گفتگوی فعال اویغور با یورونیوز: هدف چین کمونیست پاکسازی قومی سین‌کیانگ از اویغورهاست

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 59%

اکبر تورسون، نماینده اویغورهای بلژیک در گفتگو با یورونیوز در بروکسل اعلام کرد که اقلیت مسلمان اویغور در چین از بی‌تفاوتی و عدم واکنش دولت‌های مدعی اسلام‌مداری علیه دولت چین ناامید و خشمگین هستند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

با ابتکار عمل آلمان روز سه‌شنبه ۳۹ کشور عضو سازمان ملل متحد، با انتشار بیانیه‌ای نگرانی شدید خود را از «عدم احترام دولت چین به اقلیت اویغورها» به اطلاع دبیرکل سازمان ملل رساندند.

اکبرتورسون به نمایندگی از جامعه اویغورها در اروپا می‌گوید: «در تمام هشدارها و نامه‌هایی که علیه سرکوب اویغورها در سازمان ملل تصویب می‌شود نامی از کشورهای با اکثریت مسلمان نمی‌بینیم. نمی‌دانم آیا باید بگویم این برای ما اویغورها خبر خوبی است یا بد. شخصا از این که جهان بدون قرارگرفتن در رنگ و لوای مذهب، قوم و ملیت از یک اقلیت مظلوم و دردکشیده دفاع می‌کند استقبال می‌کنم اما از سوی دیگر بسیاری از اویغورها بسیار در این باره ناراحت هستند.

او می‌افزاید: «دولت ایران دست‌کم می‌توانست در پیامی نمادین از جمهوری خلق چین بخواهد تا کشتار و سرکوب اویغورها را متوقف کند. اما هیچگاه این اتفاق نیفتاده است. ما همچنان منتظر چنین واکنش‌هایی هستیم. درباره مردم ایران و عدم واکنش آنها نیز معتقدم که آنها آنطور که باید در جریان سرکوب اویغورها قرار نمی‌گیرند و به همین دلیل هم شاید شاهد واکنشی از سوی آنان نبوده‌ایم.

اکبر تورسون می‌گوید: «ما درباره هزاران یا ده هزار نفر صحبت نمی‌کنیم؛ درباره بیش از پنج میلیون نفر حرف می‌زنیم. بیش از ۵ میلیون نفر که در اردوگاه‌های تعلیم و تربیت به سمت مرگ می‌روند، اردوگاه های مرگی که یادآور فجایع ارودگاه‌های مرگ یهودیان در لهستان است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خامنه ای زبونش رو موش خورده؟ مدافع مسلمین مظلوم جهان تو کدوم سوراخی قایم شده که جرات نداره از ایغورها حرف بزنه؟

یک خبر درست زدید 🤔🤔

میترسم اینارو هم آزاد بزارن،طالبان و داعش و چچن و ... از این چیزا از توش دربیاد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نفوذ پکن در اروپا؛ صربستان با چه هزینه‌ای برای چین فرش قرمز پهن کرد؟از زمان راه اندازی ابتکار «یک کمربند، یک جاده» توسط چین، پکن به سرمایه گذاری‌های زیربنایی گسترده‌ای در ده‌ها کشور پرداخته است. یکی از این کشورها صربستان بوده که چین از سال ۲۰۱۶ میلادی اجرای پروژه‌های متعدد از استخراج معادن گرفته تا ساخت بزرگراه‌ها، کارخانه‌ها و راه آهن را در این کشور آغاز کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

