گفتگوی صدای آمریکا با برایان هوک: ایالات متحده امیدوار است مبادله زندانی به مباحث فراگیرتری با ایران بیانجامد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

گفتگوی صدای آمریکا با برایان_هوک: ایالات متحده امیدوار است مبادله زندانی به مباحثات فراگیرتر با ایران بیانجامد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

صدای آمریکا - مقام های ارشد دولت آمریکا می گویند ایالات متحده امیدوار است مبادله اخیر زندانی با ایران به مباحثات فراگیر بر سر امور کنسولی بین واشنگتن و تهران منجر شود.

وانگ روز سه شنبه، پس از حدود سه سال حبس به اتهام جاسوسی و در ازای آزادی مسعود سلیمانی، دانشمند ایرانی، آزاد شد. هوک گفت وانگ در شرایطی عالی است و با همسر و پسرش در «پایگاه هوایی رامستاین» به سر می برد.نماینده ارشد ایالات متحده مبادله کم‌سابقه زندانی بین دو کشور را «گام اول خوبی» به سوی دیالوگ خواند، اما پیشنهاد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در یک توییت برای «مبادله فراگیر زندانی» را مفید ندانست.

به گفته او «ظریف سابقه ای طولانی از دادن امیدهای واهی به خانواده آمریکایی های زندانی دارد و چیزهایی می گوید که وقتی پیگیری می کنیم، می فهمیم هیچ پیشنهادی در کار نبوده است.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خریت دیگر بس است در یکجا می گویید رژیم تروریست پرور و مخرب است اما دارید با این گروگان گیرها معامله می کنید و خوشحال هم هستید واقعا شرم اور است

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فهرست افراد تحریمی آمریکا همزمان با روز جهانی حقوق بشرایالات متحده آمریکا یکی از مسئولان عالیرتبه روسیه در چچن، یک افسر پلیس پاکستانی و هیجده فرد دیگر را به دلیل «نقض گسترده» حقوق بشر تحریم کرد. استیون منوچین، وزیر خزانه داری این کشور روز سه شنبه، همزمان با روز جهانی حقوق بشر با انتشار بیانیه ای بر تعهد واشنگتن در حمایت از حقوق بشر تاکید کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا توافق با گروه تروریستی پ.ی.د/پ.ک.ک علیه ترکیه را تکذیب کردوزیر دفاع آمریکا اظهار داشت این کشور نه برای حمله به ترکیه، بلکه به منظور مبارزه با گروه تروریستی داعش با «نیروهای دموکراتیک سوریه» توافق کرده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر دفاع آمریکا: ما با واکنشی جهانی به ایران می‌گوییم که فعالیت‌های بدخواهانه‌اش تحمل نمی‌شودوزیر دفاع آمریکا: ما با واکنشی جهانی به ایران می‌گوییم که فعالیت‌های بدخواهانه‌اش تحمل نمی‌شود مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده، در مورد تهدیدهای جمهوری اسلامی گفت که جامعه جهانی این تهدیدها را تحمل نخواهد کرد. شما مجازید از جانب خودتان سخن بگوئید! امریکا عبارت از 'جهان'نیست که از جانب 'جهان'سخن گوید! ضرب المثل فارسی: 'کافر همه را بکیش خود پندارد'!😀
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کرۀ شمالی: حتی با از سرگیری مذاکرات نیز آمریکا چیزی برای ارائه نداردنماینده آمریکا می‌گوید اگرچه ضروری است تا شورای امنیت برای پاسخگویی به هر تحریکی آماده باشد، اما واشنگتن نیز آماده است تا همزمان «گام‌های موثری» را در راستای توقف برنامه‌های هسته‌ای و موشکی کرۀ شمالی بردارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کردوزارت خزانه‌داری آمریکا چندین شرکت و فرد ایرانی را در لیست تحریم‌ها قرار داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نرخ بهره در بانک مرکزی آمریکا ثابت ماند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »