گفتگو|شاکری: مخالفت با ارز 17500 به‌معنای موافقت با ارز 4200 نیست/ هم خلق یک‌شبه 4200 غلط بود، هم حذف یک‌شبه/ هشدار درباره تشدید تورم 1400- اخبار پول | ارز | بانک - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هشدار درباره تشدید تورم ۱۴۰۰ | در صورت تصویب دلار ۱۷۵۰۰ تومانی عملاً شاهد افزایش ۳۰۰ درصدی نرخ ارز دولتی خواهیم بود شاکری کارشناس اقتصادی: هم خلق یک‌شبه ارز_۴۲۰۰_تومانی غلط بود، هم حذف یک‌شبه مخالفت با ارز ۱۷۵۰۰ به‌معنای موافقت با ارز ۴۲۰۰ نیست

روی چهار کالای اساسی ذرت دامی، جوی دامی، کنجاله سویا و دانه سویا مشروط به اینکه تخصیص ارز کامل و بهنگام باشد می‌توانیم اثر اهرمی در کنترل تورم به دست بیاوریم، البته تأکید می‌کنم که این جمله به‌معنی توصیه استفاده از ارز 4200تومانی برای تمام کالاها نیست بلکه به‌معنی مغتنم شمردن فرصتی است که شکل خاص واردات ایران و شکل خاص اثر آن در اقتصاد ایران را در اختیار ما قرار می‌دهد.

شاکری تصریح کرد: یعنی اگر شرایط مانند سال 98 باشد و به‌راحتی بتوانید ارز را تخصیص دهید، در سال 98 می‌توانید نشان دهید که هم در کالاهای مستقیم و هم در کالاهای غیرمستقیمی که به این چهار کالا ارتباط دارند، نرخ رشد اصلاً به‌اندازهآزاد نبوده است اما باز هم تأکید می‌کنم اینها مشروط به این است که بتوانید ارز را به‌درستی تخصیص دهید.

این کارشناس اقتصادی تأکید کرد: فرض بر این است که دولت ارز را به بانک مرکزی می‌فروشد و بانک مرکزی ریال را به دولت با نرخی خیلی بیشتر از قبل، می‌دهد؛ در اینجا انتظار این است که بانک مرکزی با فروش ارز داخل ترازنامه‌اش این فرایند را سترون بکند اما با وجود این، در عمل اتفاقات متعددی می‌افتد که باید حواسمان به آنها باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آیا علی سیستانی در دیدار با پاپ، با طرح عادی سازی رابطه با اسرائیل مخالفت کرد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

برخی اقشار با یارانه نقدی زندگی می‌کنند/ سفره‌های مردم کوچک شده است/ کالاهای اساسی با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی وارد اما با ارز ۲۵ هزار تومانی به دست مردم می‌رسدعضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به جهت اینکه یارانه‌ها درست به دست مردم برسد ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را که به برخی از کالاهای اساسی داده می‌شد را حذف کرد تا این ارز به عنوان یارانه نقدی در اختیار مردم گذاشته شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

پرداخت مابه‌التفاوت ارز ترجیحی با ارز ۱۷ هزار و ۵۰۰ به مردم باید در صحن مجلس بررسی شود/ حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰تومانی نباید یک شبه صورت گیردیک عضو کمیسیون تلفیق سال ۱۴۰۰ تاکید کرد: این که گفته می‌شود مابه‌التفاوت ارز ۴ هزار و ۲۰۰تومانی تا ارز ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومانی به صورت یارانه به مردم داده می‌شود نیازمند بررسی در صحن مجلس و رأی همه نمایندگان است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

با افزایش قیمت ارز از سوی مجلس؛ درآمدهای واهی و هزینه‌های قطعی خواهیم داشتسخنگوی دولت با بیان اینکه حرف‌های سیاسی و بدون محاسبه درباره بودجه دردی از دردهای مردم را درمان نمی‌کند، گفت: هر تصمیمی که باعث بروز نوسان و بی‌ثباتی در اقتصاد می‌شود، برخلاف منافع ملی و عمومی مردم است و ما باید از آن پرهیز کنیم. پرتو انفجارهای نورتون در شهرهای خاموش چشمانمان را کور کرد...... دلار تحت مدیریت شما تا سی تومن هم رفت الان چی میگی واسه خودت
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

روحانی:‌ علی‌رغم پیشرفت‌هایی در وین، هنوز در تامین ارز خرید واکسن با مشکل روبرو هستیمرئیس جمهوری ایران با اشاره به حصول پیشرفت‌هایی در مذاکرات وین، گفت که اما هنوز موانع پیش روی ماست و در تامین ارز برای خرید واکسن کرونا با مشکلات روبرو هستیم. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »