گفتگوهای برجامی؛ ابراز خوشبینی کلیه طرف‌ها نسبت به پیشرفت مذاکرات وین

19/04/2021 09:50:00 ب.ظ

گفتگوهای برجامی؛ ابراز خوشبینی کلیه طرف‌ها نسبت به پیشرفت مذاکرات وین

وین, برنامه جامع اقدام مشترک؛ برجام

گفتگوهای برجامی؛ ابراز خوشبینی کلیه طرف‌ها نسبت به پیشرفت مذاکرات وین

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز با اشاره به پیشرفت‌های سریع در مذاکرات بدون ارائه جزئیات بیشتر یادآور شد: «فکر می‌کنم که ایران و ایالات متحده از حسن نیت لازم برای دستیابی به یک توافق برخوردار هستند و این خبر خوبی است.»

تهران: گفتگوها در مسیر درستی استاز سوی دیگر سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز دوشنبه تاکید کرد که مذاکرات وین در مسیر درستی پیش‌ می‌روند اما این بدان معنا نیست که به مرحله نهایی رسیده باشد.سعید خطیب زاده که در کنفرانس خبری هفتگی خود با خبرنگاران سخن می‌گفت در ادامه تاکید کرد: « آنچه که مهم است این است که ایران در کمیسیون مشترک برجام نظرات خود را به صورت قاطع در چارچوب سیاست های نظام بیان کرده است. موضوعات سختی وجود دارد و ما فکر می کنیم که اگر دولت آمریکا تصمیم خود را بگیرد که از میراث شکست خورده ترامپ فاصله بگیرد و سعی کند در مسیر انجام تعهدات قدم بردارد این مسیر راحت تر جلو می رود.»

ادامه مطلب: euronews فارسی »

خدا کنه باور کنید ما هم خوشحال میشیم این سیرک اتون زودتر جمع شه ..‌

ذوالنوری: مذاکرات برجامی به نتیجه نرسد دوربین‌های آژانس خاموش می‌شودرئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفت اگر مذاکرات کمیسیون مشترک برجام تا سوم خرداد (24می) به نتیجه نرسد دوربین‌های آژانس انرژی اتمی در مراکز هسته‌ای خاموش می‌شود. - خبرگزاری آناتولی

هیئت آمریکایی به زودی برای ادامه مذاکرات احیای برجام به وین باز می‌گردد🔺هیئت آمریکایی به زودی برای ادامه مذاکرات احیای برجام به وین باز می‌گردد ▪️ معاون سخنگوی وزارت خارجه گفت آمریکا هیچ ضرب الاجلی برای مذاکرات وین تعیین نکرده است 🤣🤣 ول معطليد اسكولها با کیسه های دلار برای خرید گروگان‌هایشان از جمهوری اسلامی؟؟؟ اگر تصمیم به بازگشت دارید و جدیت دارید،جدیت خود را در عمل نشان دهید نه در گفتار ایران از برجام خارج نشده است،امریکا خارج شده و کارهای غیر قانونی کرده بازگشت به برجام یعنی بازگشت به قانون،و لازمه بازگشت به قانون لغو تحریم های غیر قانونی است

طالبان: کابل آغاز مذاکرات بین‌الافغانی را به مدت شش ماه به تعویق انداختمعاون هیئت مذاکره کننده گروه طالبان در قطر اعلام کرد که این گروه 10 روز پس از امضای توافقنامه دوحه برای آغاز مذاکرات بین الافغانی آماده بود، اما طرف مقابل این روند را شش ماه به تعویق انداخت. - خبرگزاری آناتولی

ادامه مذاکرات برجامی در وین؛ کندی پیشرفت در پی عدم رویارویی مستقیم ایران و آمریکامذاکرات بر سر احیای برجام در پایتخت اتریش همچنان ادامه دارد اما دیپلمات‌ها می‌گ وین د به دلیل عدم انجام گفتگوهای مستقیم بین ایران و آمریکا، سرعت پیشرفت کند است. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. مسخره است ! عین دعوای زن و شوهری که پیغام میدن به هم توسط بچه شون !

ورود شهردار تهران به موضوع تزریق واکسن کرونا به نام پاکبانان اما به کارمندانورود شهردار تهران به موضوع تزریق واکسن کرونا به نام پاکبانان اما به کارمندان: *فوراً بررسی خواهیم کرد *در صورت مشاهده تخلف٬ افراد خاطی احتمالی علاوه بر برخورد٬ به مراجع ذیصلاح معرفی خواهند شد *دستور دادم اسامی دریافت‌کنندگان در سایت شفاف بارگزاری شود خیلی خنده دار بود افراد خاطر احتمالی. اون احتمالی رو خوب اومدی. داره علاجش میکنه🤣😂🤣😂 یعنی چکار می‌کنن ، واکسن رو از تنشون درمیارن؟ قیافه شهردار چقدر منو یاد کیک تولد بهشت زهرا میندازه

سخنگوی اتحادیه اروپا همزمان با آغاز نشست دوم کمیسیون مشترک برجام:‌ مذاکرات آسان نخواهد بود تهران: گفتگوها در مسیر درستی است از سوی دیگر سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز دوشنبه تاکید کرد که مذاکرات وین در مسیر درستی پیش‌ می‌روند اما این بدان معنا نیست که به مرحله نهایی رسیده باشد.رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفت اگر مذاکرات کمیسیون مشترک برجام تا سوم خرداد (24می) به نتیجه نرسد دوربین‌های آژانس انرژی اتمی در مراکز هسته‌ای خاموش می‌شود.هتل برگزاری مذاکرات احیای برجام - وین هیئت آمریکایی مسئول مذاکرات هسته‌ای وین، برای تطابق مجدد ایالات متحده و ایران با برجام، این هفته برای ادامه گفتگوهای غیرمستقیم با ایران به وین بازمی گردد.معاون هیئت مذاکره کننده گروه طالبان در قطر اعلام کرد که این گروه 10 روز پس از امضای توافقنامه دوحه برای آغاز مذاکرات بین الافغانی آماده بود، اما طرف مقابل این روند را شش ماه به تعویق انداخت.

سعید خطیب زاده که در کنفرانس خبری هفتگی خود با خبرنگاران سخن می‌گفت در ادامه تاکید کرد: « آنچه که مهم است این است که ایران در کمیسیون مشترک برجام نظرات خود را به صورت قاطع در چارچوب سیاست های نظام بیان کرده است. موضوعات سختی وجود دارد و ما فکر می کنیم که اگر دولت آمریکا تصمیم خود را بگیرد که از میراث شکست خورده ترامپ فاصله بگیرد و سعی کند در مسیر انجام تعهدات قدم بردارد این مسیر راحت تر جلو می رود.05.» وی در پاسخ به سوالی در خصوص درخواست نمایندگان مجلس برای نظارت بر راستی آزمایی اجرای تعهدات از جانب آمریکا گفت: «مسائل سیاست خارجی و ابعاد مرتبط با آن دارای مجاری تخصصی و فنی است. او افزود که این بررسی‌ها با سرعتی که مناسب اهمیت موضوعات مورد مذاکره است، پیش می رود. در مورد تمامی موضوعات در این سطح در شورای عالی امنیت ملی تصمیم گرفته می شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی با اشاره به برگزاری مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین اظهار کرد: تاکنون اتفاق جدیدی رخ نداده و مذاکرات فرسایشی شده است. رئیس مجلس شورای اسلامی نیز عضو شورای عالی امنیت ملی است و تصمیمات این شورا نیز به اطلاع مقام معظم رهبری رسانده می شود. اما طرف مقابل این روند را شش ماه به تعویق انداخت.

» سخنگوی وزارت خارجه آغاز غنی‌سازی ۶۰ درصدی را پاسخی به انفجار در تاسیسات نطنز قلمداد و از آن به عنوان اقدام تروریستی در خاک ایران یاد کرد که به گفته وی با «بی عملی و عدم محکومیت این اقدام بسیار خطرناک از سوی آمریکا و کشورهای اروپایی همراه بود. وی توضیح داد: در زمان حاضر دوربین‌های آژانس آف‌لاین در حال فعالیت در مراکز هسته‌ای کشورمان هستند، اگر تا سوم خرداد قفل مذاکرات باز شود آژانس می‌تواند به محتوای این دوربین‌ها دسترسی داشته باشد. آقای گروسی در مصاحبه اخیرش با تلویزیون بلومبرگ گفته است اگر به نظر برسد مذاکرات وین تا پایان دوره سه ماهه به نتیجه نخواهد رسید او دوباره به تهران خواهد رفت؛ زیرا نگران آن است که جمهوری اسلامی ایران اطلاعات ضبط شده توسط دوربین های آژانس در این مدت را در صورت عدم توافق، از بین ببرد و تحویل این نهاد ندهد.» وی همچنین نگرانی اروپایی‌ها از کاهش تعهدات برجامی ایران را شرم‌آور توصیف کرد و گفت: «اروپایی ها شریک نقض برجام از سوی آمریکایی ها بودند و از سوی دیگر شاهد اعمال استانداردهای دوگانه از سوی اروپایی ها هستیم. اروپایی ها باید بدانند که با این جور لفاظی ها قدرتی پیدا نمی کنند بلکه ارزش خود را بیش از پیش در بین مردم ایران از دست می دهند و میزان تأثیرگذاری شان در مذاکرات را کمتر می کند. ذوالنوری با بیان اینکه بازرسی‌های آژانس در قالب NPT انجام خواهد شد، گفت: اگر توافقات در چارچوب برجام باشد و موضوعی به آن اضافه نشود نیازمند این نیست که در مجلس به تصویب برسد، اما هر بند جدید اگر بخواهد به برجام اضافه شود باید در مجلس تصویب شود.» رابرت مالی مسئول میز ایران در وزات خارجه آمریکا و رئیس هیئت اعزامی ایالات متحده به وین پیش‌تر از تمایل کشورش برای برداشتن تحریم‌های مغایر با برجام سخن گفته و مقامات ایرانی نیز همچنان بر این نکته تاکید کرده بودند که بدون برداشتن کامل تحریم‌ها هیچ گفتگویی میان دو طرف انجام نخواهد شد. ایران پس از خروج یکجانبه دولت ترامپ از برجام و بواسطه آنچه که «بی عملی اروپایی‌ها در عمل به تعهدات تجاری خود» خوانده شد، گام‌هایی جدی در جهت افزایش میزان ذخیره و سطح غنی‌سازی اورانیوم برداشت. از سوی دیگر امارت اسلامی خواهان انحصار قدرت نیست.

غنی‌سازی بیش از بیست درصدی اورانیوم که اکنون به ۶۰ درصد ارتقا یافته و نیز استفاده از نسل پیشرفته سانتریفیوژها عمده‌ترین نگرانی غرب از نقض تعهدات برجامی ایران را تشکیل می‌دهد که در گزارش محرمانه دبیر کل آژانس بین المللی انرژی به اعضا نیز به آن اشاره شده است. بسیاری از تحلیل‌گران بر این باورند که توافقی اولیه بر سر یک نقشه راه جهت خروج از بحران موجود که به اجرای کامل مفاد برنامه جامع اقدام مشترک منجر شود گشایشی امیدوارکننده قلمداد خواهد شد. .