گفتگو با گراناز موسوی؛ 'شعر من آینه‌ای از تجربه‌هایم به عنوان یک زن است' - BBC News فارسی

27/08/2020 09:25:00 ب.ظ

'گفتگو با گراناز موسوی؛ 'شعر من آینه‌ای تجربه‌هایم به عنوان یک زن است

'گفتگو با گراناز موسوی؛ 'شعر من آینه‌ای تجربه‌هایم به عنوان یک زن است

مجموعه 'یک کلاغ و چهل تکه از جنون'، تازه‌ترین کتاب شعر گراناز موسوی ا‌ست که نشر آی خانم در کابل منتشر کرده است. ‌

'خط‌ خطی روی شب'در سال ۱۳۷۶ در ایران مورد توجه قرار گرفت. ‌'یک کلاغ و چهل تکه از جنون' پنجمین مجموعه شعر اوست. خانم موسوی شاعری ا‌ست که به نقش اجتماعی شعر معتقد است و تجربه زیستن در جامعه در شعرهایش منعکس شده است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

قتل یک اسرائیلی به ضرب چاقو در نزدیکی تل‌آویوپلیس محلی اسرائیل یک فلسطینی را که مظنون به دست داشتن در این حمله است، دستگیر کرده و از احتمال یک «حمله تروریستی» سخن گفته است.

استعفای «مجیدی» از نیمکت استقلال؛ «از یک خسته نباشید خشک‌وخالی هم دریغ کردند»استعفای فرهاد_مجیدی | «فرهاد مجیدی» با انتشار پستی در فضای مجازی یک روز پس از فتح شهرآورد و صعودبه فینال جام خذفی به همراه استقلال از سمت خود استعفا کرد بدنبال استعفای «فرهاد مجیدی» از سمت سرمربیگری باشگاه استقلال، هیات مدیره این باشگاه ضمن مخالفت با این موضوع از برگزاری نشست اعضا در روز دوشنبه هفته آینده خبر داد

حمله کوسه به خدمه شناور گارد ساحلی آمریکا در اقیانوس آرامیک مامور ویژه پلیس دریایی آمریکا با شلیک از روی عرشه شناور به سوی کوسه آن را فراری داد و ماجرا ختم به خیر شد.

نماینده نوشهر: مردم به شهرهای شمالی کشور سفر نکنندنماینده مردم نوشهر: *مردم به شهرهای شمالی کشور سفر نکنند *تقریبا وضعیت ۸۰ درصد شهرهای استان مازندران قرمز و زرد است *نگرانی از این است که در پیک سوم شاهد شیوع بالای کرونا در کشور باشیم

انتخاب جانشین کمیسر تجارت، دردسر تازه رئیس کمیسیون اروپافون درلاین با انتخاب هوگان به عنوان کمیسر تجارت، یکی از مهم‌ترین پست‌های کمیسیون، نشان داد اعتماد زیادی به او و تجربه و عملکرد کاری‌اش دارد.

استعفای سرمربی استقلال، یک روز پس از فینالیست شدن تیمش - BBC News فارسیفرهاد مجیدی، مربی تیم فوتبال استقلال، پس از آنکه تیمش به فینال جام حذفی ایران صعود کرد، از سمت خود استعفا داد.

گراناز موسوی شاعر و فیلمساز ایرانی‌ست که اولین کتاب شعرش به نام ' خط‌ خطی روی شب ' در سال ۱۳۷۶ در ایران مورد توجه قرار گرفت.Aa به گزارش پلیس اسرائیل یک مرد اسرائیلی روز چهارشنبه در نزدیکی تل‌آویو با چاقو مورد حمله قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان جان باخت.آبی‌های تهران دیروز (چهارشنبه) با پیروزی در ضربات پنالتی برابر حریف سنتی یعنی پرسپولیس راهی فینال جام حذفی شد؛ دیداری که ۱۳ شهریورماه مابین استقلال و تراکتور در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.گارد ساحلی آمریکا اعلام کرده که کلیه خدمه شناور سالم از آب بیرون آمدند و کوسه که اندازه آن بین ۱ متر و هشتاد تا ۲ متر و چهل تخمین زده می‌شود هیچ زخمی برنداشته است.

‌'یک کلاغ و چهل تکه از جنون' پنجمین مجموعه شعر اوست. خانم موسوی شاعری ا‌ست که به نقش اجتماعی شعر معتقد است و تجربه زیستن در جامعه در شعرهایش منعکس شده است. مقامات اسرائیلی گفته‌اند که این مرد فلسطینی مظنون اهل نابلس در منطقه اشغالی کرانه باختری و دارای مجوز کار در اسرائیل است. گفتگوی روجا اسدی را با گراناز موسوی ببینید. همان روزی که در آستانه دربی فوق‌العاده حساس، قبل از مهمترین بازی فصل، ذره‌ای برای من و تلاش و فداکاری شاگردانم احترام قائل نشدند. . حملات با چاقو به اسرائیلی‌ها به ویژه در منطقه کرانه باختری از سال ۲۰۱۵ آغاز شد که اکثرا بوسیله جوانان فلسطینی و بصورت منفرد صورت گرفته است.