احتمال استفاده اضطراری واکسن کووید-۱۹ چین در مقیاس جهانیاحتمال استفاده اضطراری واکسن کووید-۱۹ چین در مقیاس جهانی یکی از مقامات سازمان بهداشت جهانی: چین در حال مذاکره برای ارزیابی واکسن‌های کووید-۱۹ تولید محلی خود توسط سازمان بهداشت جهانی است تا گامی برای در دسترس قرار دادن آن‌ها برای استفاده بین‌المللی باشد. کرونا بگیریم شرف داره به این واکسن احتمالی شما بزنین با اعوان و انصارتون
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترکیه: از وضعیت تُرک‌های اویغور نگران هستیمسخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه گفت که آنکارا نگران وضعیت ترک‌های اویغور و دیگر اقلیت‌های مسلمان در سینجان است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بیانیه ایران، روسیه، چین و ۲۳ کشور دیگر: تحریم‌های آمریکا مبارزه با کرونا را سخت کرده است - BBC News فارسی۲۶ کشور از جمله ایران، روسیه، چین در بیانیه‌ای مشترک از ایالات متحده و کشورهای غربی خواستند تا به اعمال تحریم‌های یک جانبه پایان دهند. کشورهای امضاکننده این بیانیه‌ می‌گویند این دست تحریم‌ها مبارزه با شیوع ویروس کرونا را دشوار کرده است. ماایرانیان بدون کروناهم بوسیله جمهوری اسلامی کشته وکشانده میشویم. هدف وخواسته بیشترمردم ایران نابودی حکومت اسلامی است. والبته مانابودی اسلام راهم میخایم همکی کشورهای دمکراتیک و ازادیخواە با بلندگوی ایت اللە بی بی سی چین عمدا دنیارو الوده کرد وباید دنیا دربرابر چین وروسیه متحد بشن والا دنیایی تاریک درانتظارمونه
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نبرد ناگورنو-‌قره‌باغ؛ گزارش اختصاصی یورونیوز از حمله به شهرهای آذربایجانامین ابراهیموف، گزارشگر یورونیوز تنها خبرنگار خارجی است که اجازۀ ورود به این مناطق را یافته، تیم فیلمبرداری یورونیوز تحت نظارت (اما بدون دخالت ارتش آذربایجان) مشغول تهیه فیلم و گزارش از این مناطق شده است. چرا هیچ‌ گزارشی در مورد حمله‌ی آذربایجان با استفاده از بمب های خوشه‌ای نمیدید. همه دنیا می دانند که 30 سال پیش ارمنستان آغازگر جنگ و کشتار بود و یک میلیون شهروند آذربایجانی را از شهرهایشان آواره کرد همه دنیا می دانند که اعضای حزب داشناک د خوجالی khojali چه جنایتهایی انجام دادند که حتی نوشتن آن جنایات شرم آور است رئیس جمهورآذربایجان بایستی کشورش را ازدامی که اردوغان برای نابودی آن پهن کرده نجات بدهد آدربایجانیها ترک نژادنیستندترک زبانندواین زبان ترکی یک گویش است اخیرااقرارعلی اف هم هنگام تدوین قانون اساسی آدربایجان اعلام داشته مردم آدربایجان ترک نیستندودرست هم گفته
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتقاد روسیه و سوریه از نقش ترکیه در تشدید مناقشه ناگورنو قره باغبا گذشت ۱۰ روز از آغاز درگیری‌های ارمنستان و جمهوری آذربایجان در منطقه ناگورنو قره‌باغ، انتقادات برخی از کشورها از نقش ترکیه در تشدید این مناقشه و آوردن شبه‌نظامیان اسلام‌گرا از سوریه به این منطقه در حال افزایش است. با عنایت به ورود اسلام گرایان سوری و تکفیری به جمهوری آذربایجان به نظر می رسد که ادامه سیاست یکی به نعل یکی به میخ از سوی ایران بی منطق شده است باید تعارفات را کنار گذاشت و صراحتا از جمهوری ارمنستان حمایت نمود چرا که مرزهای ایران در خطر است. با باز کردن پای تروریست ها به منطقه، می خواهند سر گربه (ایرانمان) را ببرند؟! هرچی جنگ و خونریزی و جنایت توی دنیا اتفاق می افته غیر ممکنه یا ایران یا ترکیه نقشی در اون نداشته باشن .اگه جنگ هزاران کیلومتر از این دو کشور هم فاصله داشته باشه مطمئنا نقشی در اون دارن حالا چه برسه به قره باغ که بیخ گوششونه.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »