع کار آموزش و پشتیبانی از هواپیما را سخت می کند. چگونه با این مشکل کنار آمدید؟ین موضوع مدتی مشکلی برای ما پیش آورد اما با تدبیری که شد متخصصان ما در زمنیه های مختلف آموزش هر دو تایپ را گذراندند و مشکل ما در این حوزه حل شده است.

روی اف-4، اف-5 و طرحی هم روی اف-14 داشتیم که الحمدالله خوب هم جواب داده است. علاوه بر این، نیروی هوایی با کمک صنعت وارد حوزه ساخت هواپیما هم شده است. هواپیماهای صاعقه که یک اسکادران آن در تبریز مستقر است نمونه ای از این تلاش ها است. علاوه بر این هواپیمای جت آموزشی یاسین را داریم که سال گذشته رونمایی شد و یک هواپیمای تماما ایرانی است که بنا داریم این هواپیما را هم به عنوان هواپیمای آموزشی و هم جنگنده پشتیبانی نزدیک هوایی توسعه دهیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نخستین خودرو ساخت ترکیه سال ۲۰۲۲ به بازار می‌آیداردوغان گفت که اجرای این طرح یک «گام تاریخی» برای تحقق رؤیای ۶۰ ساله تولید خودرو بومی در ترکیه خواهد بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکسن ویروس کرونا ساخت دانشگاه آکسفورد جواب دادواکسن ویروس کرونا ساخت دانشگاه آکسفورد جواب داد جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیا واکسن کرونا ساخت دانشگاه آکسفورد تا کریسمس راهی بازار می‌شود؟مت هانکوک، وزیر بهداشت بریتانیا نیز در برابر اعضا کمیسیون تخصصی مجلس گفت با وجود آن که شخصا در زندگی آدم خوش‌بینی است، در بهترین حالت هم در مورد آماده شدن واکسن برای کریسمس امسال نمی‌تواند قولی بدهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ارتش آذربایجان 2 پهپاد ارمنستان را سرنگون کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مجروح شدن هفت سرباز ارتش سوریه در اثر حمله هوایی اسرائیل | DW | 21.07.2020در جریان یک حمله هوایی به یکی از پایگاه‌های ارتش سوریه در جنوب دمشق شماری از نیروهای نظامی سوریه مجروح شده‌اند. دیده‌بان حقوق بشر سوریه مدعی شده که هدف یک پایگاه نیروهای وابسته به ایران در سوریه بوده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پارلمان مصر به ارتش اجازه داد در بحران لیبی «مداخله نظامی» کندکمی قبل از این رای گیری پارلمان، عبدالفتاح سیسی و دونالد ترامپ با یکدیگر به صورت تلفنی در خصوص بحران لیبی گفتگو کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »